Goveja juha se skisa

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

20. sep 2011 10:26

Pri nas pa juho vedno hladimo na pultu, sploh v hladnejših dneh, pa tudi poleti je nikoli nisem hladila v vodi, pa se ni skisala. Skisala se je edino, če je bila slučajno že dlje časa (3, 4 dni) v hladilniku, pa še to ne vedno. Je pa res, da pri nas tudi poleti ni zelo vroče v kuhinji.



JJ

Sporočilo je spremenil(a) JanisJoplin dne 20. 2011 10:27

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

20. sep 2011 10:41

Dragička, ne mečemo hrane stran. Dva kužka sta srečna, da dobita hrano.Če bi pa poznala koga, ki bi hotel meso iz juhe bi mu ga rade volje odstopila.

Veš, oba z možem sva morala vsako nedeljo in ponedeljek jest govedino iz juhe celo najino mladost. Imeli smo domače meso in je bilo tudi okusno in mehko. Zdaj ko kuham sama so naši jedilniki bolj raznoliki kot jedilniki najinih staršev.Veliko več zelenjave je na jedilniku. Ampak goveja juha je še vedno zakon. Mož in sin obožujeta govejo juho, ampak da bi jedla meso iz nje ju ne morem pripravit. Mož se ga je preobjedel, sinček ga pa še pol ure žveči. Verjamem, da bi kakšna domača mehka govedina šla bolj v slast. Zato zadnje čase kupimo goveja prsa, saj je samo meso drago, sploh če ga nobeden noče jest.Razen takrat ko jo porabim za polpete.

Oba z možem izhajava iz družin, kjer so naju silili jesti, kar se je skuhalo.Da ne omemin vampov, zaradi katerih sem jokala ob krožniku. Ali prekajenega mesa iz domačega dima.  Zato imava danes oba odpor do hrane, ki je ne marava.  Smo si pač različni v okusih.

Naj dodam, da pojemo zelo malo mesa. Pa je tudi prav, saj je bolj zdravo.



Sporočilo je spremenil(a) Trixi dne 20. 2011 14:44

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

20. sep 2011 13:05

Dragička, če jo poje kuža, je ni vrgla stran! Jaz tudi shranim kakšen krožnik vampov ali golaža, ostanke mesa, ki ne gredo več v promet v zamrzovalniku in potem imajo sosedovi kužki na vasi svoj žur. Žal je težko skuhati točno do drobtinice, da se ne vrže stran. In potem so te kosmate zverinice tako hvaležne in zadovoljne.

 

naor

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

20. sep 2011 14:44

Meni se juhca tudi še ni nikoli skisala. Vedno jo hladim na pultu, vedno dam not ogromno korenčka. Večinoma jo pa celo hladim z vso zelenjavo s katero se je kuhala, ker se mi zdi potem okus juhe še dosti bogatejši. Juho pojemo vedno v dveh dneh. Pri tašči pa sem večkrat naletela na skisano, ampak to šele tretjiin četrti dan. Jaz takrat juhe še povohala ne bi več, kaj šele jedla

Sicer pa se da govedino iz juhe jesti še kako drugače. Moji jo obožujejo v solati, fajn začinjeno, z veliko čebule. Iz nje naredim tudi zelo okusne polpete. Včasih naredimo granadir marš, ki je z govedino iz juhe zelo okusen. Moja mami iz te govedine dela maso za v žlinkorfe,....in tako. Pri takih oblikah mnoji še porajtajo ne, da gre za tisto zloglasno govedino iz juhe....

Noa

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

20. sep 2011 15:21

Kaj pa je to,granadir marš?

andreja m

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. sep 2011 15:23

Jaz jo ohlajam (kar je ne uporabim takoj) vedno precejeno čez prtič, v odkriti posodi. Pozimi v hladnem prostoru čez noč, poleti pa jo, ko je ohlajena na telesno temperaturo, za kakšne pol ure postavim v zamrzovalnik. To pa zato, da se čisto vsa maščoba zbere na vrhu in strdi in jo je enostavno odstraniti.

Juho potem nalijem (ne prav do vrha) v steklenice, eno imam vedno v hladilniku za zalivanje omak, rižot itd., kar jih je več, jih spravim v zamrzovalnik.

Še nikoli se mi ni skisala, steklenico sem imela v hladilniku tudi že štiri dni, pa je bilo vse v redu. Je pa nikoli ne hranim v kastroli, v kateri jo pogrejem, kolikor je rabim, je sproti točim iz steklenice.

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 20. 2011 15:26

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

20. sep 2011 15:28

andreja m je napisal/a:

Kaj pa je to,granadir marš?
andreja m

Pri nas je sicer grenadir marš, je pa nekaj takega.

rimljanka

neznan uporabnik

20. sep 2011 15:46

Meni se je samo enkrat skisala. Bilo je vroče in sem jo skuhal, pol smo pojedli. Nato sem pa enostavno pozabil na juho do drugega dne. In logično, da pr 35+, je šla v nič. Drugače jaz tudi delam kot Dragička. Najprej v hladno vodo meso, nato sol in poper. Kuhan kako uro, šele nato zelenjavo. Potem vzamem meso ven in zelenjavo in pustim, da se ohladi. Tudi na 35+ se v treh urah ne pokvari. Potem pa kot Nola v steklenice ali pa cel pisker v hladilnik. Čez zimo pa na balkon, čim je 0. In komot stoji tud 5 dni. Če je pa -10 pa tud en teden.

Pa je čist vseeno al je goveja, kurja ali iz drobovine al karkoli že.

 

Tisto, da sem pa jaz pozabil in pustil na +35 stat 24 ur, je pa moja napaka.

 

MULTI_reloaded

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

20. sep 2011 16:00

Rimljanka,hvala za pojasnilo

andreja m

kramp  

član od: 16.1.2012

sporočila: 4

23. jan 2012 21:45

Rimljanka.

 

Točno to je. Če ostane v juhi zelenjava, predvsem korenček, se skisa, neglede na to, da smo jo hitro ohladili, ali dali v hladilnik. Torej juho takoj ko se umiri, precedimo.Temperatura zunaj-letni čas, skoraj nima vpliva.

Še tole kot zanimivost. Nekoč sem za Novo leto skuhal (že dopoldan) 12l kisle juhe, pozabil precedit zelenjavo, dal na balkon, bilo je precej mrzlo. Naslednje popoldne je bila vsa penasta in skisana. Pa je nisem okisal, ker mi ni všeč. Vsak si jo naj sam okisa na krožniku, če želi.

LP Zoran 

kramp

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti