Olupljen kostanj

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

11. okt 2011 13:47

drugace pa kostanj olupis in kuhas v sladkornem sirupu, kot drugo kandirano sadje

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

11. okt 2011 23:00

Andika68 je napisal/a:

Tako, kostanj smo danes nabrali in se že pridno suši. Dala sem ga na sušilec za sadje za 8ur.

Me pa še zanima kje ga naj hranim? V kovinski škatli, vrečki iz blaga ali dam lahko v skrinjo? Me je strah, da bi se pokvaril.

Hvala



Andika68

 

8 ur je odločno premalo, jaz ga sušim mnogo dlje (tudi po 24 ur; odvisno od temperature). Ko so trdi kot kamen, jih nasujem v 2,5 l kozarce na navoj "s kostmi in kožo vred", hehe. 

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. okt 2011 11:17

čoko je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:

Jaz za te vaje nisem - ker ga kupim. Tistim, ki so bolj za lupljenje in tistim, ki niso za lupljenje, predlagam, da poskusijo kuhan kostanj v ingverjevem sirupu. Obsceno!



Vendelina jr.

Tole napisati, pa nič recepta dati zraven... To pa ni bilo lepo. Daj no še kakšen namig, (skuhati sirup ali kupiti, skuhati kostanje v sirupu ali preliti kuhane...), lepo prosim!



čoko

 

Enostaven recept za ingverjev sirup:

1 del ingverja

1 del sladkorja

2 dela vode

pol limete

 

Neolupljen ingver nareži na tenke rezine, daj ga v posodo skupaj s sladkorjem in zalij z vodo. Kuhaj nepokrito približno pol ure, dodaj narezano limeto in kuhaj še četrt ure, oziroma dokler sirup ni primerno gost. Precedi skozi gazo, ohladi in prelij v kozarec ali steklenico s širokim grlom.

Sirup dokaj hitro izgubi značilno ingverjevo aromo, če ti obleži, dodaj nekaj rezin svežega ingverja in malo vode in vse skupaj kuhaj pet do deset minut.

 

nola

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

12. okt 2011 19:59

Vendelina in Nola hvala lepa! Kmalu poskusim...

čoko

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

12. okt 2011 20:15

Odcejenega  ingverja ne meči stran, ampak ga v pečici, ogreti na 60-80 stopinj postavi na rešetko in suši pri priprtih vratih tri ali štiri ure (odvisno kako na denelo je narezan). Kandiran ingver se pa tudi hitro pokvari, zato ga moraš porabiti vsaj v desetih dneh.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti