Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. sep 2011 15:55

No no no Sergej, ta je pa že malo huda.... več učinka z železom bo, če se da zraven še malo kisline, ampak za PCBje pa navadni šmir in svinjarija na žebljih ne zadoščata. Zoprno, ja, da se morajo vodovodi ubadati s tem, kako železo spraviti iz vode, če ga je kje slučajno preveč, narod pa po drugi strani grizlja žeblje. Ampak to prvo sodi v zdravstvene smernice, drugo pa med narodnozabavne dejavnosti.

OK, jaz v energizirano vodo ne verjamem, ampak če je komu draga, jo pa tudi lahko pije. Če tako pomislimo, glede na to, da večina odraslih žensk tako ali tako premalo pije (precej moških svojo vodno bilanco uspešno uravnava s pivom), je tisti energijski vrč na pultu v kuhinji če nič drugega vsaj stalno svarilo, da je pa le treba piti. In če pade zraven še kaj kozmične energije, pa naj, saj škodi ne (če verjameš vanjo, pa celo koristi).

Sonja

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. sep 2011 17:45

Imaš prav. PCBje bi lahko dal v narekovaje. Kljub temu se moje stališče ne bi spremenilo. Šmir ne sodi v kozarec. Že sama izdelava vijakov je daleč od prehrambenih standardov. Razne galvanske in druge protikorozijske zaščite sploh ne bi omenjal.

Me pa pri tej temi zelo veseli, če je alternativa res vključila nanofiltriranje v svoje magične metode čiščenja.

LP

 

Sergej

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

22. sep 2011 17:59

pa še tisto železo se zelo malo absorbira

masters

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

22. sep 2011 21:23

trac je napisal/a:

Očitno si je pri vseh teh 'pozitivnih' odgovorih premislil...

trac

 

Seveda se je premislil.

Prijavil se je, da nam obelodani vse svoje znanje o energizirani vodi v svojem prvem in edinem postu.

Ta prvi post se bere kot reklama za topshop in podobno.

archi

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

22. sep 2011 21:39

Trixi je napisal/a:
Svetoval mi je, da si kadar imam pomanjkanje železa zvečer v kozarec dam štrauf in zjutraj spijem. Deluje.  

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 22. 2011 13:29

 

Ko preperem take nebuloze me ima, da začnem opisovati blagodejne učinke "šraufa v ritki" na hemoroide, pa se bom tokrat raje zadržal.

Ponavadi je v SLO vodovodih problem odvečnega železa v vodi, ne pa obratno.

Mogoče je dobro pojesti nekaj kar vsebuje železo ?

Kako veš, da ti šrauf v vodi pomaga ?

Greš zjutraj v laboratorij na test, en dan brez šraufa, drugi dan pa s šraufom ?

Če ti šrauf, v vodi čez noč, pomaga, naj ti pomaga bog.

 

Nisem veren, ampak sorry, tole je pribezljalo v mojo glavo:

 

"Blagor ubogim v duhu,
kajti njihovo je nebeško kraljestvo."
(Evangelij po Mateju, 5,3 SSP)

 

WTF !!

archi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. sep 2011 21:41

No, da smo natančni posta sta 2. Huh, čeprav, najbrž res kaj vpliva ta energizirana voda, pri nejgovem imenu piše, da je psoit samo en. Hmmmmmmmmmmmmmm.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

22. sep 2011 22:00

ga ni čez teran za železo v krvi (sploh, če je zraven še kaj od pujsa)

Sonja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. sep 2011 9:47

Ja, se strinjam, pršut in teran, ni boljše kombinacije. Pokaš od zdravja!

Gornji stavek sem napisala samo zato, ker sem hotela Multiju reči, naj piše blog o svoji Pikici. Kar dobro poznam mačjo nrav in vem, kako je, ko te ljubljena kepica spravi v slabo voljo. Pa vseeno, obožujem mačke. V svojem življenju sem preživela kar veliko srečnih let z njimi. Vse bodo z mano živele do konca mojih dni!

 

naor

neznan uporabnik

23. sep 2011 10:28

Hehe, Naor my darling, če jaz začnem blogirat o Pikici, bo to ratalo dolgčasno. Vsaj za nekatere. Ampak, nikoli ne reci nikoli. Nisem do sedaj še nikoli blogiral. Mogoče je čas, da začnem. Mrjauuuuuuuu.

 

@archi-daj kolega, bodi malo spoštljiv. Jaz tud dostkrat zaserjem totalka. Samo, daj poglej in zberi celoto o šraufih in še v kako drugo temo malo pokukaj in se nato pritožuj. Kam si kdo šraufe daje pa zakaj. Sem bil prepričan, da si ti malo bolj open-minded. In se strinjam z mon cherie, da je čist okej, če na pultu stoji vrč z vodo, pirom al je pa dva litra vodke not. To zgleda kot voda, veš. Ti pa kr moli v kraljestvo ubogih na duši. Mogoče še tebi prav pride. Nikad se nezna, kje te bo vsekalo.

 

 

Zaj se pa moram hitro prekvlificirat v kako računovodkinjo v kaki šoli, vrtcu al na fakulteti. Tam je klope,pijače,gat,oblek dovolj. Samo za med pa sladkor ni denarja. Saj še malo in bodo tudi vmesne stopnje prišle na dan. Ker jaz o šolskih sistemih seveda nimam pojma, se mi je to samo sanjalo

 

 

 

 

 

MULTI_reloaded

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. sep 2011 10:45

multi, jaz sem archija razumela tako, da do skrajnosti ironizira tole informirano in energizirano vodo, pa šraufe v njem in podobno. Limnol in naor pa še kdo povedo svoje mnenje na malo drugačen način, ampak če kdo tega ne zastopi, mu archi pač malo zasoli s svojo ironijo. No, tako sem jaz zastopila njegov post.

 

mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti