Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

21. sep 2011 3:40

MamaF darling, naj se ji zataknejo tisti trije kosi govedine. Zadne cajte se je ful razvadla. Kr skoči na pult pa ukrade meso, celo krompir sune. Pol pa leti ko strela. Pol, ko jo najdemo al pa sama pride pa se vleže na televizijo, ker tam je toplo,veš. Pol pa tak milo gleda v stilu, pa kaj ste vi blesavi al kaj? Jaz sem sem se prišla samo malo pogret, nisam odavde

 

Joj, včer zjutraj je mamo zboksala direkt v oko. Ne s krempli, ampak šutnila jo je s šapiko direkt pod oko. Ma šmrkla nevzgojena, nesramna. Pol se je pa spet valala celo popoldne pri njej v postelji in se pretegovala in se dala čohat.

Ma je tok razvajena, da ti raje ne govorim. Ko gre kdo sr..t, ona hoče it tud, drugač glumi panični napad po vratih kopalnice. Tuširat se zaenkrat še ne upa

 

Ma predrzna je. Mislim, res je ratala predrzna. Stara je zaj 2,5 let. Zaj pa jaz zajtrkujem še oni hladni restani krompir in neko pariško pa kisle kumare. Spet morm v LJ. Bom mel poleg lapiča, pa bom lapal, ko mi bo.

 

Cmok,

 

MULTI_reloaded

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

21. sep 2011 7:49

E moj Multi, imam občutek, da pri tebi vlada mačja anarhija.  Po domače povedano brezvladje.

 

Pozdravček!

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

21. sep 2011 10:09

Saj veš, Multi, kako pravi en angleški pregovor:" Psi imajo gospodarja, mačke imajo služabnike!"
... in še kako res je

Ena finta proti skakanju na pult in podobnim lumparijam obstaja, ki se obnese pri nekaterih mačkah. Je povezana z vodo, zato upam, da me moderator ne bo kregal, če jo v to temo napišem. Torej: kupiš si eno majhno otroško vodno pištolico in jo napolniš z vodo. Če imaš informacijske filtre oz. informativno vodo, še boljše

V trenutku, ko opaziš, da mačka skoči na mizo, pult ali pač kamor ji ne bi dovolil, jo s tankim curkom iz pištolice na kratko pošpricaš - vendar bodi zraven čisto tiho in poskusi to narediti tako, da ne bo opazila, da si ti kriv za "šus". Nekako v stilu Johna Wayna, saj veš, tisto, ko ustreli "izza leđa". Vsako pošteno razvajeno mačko bo tistih par kapljic vode tako razburilo, da se bo po hitrem postopku pobrala proč od objekta poželenja in se šla kujat in umivat nekam na varno. Če se "atentat" večkrat ponovi, bo kaj hitro poštekala, da ji skakanje na pult prinese same zoprne zadeve (beri: ji uniči frizuro)
To "mučenje" z vodo za mačko ni nič boleče ali kaj takega, je le neprijetno in se ga vsaka mačja kraljična raje izogne. Meni je tako uspelo odvadit enega mačka, ki ga je zelooo mikala kletka z malim glodavcem, do katere sicer ni mogel priti kar tako, se je pa trudil in skakal na vse mogoče višje površine, samo da bi bil zraven.

 

Glede na to, da o "energizirani" vodi nismo izvedeli nič natančnejšega, lahko iz izkušenj rečem, da tudi jaz opazim razliko med kavo, čajem oz. napitki, pripravljenimi s trdo vodo (kot jo imamo pri nas) in mehko (kot je pri moji mami). Z mehko vodo je vse boljše. Doma itak nimam izbire, nekaj časa sem uporabljala vrč Britta z ogljenim filtrom za vodo, samo pri moji žeji in tistem počasnem curljanju vode skozi filter v vrč in vedno praznem vrču, sem si itak raje točila vodo v kozarec direkt iz pipe, pa čeprav se mi je takrat zelo, da ima voda iz vrča resnično boljši okus. Ampak tisti filter je bil namenjen itak samo čiščenju vode, drugih funkcij ni imel.

Ko sem malo brskala po spletu, sem našla samo "informirano" in "visoko energijsko informirano vodo". A je to ta "najboljša voda"?

http://www.kristal-energy.si/preparati.php

 

 

Mojca

neznan uporabnik

21. sep 2011 10:37

MamaF, sem že tud to poskusil. Enostavno ne deluje. Saj drugač je čist okej. Samo jo prime in pol je groza. Ta še bolj zna živce parat kot jaz, včasih tukaj

 

Ma ne vem, al ma napade. Sem jo dal pregledat že petkrat in je vse okej. Enostavno ponori in pol ne daj bože, da se ji najdeš kje na poti. Čez eno uro pa je vse čist okej. In pol je vse okej tud 14 dni. Dokler je spet ne prime. Verjetno sem jaz nardil napako, ker ji je od začetka bilo čisto vse dovoljeno. Saj mene ne moti, če hodi po mizi in pultu. In dobila je govedino v svojo posodico. Ne, one ni pojedla in je sunla mojo, ki sem jo mel pripravljeno. To sedaj zadnje 3 mesece dela.  Najbolj znorim, ko operem solato in jo odcedim in dam v skledo. Grem za 5 minut vstran in se gospa vleže v solato in spi. Al pa hodi zadnje cajte spat med umazano perilo, ki čaka v škafu na stroju, da se opere. In se ji zdi tam imenitno

 

Svašta. Evo, morm šibat naprej. Nimam več veliko. Saj grem ob 12 že nazaj. Lep in sončen dan vsem.

 

MULTI_reloaded

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. sep 2011 10:50

Boooorish, kaj je energizirana voda?

JJ

Mygrace

sporočila: 6506

21. sep 2011 11:00

BORISH, kje pa prodajajo to vodo?

 

Mygrace

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

21. sep 2011 15:16

Očitno si je pri vseh teh 'pozitivnih' odgovorih premislil...

trac

Mygrace

sporočila: 6506

21. sep 2011 15:43

Eh kaj, ko prideš prvič na Triglav, jih tut mal fašeš..pol pa - če zdržiš, zdržiš

Mygrace

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. sep 2011 13:21

Sem malo pobrskala po internetu in našla tole. Morda pa uporabljajo ta filter:

 

http://www.najboljsavoda.si/documents/najboljsavoda_prosp

 

Jaz sicer pijem vodo iz informiranega kozarca (moder), katerega mi je podaril bioenergetik, ki osebno pozna g. Poznika, ki je izumitelj. Svetoval mi je, da si kadar imam pomanjkanje železa zvečer v kozarec dam štrauf in zjutraj spijem. Deluje.  Bom sedaj naredila preizkus in to vodo (brez šraufa) uporabila pri kuhanju. Sem mislila, da je pri juhi bistveno meso, ne pa voda

 

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 22. 2011 13:29

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. sep 2011 15:23

Trixi je napisal/a:
Svetoval mi je, da si kadar imam pomanjkanje železa zvečer v kozarec dam štrauf in zjutraj spijem.

To je zelo močna magija in seveda deluje. Samo moraš pazit, da je šrauf že malo zarjavel in tudi na to, da je na njem ostalo še zadosti škaje in šmira. Če to počneš redno, ti sploh ni potrebno po svetu iskat izvir bogat s PCBji.

LP

Sergej

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti