Študentski domovi : mestni log / rožna dolina

BubyLuby  

član od: 31.7.2011

sporočila: 7

tema odprta - 20. sep 2011 11:10 | ogledi: 13.097 | odgovori: 12

Prihaja čas, ko sem bom morala odločiti za študentski dom :)

Zanima me predvsem, če ima kdo kaj uporabnih informacij o študentskh domovih v Mestnem logu in v Rožni. Raje bi bivala v kakšnem apartmaju in si pač delila kuhinjo,kopalnico z ostalimi. 

Malce sem brskala, pa nisem glih zasledila, kako je z opremljenostjo študentskih domov v Mestnem logu. Mogoče ve kdo kaj o tem?:)

 

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovore.

lp

BubyLuby

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. sep 2011 11:33

Odločiti? Če se niso stvari kaj korenito spremenile izpred desetletja (in dvomim, da so se), se ne boš mogla prav nič odločati, ker ti bodo pač dodelili sobo, ki bo ravno prosta. V Rožni je "opremljenost" odvisna od bloka, nekateri imajo sobe s skupnimi kopalnicami in kuhinjo za nadstropje, drugi apartmaje (večinoma dve sobi na eno kuhinjo in kopalnico). V Mestnem logu so apartmaji z več sobami (če se prav spomnim, šestimi). Povsod si torej deliš uporabo kopalnice in kuhinje, razlika je samo, s kolikimi si jo deliš.



tjas

Sporočilo je spremenil(a) tjas dne 20. 2011 11:34

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. sep 2011 13:10

Jaz sem bila vsa srečna, ko sem prejela odločbo, šla sem tja, kamor so me dali, pa še ustrezalo mi je. Sem se pa kasneje brez problemov preselila. In to iz apartmaja v sobo, pa ni bilo čisto nič slabše, je pač odvisno, s kom si deliš tako sobo kot tudi ostale prostore v nadstropju.

Loni Makaroni

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

20. sep 2011 18:17

V Mestnem logu so apartmaji s šestimi sobami, dvema kopalnicama in skupno kuhinjo. V Rožni dolini imaš apartmaje v blokih 2, 4 (ne po celem bloku, le v najvišjem nadstropju), 5, 11, 12, 13,14. Ne vem kako je z blokom 1. Drugod so sobe, kjer sta not 2 osebi, kuhinje in kiopalnice so skupne v nadstropju.

Dvomim, da se lahko odločiš v kateri blok boš šla. Mene so dodelili kjer je bil prostor. Najprej v staro dvojko, potem, ko so dvojko prenavljali, so med dali v 10ko, potem so prenavljali 10ko, pa so me dali v 6ko. Vmes sem bila še nekaj člasa v stari enki.  V apartmajih nisem bila nikoli. Skratka, kamor te dajo, tam moraš bit, srečen, da imaš mesto v študentu. Če želiš, se lahko vmes preseliš, dati moraš prošnjo, a mislim, da moraš imet kak tehten razlog.

Uživaj v študentskem življenju, to so bila zame najlepša leta :)

saša

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. sep 2011 18:22

Dober dan, odraslost, bi pripomnila pa jaz. Hja, med a la carte hoteli in študentskimi nastavitvami je nekaj malega  razlike.

Kolikor poznam sistem, se je bilo za študentski dom (da ne bo pomote, za PROŠNJO za sprejem) že treba odločiti, začetek študijskega leta je pred durmi. Ostalo so ti povedale pa že moje predhodnice. 

rimljanka

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

21. sep 2011 9:00

Ima BubyLuby kar prav, ko se vseliš, če je na seznamu prostih več mest (sploh zdaj na začetku študijskega leta), lahko izbiraš. In sem gotova, da je prošnjo že poslala, zdaj pač potekajo vselitve.

Jaz bi izbrača Rožno, apartma za 4. Moje izkušnje v teh apartmajih so zelo dobre. Je pa tudi res, da je odvisno, kakšen tip osebe si. Ker, saj veš, več ljudi skupaj, več krame, več,... Še en plus za Rožno je, da je dosti blokov prenovljenih. Je pa tudi zaradi tega cena najema različna. Kot so prehodnice rekle, če ti ne bo všeč, se lahko seliš med letom.

Čudovit začetek najlepšega dela mladosti ti želim:))

Mateja

Leyla_  

član od: 22.8.2008

sporočila: 164

23. sep 2011 14:16

Jaz sem se vselila konec oktobra in sem lahko še izbirala. Ampak glede na to, da nisem imela pojma za kaj se gre, sem rekla naj me kar nekam da. Je bilo pa to pred 6 leti. Bila sem pa v Rožni in sicer v stari enki in potem v 12ki, v kateri so apartmaji. Priporočam. Luškano, mirno. Tudi jaz ti želim vse najlepše! 

http://ajrina.blogspot.si/

BubyLuby  

član od: 31.7.2011

sporočila: 7

23. sep 2011 20:55

Najprej hvala vsem za vse odgovore, in hvala za vse prijetne besede :)

Ko sem prišla tja (v sprejemno pisarno), so me vprašali če imam kakšo željo pa to. Pa sem rekla da bi bla v rožni če je prosto, pa je rekla da ja. in potem sem si izbrala 14 :) je apartmajski tip sobe, sem zadovoljna vglavnem. :) Drugač je soba polna (skupaj z mano 4 osebe) in komaj čakaj, da se vse skupaj začne - študentsko življenje :)

 

Lep pozdrav vsem ;)

BubyLuby

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

24. sep 2011 15:29

BubyLuby uživaj in živi na polno in vedno in povsod sprašuj za vse in o vsem kar te zanima.

nola

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2011 17:59

super! drugače pa je tako, da četudi te od začetka namestijo kar v en dom, se lahko kasneje seliš, in mislim da ni nekih problemov. sploh so fini domovi na poljanski, samo je pa spet odvisno v bližini katere fakulete želiš biti. na ilirski imajo po tri sobe skupno kopalnico in kuhinjo. tudi luštkano!

www.mojalbum.com/naredilaana

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. sep 2011 18:01

rimljanka, se je očitno od kar si študirala že kar nekaj spremenilo. veliko študentskih domov je skoraj lepših od povprečenega slovenskega hotela. 

www.mojalbum.com/naredilaana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti