Goveja juha se skisa

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. mar 2013 18:30

Hvala dekleta, za vse nasvete, sem se o tej kisli juhi bolj hecala, še vedno je čudovita

samo od kar je moj mož resno zbolel, nima več nobenega pravega okusa, potem sem pa za vse jaz kriva.....

jade, se pa strinjam s teboj, visoko v hribih imamo tudi mi samo "šporhajt" na drva in jaz vedno pravim, da je tam najboljša goveja juha

Ognjič, pa s teboj tudi, če je žival hranjena s silažo, se to takoj pozna na mesu in mleku

Trixi, tebi pa samo pozdrav in velik objem, nič ne gre na bolje, vsak dan je samo slabše.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Naj bo dan s soncem obsijan, z lepimi mislimi obdan in pozitivno naravnan

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

babka1951

Mygrace

sporočila: 6506

5. mar 2013 18:35

Jao, babka, dobr si nas nahecala. Če je tako, potem zamenjaj....in bo juhca spet taka, kot ponavadi

Mygrace

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

5. mar 2013 18:48

Babka1951, tebi tudi objem, pozdrav in veliko močne volje. Očitno bi rad okus izpred 40 let....a si takrat kako kocko dodajala? 

 



Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 06. 2013 08:53

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

6. mar 2013 5:28

Meni je mama vedno pravila, da se juha prej skisa, če daš notri čebulo in tega se vedno držim, če mislim, da bom juho porabila šele naslednji dan. Popečeno čebulo dam takrat kuhat v juho kar v mrežici za čaj zraven rezancev. Za ostalo zelenjavo nisem vedela.

Katrca11

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

6. mar 2013 10:14

Katrca11, česa nisi vedela o ostali zelenjavi?

Kot sem že napisala, juho vedno jemo vsaj dva dni, kuhana je z ogromno zelenjave, vključno s čebulo, včasih dvema in se mi še ni skisala.

lp

mzm

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. mar 2013 16:14

Jaz sem vedno mislila, da se juha skisa zaradi bakterij, ki se kakorkoli naselijo v s proteini bogato tekočino, ki ni bila pravilno hlajena. 

Lahko je pa seveda kisla zaradi preveč paradižnika, če se ga doda za barvo. Enako velja za ostale omake, pravzaprav vso ostalo hrano.

Vanja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

7. mar 2013 19:55

Mišzmoke, nisem vedela, da se juha hitreje skisa tudi zaradi ostale zelenjave, ki se kuha v njej. Upam, da ne zameriš pripombi, ampak tvoj psevdonim mi je zelo všeč in sem takoj boljše volje, ko ga zagledam.

Goveje meso iz juhe porabim na več načinov, okisanega s čebulo in trdo kuhanimi jajci, pa kos svežega kruha, ali pa si kaj izmislim. Zadnjič sem na primer pekla na zalogo palačinke za na juho. Najlepše goveje meso iz juhe sem narezala na kocke, velikosti kot za francosko in začinila. Potem sem vlila v ponev maso za eno palačinko, nanjo hitro posula koščke pripravljenega govejega mesa in pokrila z drugo prej pečeno palačinko, tako, da se je vse skupaj sprijelo.  Pa ena skleda hrustljave solate in je bilo zelo  dobro.

Katrca11

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

7. mar 2013 21:04

Katrca11 je napisal/a:

Upam, da ne zameriš pripombi, ampak tvoj psevdonim mi je zelo všeč in sem takoj boljše volje, ko ga zagledam.
Katrca11

Le kaj naj zamerim, ni lepšega, kot ljudi spravit v dobro voljo

 

 

 

Katrca11 je napisal/a:

Mišzmoke, nisem vedela, da se juha hitreje skisa tudi zaradi ostale zelenjave, ki se kuha v njej.
Katrca11

Saj se ne

(vsaj meni se ne)

lp

 

 

 

 

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. mar 2013 8:22

Katrca,

zagotavljam ti, da se zaradi čebule juha ne skisa.Kar vem zase, se pri nas kuha juha s čebulo (poleg veliko ostale zelenjave), pa je še vedno počakala dan ali dva ne da bi se skisala. Bože moralo biti kaj drugega.

Sonja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

8. mar 2013 10:38

Enkrat sem bila z večjo družbo na dvodnevnem izletu, hrano iz zanesljive gostilne smo imeli s seboj, med drugim tudi kontejner (tak pravi, profesionalni, ki se hermetično zapre) juhe.

Naslednji dan, ko smo jo prevreli za kosilo, je bila skisana, čeprav bila je precejena in je v kontejnerju stala manj kot 24 ur pri temperaturi recimo tam od 15 - 18°C.

Ko smo se pritožili pri gostilničarju, avtorju te juhe, je razložil, da se je juha skisala zaradi tega, ker smo jo še toplo pustili neprodušno zaprto. Je tudi razložil zakaj, žal se tega ne spomnim. Menda bi morali juho ohladiti v odprti posodi.

Od takrat juho hladim sicer pokrito (da ne pade notri kakšna muha), ampak vedno podložim pod pokrovko kuhalnico, da se juha zrači.

Skisala se mi sicer ni nikoli, tudi ko sem jo še hladila pokrito ne.

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 08. 2013 10:39

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti