Prodam domača orehova jedrca

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. sep 2011 8:25

666 je napisal/a:

Čim oreh enkrat streš, je v nekaj dneh žaltav. V hladilniku, da se razumemo.

Heh, opravičujem se vsem, mislil sem seveda "v nekaj tednih". Če pa že ostanemo pri dneh, pa to velja za zmlete orehe. 

Brina  

član od: 10.10.2001

sporočila: 39

20. sep 2011 10:50

V zmrzovalniku pa ne ratajo žaltavi.

Brina

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

20. sep 2011 11:52

Orehe, oreščke, mak, kokosovo moko, oluščen fižol, zadnje čase celo krušne drobtine, pa tudi mlete piškote, ki čakajo, da pridejo na vrsto hranim v zamrzovalniku. Pa nimam velikih zalog, ampak imam rada določene stvari doma, da jih ni potrebno v nedeljo ali na praznični dan pogrešat, če želim kaj spečt. In tako je vse pod nadzorom in se ne dela škoda. Krušne drobtine sem parkrat hotela uporabiti in ugotovila, da so žarke. Je že tako, da če jih ne uporabljaš prav pogosto se kar nekaj časa hranijo v shrambi in postanejo žarke. Zato sem se odločila, da grejo tudi te v zamrzovalnik in je konec neprijetnih presenečenj.

zeta

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

20. sep 2011 11:58

Pametna navada, ne samo zaradi žarkosti, ampak tudi zaradi kuhinjskih moljev.

nola

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

20. sep 2011 13:30

No,jaz bom povedala za mandeljne:pakirala sem jih vakumsko in ni nobenih živalic.

Glede mletih orehov,mandeljnov,pa se strinjam z zeto,kar zamrzniti,priporočam pa, da si gor napišete količino,in za kateri recept se gre.

 

andreja m

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

21. sep 2011 14:03

mijamarija je napisal/a:

Hojla!

Super 13 eu je to cena za cele orehe ali jederca.

L.P.



mijamarija

 

Za jedrca.

Rebeca

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

21. sep 2011 14:04

Hauschka je napisal/a:

Malo visoka cena?! Iz okolice Goričkega so jedrca po max. 9 EUR, pa so prav tako bio, pa saj ne vem kaj se  tudi kaj škropijo?



Hauschka

 

Ceno sem napisala takšno, kolikor se meni zdi primerna, na takšno kakor imajo drugi. Sama vem koliko sem za to morala narediti, zato se mi cena zdi primerna. No, saj kakšen € spustim, kaj več pa ne. Glede škropljenja ti je pa že Cila razložila. Lep dan želim.




Sporočilo je spremenil(a) Rebeca dne 21. 2011 14:12

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

21. sep 2011 14:10

Atina je napisal/a:

No, naši so tudi 'bio' pa niso nič črvivi ali z molji. Mogoče je odvisno, kje se shranjujejo - morajo biti ali v papirnatih vrečah / škatlah ali lesenih zabojih. V plastični vrečki ne smejo biti. Ravno danes smo jih trli in črvivih je zanemarljivo.

 

Kar se cene tiče: bili smo trije in smo kar porabili nekaj časa, da smo zbrali dve kili jedrc. Je kar dela. Da pobiranja in dolgotrajnega sušenja (tudi v sušilnici na elektriko) ne omenjam. Sicer je pa na Lj tržnici cena tudi do 17 € (prebrala v enem časopisu). Tako da meni se ta cena ne zdi pretirana. Komur se pa zdijo predragi, jih bo šel kupit v Spar ali Mercator :)



Atina

Me veseli, da ena s podobnim mnenjem. Dokler sam nečesa ne poskusiš, ne veš koliko je kaj vredno.

Rebeca

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

22. sep 2011 16:00

Hojla!

Kam pa lahko pridemo iskat orehova jederca?

L.P.

mijamarija

Rebeca  

član od: 13.7.2010

sporočila: 48

23. sep 2011 13:00

Bom pisala na ZS, pa se tam zmeniva.

Rebeca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti