Goveja juha se skisa

Jodlar  

član od: 19.9.2011

sporočila: 1

tema odprta - 19. sep 2011 7:54 | ogledi: 25.114 | odgovori: 87

Pozdravljeni

Včasih se mi zgodi, da se mi po enem dnevu goveja juha skisa ??? V hladilnik jo dam takoj, ko se shladi.

Kaj je narobe?

 

Hvala

 

Jodlar

urska79  

član od: 24.5.2009

sporočila: 105

19. sep 2011 7:59

Kriva je ta vročina jaz jo ohladim v vodi in takoj v hladilnik  pa se mi je prejšno nedeljo ravno tako skisala.Bo zdej bolje ko prihajajo hladnejši dnevi.

urska79

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. sep 2011 8:24

Vročina. Zdaj bo sicer bolje, ampak v vročih dnevih jo je najbolje takoj, ko je kuhana, pospraviti v kozarce za vlaganje ali pa v zmrzovalnik. Jaz se na tak način ognem metanju oz. zlivanju stran

LP

Drejček

Mygrace

sporočila: 6506

19. sep 2011 8:28

Narobe je to, da juho prepočasi ohlajaš. Zdaj v teh vročih dnevih je bil to problem, tudi z mlekom od trgovine do doma se je zgodilo presenečenje. To sem rešila tako, da sem hodila v trgovino s hladilno torbo (in potem otmeno mimgrede na en kofe)

Jaz juho, kadar so razmere tropske, prelijem v manjše posode, čim hitreje ohladim v vodni kopeli in takoj v hladilnik.

Se mi je pred leti tudi skisala, ja. Odkar delam tako, nikoli več.

 

 

ja pajade

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. sep 2011 8:42

Danes je dan za govejo juho. Omamno bo dišalo, pa tudi skisala se ne bo, seveda mora vseeno čimprej v hladilnik.

 

zeta

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. sep 2011 10:16

Govejo juho moraš res čim bolj hitro ohladit.

Sem pa opazila, da se juha prej pokvari, če daš noter kuhat dosti korenčka in ga potem tudi pustiš v loncu, ko hladiš juho... Je še kdo to opazil?

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

19. sep 2011 10:21

Vso zelenjavo iz kuhane juhe je potrebno odstraniti, juho čim prej ohladiti in postaviti na hladno. Definitivno se skusa, če stoji predolgo na sobni temperaturi in je v njej še vsa zelenjava.

 

Hauschka

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

19. sep 2011 10:35

Hauschka, govorila sem o korenčku, ne o vsej ostali zelenjavi.

Če se dosti korenčka kuha v juhi, ima le-ta slajši okus.

Kljub temu, da korenček odstraniš iz juhe, ko jo hladiš, se mi zdi, da se prej pokvari, kot pa, če kuhaš manj korenčka... Upam, da je bilo dovolj nazorno.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. sep 2011 10:37

silva je napisal/a:

Govejo juho moraš res čim bolj hitro ohladit.

Sem pa opazila, da se juha prej pokvari, če daš noter kuhat dosti korenčka in ga potem tudi pustiš v loncu, ko hladiš juho... Je še kdo to opazil?

Ja, pa paradižnik tudi pomaga k hitremu skisanju.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

19. sep 2011 13:01

Meni se je že skisala z korenčkom ali brez. Če je bolj rahla  ali če se je v juhi kuhalo veliko kosti se skisa prej, če pa je močna in mastna pa ne (iz prsi, reber) Jaz poleti kuham juho zgolj za enkrat ali največ za dvakrat in jo precejeno takoj dam hladit v vodo in čimprej v hladilnik. Se mi je dvakrat zgodilo, da sem jo pustila ohlajat na sobni temperaturi in je tako že rahlo okisana romala v hladilnik, naslednji dan pa stran. Pa me je mami spomnila, da naj jo takoj ohladim v vodi in res ni nikoli zakisala.Paradižnik tudi vpliva na kisanje sploh poleti.

Drugače pa jaz sedaj v juho ne dam več veliko korenja, temveč ga skuham posebej, da ni prekuhan in ga dodam kuhani juhi ali tisti iz zamrzovalnika. Meso pa običajno dobi sosedov kuža, saj nihče ni posebej ljubitelj govejega mesa, razen če je kak lep nemasten kos brez žil (križ). Včasih jo porabim za polpete.



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 19. 2011 13:05

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

20. sep 2011 10:06

Zelenjavo v juho dam v drugi polovici kuhanja juhe, prav zaradi tega, da ni prekuhana. Kuhano juho pripravim za kosilo, ostalo pa precedim v posodo (za enkrat ali večkrat), itak se za eno uro ohladi in jo dam v hladilnik oz., če imam namen dat v skrinjo. Juha mi nikoli, nikoli ne stoji na pultu... se ne spominjam, da bi se bi kdaj skisala.

 

Ne morem, da ne bi pripomnila: moj bog, kaj res hrano mečete stran!

 

Pozdravček!

 

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti