Goveja juha se skisa

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. mar 2013 9:42

meni zelira veckrat, res pa juho kuham veliko mesa (s kostmi). Mislim da se mi ni se nikoli skisala po enem dnevu, po kakih 3-4 pa ze. Pa sem celo slampasta in je ne cedim takoj (vcasih jo sele naslednji dan) in tudi ohladim najprej na pultu, sele potem dam v hladilnik. Res pa jo kuham v ekonomu - se pravi da je "sterilizirana"

"Stressed is desserts spelled backwards!"

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. mar 2013 10:53

Ma, ta goveja juha, mi gre zadnje čase že res na............, kot, da jo ne znam več skuhat

To, da včasih želira, se mi sploh ne zdi problem, bolj me moti, da me mož vpraša: "Zakaj pa je danes juha malo kisla ???" bi mu najraje odgovorila, da je zadnje čase on bolj skisan, pa si ne upam bom kar une "knorr" vrečke kupila, se mi zdi, da bom z njimi imela najmnj problemov

babka1951

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. mar 2013 11:14

Babka, kaj pa ce das prevec zelenjave?

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Mygrace

sporočila: 6506

5. mar 2013 11:27

Kaj pa meso? Kakšno je? Mlado, staro, dovolj izkrvavljeno....?

Nekje v spominu imam tudi, da se vroče juhe ne sme mešati z mrzlo...

Babka, si probala juhco, preden si jo zakuhala?

 

                                                             

Mygrace

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. mar 2013 11:34

Lahko tudi ???? pri njegovem izvidu MRI, so spodaj napisali.......v glavi je prisoten neznan kovinski tujek, za katerega se ne ve, kdaj je tja zašel ???.........bolečine v glavi se lahko  morebiti spremenijo s spremembo prehrane ??? HALO !!!... in potem pač začneš  z določenimi expirementi, ki posledično vplivajo na dobro govejo juho...

babka1951

5bibi5  

član od: 4.6.2010

sporočila: 10

5. mar 2013 11:43

Jaz tudi kuham v ekonom loncu, pa se mi vseeno skisa. Pustim pa kuhano meso v juhi, mogoče je to vzrok, probam naslednjič brez!!

5bibi5

Aquarius  

član od: 3.6.2012

sporočila: 4

5. mar 2013 12:00

v Sparu se dobijo vrecke z zadrgo v treh dimenzijah. Topla, precejena juha v teh vrečkah pri nas roma takoj v zmrzovalnik, seveda kar ne gre na krožnike in korenje iz juhe se poje isti dan. juha v vrečki pa je za jutri ali drugi teden. Ali pa za dolivanje golažev ali drugih dobrot. V vrečki pa naj le počaka toliko, da se malo ohladi, ker vroče ravno ni priporočljivo za zmrzovalnik. Ekonom lonec in juha; z juhe je treba pobrati peno na začetku, da bi bila bistra. Juha mora zavreti počasi da bila juha dobra in hitro, da bi bilo meso boljše od juhe. Vse kar raste nad zemljo gre v juho, ko že dobro vre ali še kasneje. Vse kar raste pod zemljo in meso pa gre v mrzlo vodo. Če postavimo ekonomičnost pred kvaliteto hrane je ekonom lonec prava rešitev. Sicer pa mora juha vreti zeloooo počasi, da je bistra in okusna. Goveja juha mora dišati vsaj do seseda. Ali kdo ve da ima slovenščina celo izraz za mastne medeže ki plavajo na vrhu. In mimogrede morajo biti enakomerno razporejeni po vsej površini več ali manj enake velikosti in oblike. Bistrost pa se lahko primerja s kozarcem vina, da le ne vre prehitro in na koncu v pokritem loncu pred prelivanjem 15 minut počiva.

Aquarius

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

5. mar 2013 12:02

Juho vedno precedim, počakam, da se ohladi in jo predenem na hladno, porabim jo v približno dveh dneh in se mi še ni skisala. Ne vem, morda je kaj na tem?

Skuham jo z res ogromno zelenjave, tako da tudi to ne bi smel bit vzrok.

Kakšno je meso, nimam pojma, kar mi mesar ponudi

Babka, kakšnimi eksperimenti?

lp

 

p.s. vse dam kuhat v mrzlo vodo, nikoli ne poberem nobene pene, kuham približno tri do štiri ure, nikoli v ekonom loncu



mzm

Sporočilo je spremenil(a) mišzmoke dne 05. 2013 12:04

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

5. mar 2013 12:32

mzm...ne znam ti odgovorit, pač nekaj ekspriementiram...goveja juhica, ni več tisto, kar je nekoč bila, brez ekonom piskra...

babka1951

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

5. mar 2013 12:39

Babka, oprosti, pri meni ne velja ta trditev - ...brez ekonom piska... Kuham jo v navadnem loncu, počasi, počasi... počasi; še bolj pa diši, diši, diši...   

 

Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti