Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

24. sep 2011 21:56

Jaz bi samo omenil, da so vampi famozni, in se nas 8 reži oziroma ROFLA ob komentarjih priznanih slovenskih profesoric in raziskovalk. Posebej na temo, kaj bi moralo ostat strogo zaklenjeno in skrito... Saj ne morš verjet, pa je res. Žal.

 

MULTI_reloaded

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. sep 2011 12:41

Evo, ni sicer informirana navadna voda ampak morska, je pa videti kapitalizem v delovanju,  par exellence, verjetno iznajdba istega laboratorija kot informirana voda:

in:

In ravno mene najdejo in nategnejo ( 2x po 8,5 €v, hvala za vprašanje ). Pri pojasnilu kako stvari delujejo, manjka le bioenergija.

ežoj

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. sep 2011 13:05

Ežoj,

ne ženi si k srcu. Samo ko boš nagnil glavo in iztočil vsebino iz ušesa, pazi, da zraven ne bo izteklo preveč informacij. To kontroliraš s prstom v drugem ušesu, saj poznaš princip, kako to deluje.

 

Sonja

 

PS: Ne verjamem, da je kdo med nami, ki ne bi kdaj v tem ali prejšnjem življenju spiskal nekaj svojih bolj ali manj težko pridelanih novcev za kako neumnost podobnega ranga. Naj se javi, če si upa.

Sonja

neznan uporabnik

25. sep 2011 19:53

POZDRAVLJENI IN VSEM HVALA ZA VAŠE KOMENTARJE. NIMAM NAMENA DELATI REKLAME, VIDIM PA DA ŠE NI VELIKO ZAVEDANJA O POMENU VODE ZA ZDRAVJE. KER ČLOVEŠKO TELO VSEBIJE DO 75% VODE, JE IZREDNO POMEMBNO, KAKŠNO VODO PIJEMO - "KOT MOTORNO OLJE V AVTOMOBILSKI MOTOR". Z VODO DOBIMO 90% BOLEZNI V SVOJE TELO ! TRDA VODA PA POVZROČA POAPNENJE ŽIL, KI SE OŽIJO IN MUČIJO SRCE, KI POGANJA KRI PO ŽILAH - TOLIKO SO ME UČIL ...

VSAKA STVAR IMA SVOJO ENERGIJO, TUDI VODA (POGLEJTE SI, KAJ POMENI BOVIS - ENOTA ZA ENRGETSKO VREDNOST VODE).

STE SE KDAJ VPRAŠALI, ZAKAJ VERNIKI V LURDU PIJEJO TOLIKO VODE IN SE POČUTIJO BOLJE ? PA MUSLIMANSKA MEKA, ITD... SAMO OD VODE ???

ČE KOGA ZANIMA DEJANSKA RAZLIKA, MU PRINESEM LITRČEK, PA BOVA SKUPAJ POGLEDALA... SAMO ČE NE GRIZE DRUGAČE MISLEČIH !

BORISH

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

25. sep 2011 20:12

Ti, Borish, zakaj se pa dereš?

nola

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

25. sep 2011 20:14

BORISH, nobene potrebe ni, da tako vpiješ, no.

Ne podtikaj pa nam, da se ne tavedamo pomena vode za zdravje. Ker, pri večini ljudi, to preprosto ni res.

V človeškem telesu je med 60 in 70% vode, ne 75. Kar je kar velika in pomembna razlika.

Čisto res pa prvič slišim, da bi trda voda povzročala poapnenje žil, je pa malce preveč preprosto primerjati vodovodne cevi in naše žile, oprosti. Če nič drugega (pa je seveda še marsikaj), imamo mi vsaj 2 hormona (parathormon in kalcitonin), ki kontrolirata količino kalcija v telesu. Ne vem, kdo te je to učil, učitelj biologije zanesljivo ne.

Ja, kadar smo žejni, pa smo v Lurdu ali ne, pač pijemo in se potem počutimo bolje.

Se pa več kot strinjam, da je dobra voda dobrina, ki se je pogosto, ker nam je tako zelo samoumevna, premalo zabvedamo. Ampak, kaj je to dobra voda - no, o tem si pa midva najbrž nisva (povsem) enotna.

 

 

rimljanka

neznan uporabnik

25. sep 2011 20:24

OJLA, nič nisem dvignil glasu, razen če kdo gleda VELIKE ČRKE in tako razume. Zame je bolj simpl pisati vse z velikimi, ne rabim CAPS pritiskat...

Biologije nisem nikoli ljubil, sem bolj alternativc in poslušam svoje telo, po možnosti brez tabletk in ostalih dodatkov sodobne medicine. Je treba znati tudi drugače razmišljati. Jaz vedno vprašam koliko je 3x4, in skoraj vedno dobim odgovor 12. Zakaj pa ne tudi 6x2 ?? Zato ker so vas tako naučili in večina ljudi ne zna malce levo ali desno do cilja.

Dobra voda mora imeti tisti okus, ki ga začutiš....

BORISH

neznan uporabnik

25. sep 2011 20:33

Še to o pitju, ko smo žejni - berem da je takrat že prepozno.. Piti bi morali večkrat dnevno, da obnovimo zaloge vode v telesu in to čisto neoporečno vodo. Da čim manj obremenjujemo ledvice in ostale hormončke, ki skrbijo za uravnoteženje kemijskih elementov v telesu. Saj imamo polno medicinskih dodatkov, tabletk, praškov, za ...  Vse je biznis zadaj. Z vodo čistimo telo !

In medicini ni ravno v interesu "naravno" zdrava populacija - ravno prav da dela, in potrebuje zdravniško pomoč, tabletke - kot cepiva proti...

Jaz verjamem, da s čisto vodo lahko izplakneš marsikaj, kar telo ne potrebuje...

Kako kontrolirati kvaliteto vode ? Ja jo merijo vsak dan - kaj pa vmes ? Ko nekdo polije nekja gnojnice, pa se naseli s pitno vodo in preden to zvemo, je lahko že pozno...

Je pa fejst, da se o tem debatira, čeprav je bilo moje prvo vprašanje - ali ima še kdo izkušnje in pozna ...

Na zdravje !

BORISH

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

25. sep 2011 20:34

Dragi alternativc, kaj pa potem delajo mineralni dodatki v tvoji ultramikrofiltrirani vodi? Pač smola, da je tvoje telo ena sama biologija. Da ne gre namesto malo levo ali desno do cilja bolj malo levo ali desno od cilja?

Se pa strinjam, da dobra voda mora imeti pravi okus. To pa ja.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. sep 2011 20:38

BORISH je napisal/a:

Jaz vedno vprašam koliko je 3x4, in skoraj vedno dobim odgovor 12. Zakaj pa ne tudi 6x2 ?? Zato ker so vas tako naučili in večina ljudi ne zna malce levo ali desno do cilja.

 



BORISH

omg, tole lahko prodajaš mogoče sedemletnikom.

Commis débarrasseur

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti