Krema iz pudingov

Kristl  

član od: 6.2.2007

sporočila: 6

tema odprta - 21. sep 2011 8:42 | ogledi: 21.968 | odgovori: 16

Lep pozdrav

V mislih imam kremo iz lešnikovih pudingov Vindija. Zanima me, če bi lahko kremo utrdila z želatino in da ne bi potem na torti razpadla.

 

Najlepša hvala in lep dan

 

Kristina

Kristl

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

21. sep 2011 9:04

Mislim, da se vsak puding sam dovolj strdi in na torti gotovo ne bo razpadel, tudi brez želatine.  Ne vem pa, kako ti bo všeč sam puding na torti, pride nekam pust in zbit. Zato se v tortne kreme poleg pudinga, ki ga skuhamo z malo manj mleka kot je v navodilu, dodaja dobro razmešano maslo s sladkorjem, pazi, da bosta obe masi ohlajeni na približno isto temperaturo, sicer se bo vse sesirilo.

Sweetie

petrick*  

član od: 27.3.2009

sporočila: 14

21. sep 2011 9:10

Pozdravljena, 

jaz lešnikovo kremo iz pudingov delam po naslednjem receptu:

- 300 mm mleka,

- 1 lešnikov puding,

- 3 žlice sladkorja,

- 100 g masla

- 100 g čokolade noisette ali več

- ena pest nasekljanih in praženih lešnikov,

- malo ruma

Puding skuhamo po navodilu iz vrečke in pustimo da se ohladi. Maslo penasto zmešamo in ga po žlicah dodajamo h kremi, vseskozi pa mešamo, da je masa gladka, na koncu dodamo še stopljemo čokolado, lešnike in rum lahko pa tudi lešnikovo aromo. Včasih dodam še malo mascarponeja (žlico ali dve).

LP

 

petrick*

Kristl  

član od: 6.2.2007

sporočila: 6

21. sep 2011 10:03

Najlepša hvala za odgovore...
Kremo bi naredila iz kupljenih pudingov- lešnikovi Vindija, saj jih moj dragi obožuje najbolj na svetu...

Bom dodala maslo in malo sladkorja ... mislim, da bo poratalo Javim, po praznovanju...

lep dan

Kristl

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

21. sep 2011 10:14

Jaz pa kreme iz pudingov delam tako, da skuham puding z manjšo količino mleka, kot piše na vrečki (dobr, ti bi uporabila že kupljene). Ohladim in med ohlajanjem občasno fajn premešam, da se ne dela skorjica. Ko je ohlajeno, stepem rastlinsko smetano (npr. za 3 dl mleka/pudinga stepem cca 1,5 dl smetane) do trdega. Namočim dva lista želatine, jih razpustim v puding, za tem pa nežno vmešam sladko smetano (na roke, z lopatko, čisto počasi). S tem nadevam princeske, sadne torte,...

tjas

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. sep 2011 15:29

Probaj en kupljen puding (ali del) segreti, da postane bolj tekoč in potem vanj vmešaj želatino ter nato vse zmešaj s preostalimi ne prehladnimi pudingi (to je potrebno narediti pri veliki hitrosti mikserja zelo na hitro, ker se drugače želatina prehitro strdi in lahko ratajo grudice). Lahko pa želatino stopiš tudi v vročem mleku ali smetani in to dodaš pudingom.

Potem to dodajaj v maslo ali bolje v stepeno smetano, da bo krema lažja.

trac

luccka  

član od: 8.12.2007

sporočila: 229

21. sep 2011 17:01

Kristl, jaz bi ti predlagala da v trgovini poiščeš puding od dolcele okus premium nougat, ki ima božaaaanski okus po lešnikih in po mojem ni velike razlike z vindijo. Pa poskusi narediti po postopku, ki ga je napisala tjas.

 

luccka

Slavonka  

član od: 9.4.2009

sporočila: 9

22. sep 2011 11:05

Kristina pozdavljena!

 

Pudingovo kremo za torto, rolado in podobne zadeve lahko delaš brez težav. Kupi puding brez kuhanja, dobiš ga že povsod, nalij 2,5 dl sladke smetane za stepanje. Stepaj toliko časa, kolikor pač želiš čvrsto kremo, brez masla, margarine ali želatine.  V kremo vmešaš po želji kavo, čokolado, rum , žele bombone. Smetana nesme biti rastlinska. Poskusi in boš videla da je odlično. V hladilniku se obnese tudi več dni brez da se bi smetana stopila ali skisala.

Želim ti veliko uspeha in dober tek.

 

Slavonka

Slavonka

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

22. sep 2011 11:23

Ne vem, ali nobena od vas ni prebrala vprašanja in potem še enega posta od Kristl?

Namreč, njen dragi obožiuje Vindija lešnikove pudinge in ona bi rada naredila kremo iz njih. Prav teh, točno teh pudingov. 

Vaši nasveti so sicer super in ne dvomim, da po njih "rata" dobra krema, ampak ni iz lešnikove Vindije in torej za Kristl ne pride v poštev.

s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti