Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

26. sep 2011 13:59

Dragi moji, če Borish ne bi reklamiral te energizirane ali kakršnekoli vode, bi vas (nas) že zdavnaj nekam poslal in se ne bi več oglašal. Vsaj jaz bi. Svoje prepričanje pač poveš, a ga ne vsiljuješ. Zanimivo, da se v nekaterih stvareh strinjam z njim, predvsem o pomembnosti vode (čiste!) za življenje. Ko pa bom iz svojega življenja odstranil vse moteče stvari od zablodele politike do preveč onesnaženega ozračja in predvsem preveč vsiljivih prodajalcev, ki se premeteno vsiljujejo s svojo ponudbo, bom morda v miru premislil, ali mi za popolnost užitka v življenju res manjka samo energizirana voda.

 

Prijazen dan!

Boris

booris

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. sep 2011 14:29

sarabande je napisal/a:

borish, dve prej omenjeni vprašanji sta še vedno neodgovorjeni:

-kaj je energizirana voda?
-kako in zakaj deluje tako, kot trdite?

Omenjeni pdf dokument (zgronji link) je pač le reklama za nek izdelek za "filtriranje" vode.

Miroslav Vulović

se bojim da g. hadalin ne bo odgovoril na to vprasanje.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. sep 2011 14:32

Pa kaj, saj Borish ni odkril nič novega. Že stari Kranjci so vedeli, da (navadna trda )voda še za v čevelj ni dobra  Zato so raje pili  energizirano vodo:hik  hik

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. sep 2011 17:01

Cila je napisal/a:

Pa kaj, saj Borish ni odkril nič novega. Že stari Kranjci so vedeli, da (navadna trda )voda še za v čevelj ni dobra  Zato so raje pili  energizirano vodo:hik  hik



Cila

 

No, to je odgovor, kot se šika ... (poleg nekaterih drugih; pa multi je nekje omenil, zakaj se kregamo zaradi vode, dajmo pivo pa šampanjec pit ...)

mamamia

neznan uporabnik

26. sep 2011 20:07

Spoštovani komentatorji, pametne glavice - jaz sem na začetku samo vprašal, če ima še kdo izkušnje z uporabo (pitjem, kuhanjem, itd..) molekularno filtrirane vode ? Nikomur nisem nič vsiljeval, reklamiral, prodajal - spoštovana gospoda ! Zdaj pa me napadate, kot da sem vam kaj prodajal ????

Mogoče ste se nekaj novega naučili, spoznali, in vesel bom, če bo kdo začel uživati ob pitju vode.

Vem pa sam, da se zelo dobro počutim in je velika razlika v vodi, ki priteče iz pipe, kjerkoli po Sloveniji.

Vse kar piše sem osebno preveril, tudi energijo vode, ki se jo da izmeriti z vrtenjem v pravo smer...

In vedite, poslušanju televizije in pranja možganov se lahko izognete, zrak na deželi je tudi boljši, gozdovi so okoli nas, časopise vam ni treba brati in se obremenjevati kdo je kaj naredil. Poskrbite za svoje skrbi in zdravje, vodo morate piti in naj vam ne bo vseeno, kakšno pijete. Tudi kakšno njivco se da še obdelati in se zdravo prehranjevati, ne pa vse gledati skozi denar, a se izplača ali ne ??

In če kdo želi, mu osebno prinesem 5 litrov najboljše vode, da bo osebno okusil, zakaj sem tako navdušen nad njo. In naj se širi misel, da nam ne sme biti vseeno, kakšno vodo pijemo !

Lep večer brez TV vam želim

in kot sem razumel, ni nihče potrdil da ima izkušnje z pitjem takšne vode ? Je pa veliko specilistov za kritiziranje, tudi dobrih misli, ampak that's life - Slovenija bi gorela od fovšije

BORISH

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. sep 2011 20:16

In kaj naj naredimo tisti, ki že živimo na podeželju, imamo vodo na pipi, ki jo je za vikat, imamo vrt, njivico, dihamo svež zrak, ki ga je celo misnistrstvo za zdravje proglasilo za zdravilnega.......TV sploh nimamo, .....

Naj se samo veselimo ali kaj?

Hvala za odgovor.

No, upam, da vidiš, da ti z odgovorom ne morem postreči, ker še vedno ne vem, kako naj spoznam, ali je naša voda energizirana, ker ne poznam prave smeri vrtenja.....

rimljanka

neznan uporabnik

26. sep 2011 20:21

Draga rimljanka, rad bi spoznal ta raj, kjer boste dolgo živeli. Ker sem danes pripravil nekja butaric za gretje, poznam te čudovite občutke..ko TV sploh ne potrebuješ. Včasih je prijazna beseda in govorica telesa, pogled, nasmeh,.... veliko več kot kot odgovor preko interneta. Upam samo da ne uporabljate preveč škropiva in umetnega gnojila, ker to nas uničuje počasi....

BORISH

neznan uporabnik

26. sep 2011 20:29

Saj, če nimaš TV, je internet ena krasna zadeva. Ekran ma, pa lahko se mal zajebavaš. Še bolš kot gledat TV

Si vsak lahko nardi svoj show, ker show must go on, anede.????

 

MULTI_reloaded

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

26. sep 2011 20:53

BORISH je napisal/a:
Spoštovani komentatorji, pametne glavice - jaz sem na začetku samo vprašal, če ima še kdo izkušnje z uporabo (pitjem, kuhanjem, itd..) molekularno filtrirane vode ?

Poglej Borish, saj se nihče ne spodtika pod revezno osmozo. Sam jo imam montirano deset let, če ne več. Verjetno o membranah vem celo malo več od povprečja, ker sem nekoč naredil 'domačo nalogo' s tega področja. Zdi se mi, da tudi drugi tukaj (vsaj tisti, ki se oklepajo realne osi) membranam ne osporavajo učinkovitost. Začetek leta sem na to temo nekaj napisal: http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1435

Prst v oko si porinil z energiziranjem in zdaj imaš kar imaš.

LP

 

 

 

Sergej

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. sep 2011 21:50

Ja, Sergej C, enim pa č ni pomoči ...

 

Pa kaka voda, Boriš, ta j še za ćevlje komaj dobra, vino, človek, vino ...., pa tole . no tudi to tekne kdaj pa kdaj ..., na koncu oa seveda vrč vode ...

 

Samo, Borish, prepričal me pa nisi, glede tvojega vidnja vode namreč; gled egozda in drva pa miru, brez tv, to pa ja...

In ko ogenj prakseta, zraven ja šampanjec paše, človek, ne pa voda ...

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti