Goveja juha se skisa

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. jan 2012 22:30

Jaz bi pa skorajda upala trditi, da je bilo nekaj z mesom narobe, Zoran. Namreč, ko skuham obaro ali kislo juho, obvezno dam notri korenček, tudi por, včasih še kakšno zelenjavo, jo pospravim v hladilnik običajno šele zvečer, se mi je pa zgodilo, da sem pozabila in je bila zjutraj popolnoma neoporečna. Goveja in podobne juhe se skisajo, vendar pa tako zelo hitro pa tudi ne.

zeta

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

23. jan 2012 23:58

Na korenček še pomislila nisem, sem pa ugotovila, da se mi je skisala, ko sem jo hladila pokrito. Ampak v tisti posodi, ki pokrovka bolj ko ne tesni.

zaja

paulina d  

član od: 5.6.2010

sporočila: 249

24. jan 2012 9:54

Slišala sem,da se juha skisa tudi zaradi paradižnika.Zato ga jaz,če želim juho imeti tudi za drugi dan, ne dam kuhat zraven.

paulina d

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

24. jan 2012 10:18

paulina d je napisal/a:

Slišala sem,da se juha skisa tudi zaradi paradižnika.Zato ga jaz,če želim juho imeti tudi za drugi dan, ne dam kuhat zraven.



 

Točno tako kot si napisala!

lp!

Živi s srcem, ne z glavo.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. jan 2012 16:37

Tudi, če ostane v moji juhi in zelenjava in kosti oz. meso, je v torek še vedno dobra, če jo skuham v nedeljo. In hranim na hladnem, seveda.

lp

cervus

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

24. jan 2012 19:25

Enako.

jade

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jan 2012 20:00

Meni se je skisala samo v primeru, če sem jo, že precejeno, pustila na toplem čez noč, poleti, torej pozabila dati v hladilnik.

Juho precedim, ko se umiri, in shranim v hladilniku v manjši posodi, in zdrži tudi po štiri, pet dni,  ne da bi se skisala (pa je v njej tudi paradižnik zraven kuhan). Del pa dam v plastične posode in v zamrzovalnik.

 

 

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

25. jan 2012 10:39

O tem, kdaj in zakaj se juha skisa je teklo že nekaj debat. Meni se je kdaj skisala vendar ne zaradi tega, ker je nisem precedil, vzel ven meso in kosti ali zelenjave. Skisala se je zgolj poleti in je nisem, kot je napisala že Mamamia dal v hladilnik. Tako da tudi jaz ne verjamem da je vzrok kje drugje. Res pa je, da je lahko tudi meso lahko problematično. Če kuhaš iz kake žvarovne ,ki že surova malo zaudarja ,potem je morda, pravim morda, lahko to tudi problem.

hedonist

Andika68  

član od: 16.12.2008

sporočila: 99

25. jan 2012 11:21

Juho, ki ti ostane od kosila moraš TAKOJ ohladiti. Ne čakat, da se ohladi sama.  Čimprej  ohladi v mrzli vodi z dodatkom leda in nato spravi v hladilnik. Vsaj tako sem slišala.

Lep dan

Andika68

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

25. jan 2012 18:07

Meni se juha še nikoli ni skisala. Jo pa že tradicionalno (10 let) skuham v soboto popoldne ali zvečer in jo pustim v ekonom loncu do nedeljskega kosila. Šele preden jo uporabim jo precedim, le zelo zelo redko takoj v soboto. Vedno jo hladim na sobni temperaturi, nikoli v vodi ali celo z dodatkom leda. In nikoli ne dajem tople v hladilnik.Vedno ji dodam kar precej korenčka, ker ga zelo radi pojemo, in vedno dodam paradižnik.

Edino poleti, ko je toplo v kuhinji jo dam čez noč v hladilnik.

Tako, da kar se mojih izkušenj tiče lahko ovržem vse  naštete teorije zakaj se juha skisa.  Pa tudi ideje zakaj bi se lahko skisala nimam.

patka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti