Vpliv vode pri pripravi hrane, čajev, napitkov,

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

tema odprta - 20. sep 2011 8:12 | ogledi: 10.111 | odgovori: 124

Pozdravljeni, zadnja dva meseca pripravljamo vse jedi z energizirano najboljšo vodo, filtrirano na molekularni osnovi z dodanimi minerali. Zanima me, ali ima kdo podobne izkušnje ? Jedi so bistveno boljšega okusa, čaji so svetlejše barve, boljšega vonja in okusa, kava ima manj usedlin, juha im tudi bolj poln okus. Ali še kdo uporablja in občuti razliko? Če naredimo čaj z uporabo vode iz vodovodne pipe, je bolj temen in drugačnega okusa.

BORISH

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. sep 2011 8:31

Za čaj in kavo pravijo, da sta boljša, če voda ni preveč trda. Jaz sicer ne opazim razlike, ampak več ljudi mi je reklo, da jo občutijo, torej bo nekaj že na tem. Ampak to velja za trdoto, se pravi, v naših razmerah to pomeni karbonat v vodi. Kako je z energiziranjem in filtriranjem na molekularni osnovi pa nimam pojma. Ampak če sam občutiš razliko, potem pač delaj tako, saj škoditi ne more. Odvisno seveda tudi od tega, kakšna je vaša domača voda iz pipe. O tistem odvzemanju mineralov iz vode in potem dodajanju mineralov pa raje ne bi rekla nič.

 

Sonja

neznan uporabnik

20. sep 2011 10:49

Se bi strinjal, smo primerjali tudi s prekmursko vodo, ki je trda in zapacana. Da ne govorim o vodi v Hotelu Histrion Portorož, ki preveč diši po kemikalijah, kloru in je tudi zeleni čaj drugega okusa.

Vsak naj seveda dela kar mu ustreza, ampak nismo vedeli, da obstajajo takšne razlike v vodi !

Zato v tujini ne pijejo iz pipe.

BORISH

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. sep 2011 11:03

No, BORISH, saj tudi pri nas pijemo vodo iz kozarcev, ne iz pip.

In v večinskem delu Slovenije ji ni kaj očitati. Če je, recimo, dobra za pakiranje in prodajo v plastenkah, bo menda dobra tudi, da si z njo perem zobe, kuham, jo pijem, umivam itd.

rimljanka

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

20. sep 2011 11:19

A ti oz. tvoja družina (ker pišeš v množini) to tako med počitnicami po Sloveniji mal vodo testiraš, ker ti je pač dolgčas? 

Ker naši vodi iz pipe tudi nič ne manjka, zaudarja pa kakšna iz plastenke včasih, ko jo kupimo, kadar se kje potepamo.

Morda pa v naših krajih v vodovodne cevi poleg vode vlijejo še kak ajmar energije, kdo bi vedel...včasih nas kar razganja, pa najprej vedno pomislimo, da je to od NEK, ki je v bližini...

Ognjič

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. sep 2011 11:25

Ne vem, zakaj se mi zdi, da bomo v kratkem informirani  točno za katero energizirano najboljšo vodo, filtrirano na molekularni osnovi z dodanimi minerali gre.



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 20. 2011 11:28

masters  

član od: 23.5.2009

sporočila: 188

20. sep 2011 11:35

nola je napisal/a:

Ne vem, zakaj se mi zdi, da bomo v kratkem informirani  točno za katero energizirano najboljšo vodo, filtrirano na molekularni osnovi z dodanimi minerali gre.



nola



Sporočilo je spremenil(a) nola dne 20. 2011 11:28

s povezavo na stran kjer to prodajajo

masters

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

20. sep 2011 11:37

Slišala zgodbo, da rože v filtrirani vodi (neki vrči za filtriranje vode se prodajajo) ovenijo bistveno prej kot v oni iz pipe.

 

Preverila: enaka kava, skuhana z vodo z zelo veliko in z nič apnenca, ima različen okus. 

 

Nola, se mi zdi, da imaš prav ...  



sara

Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 20. 2011 14:58

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

20. sep 2011 11:39

Tole mi smrdi po reklami za neko znamko vode ali mašine za energiziranje vode (energizirana voda ????? nimam pojma o pojmu). Čutim na vodi.

janko1

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. sep 2011 12:24

sara.vidmar je napisal/a:

Slišala zgodbo, kako da rože v filtrirani vodi (neki vrči za filtriranje vode se prodajajo) ovenijo bistveno prej kot v oni iz pipe.

To bi bilo logično, če vrč iz vode odstranjuje minerale.

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

20. sep 2011 15:30

borish, gotovo nisem edini, ki se tukaj sprašuje: kaj pomeni "energizirana voda"? Razloži nam, prosim, kaj je to "energizirana voda".

Miroslav Vulović

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti