Jedilne kumare

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

15. sep 2011 22:36

Mene je pa zmotilo v prvem stavku "...kako bi se dalo vložiti jedilne kumare". Kakšne kumare še obstajajo, kot jedilne? No, mogoče morske kumare.   

 

Pozdravček!

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

16. sep 2011 5:34

dragička je napisal/a:

Mene je pa zmotilo v prvem stavku "...kako bi se dalo vložiti jedilne kumare". Kakšne kumare še obstajajo, kot jedilne? No, mogoče morske kumare.   

 

Pozdravček!

Ja, meni se je zdelo tudi to hecno. Ampak  še zmeraj čakam na recept in navodila za pripravljanje teh morskih.

nola

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

16. sep 2011 5:55

Obstajajo jedilne kumare in kumare za vlaganje...

micogica

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

16. sep 2011 7:21

 Meni se je kar zdelo, da andreji m še lepo rodijo kumare, ki pa niso več v fazi, ko jih običajno vlagamo, temveč tiste večje, ki jih jemo pripravljene na ta ali oni način.

Čeprav moram reči, da sem že imela priliko jesti vložene kumare, ki so bile že kar solidne velikosti. Narezane lepo na kolesca so bile zelo okusne, celo okusnejše od tamalih, ki pa lepo izgledajo.

Na morske nisem pomislila, ampak nola, o tem je že tekla debata na forumu, mogoče se pa najde kaj uporabnega, poglej.

 

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1935

zeta

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

16. sep 2011 9:03

nola je napisal/a:

.... Ampak  še zmeraj čakam na recept in navodila za pripravljanje teh morskih.

nola

Mogoče je šla pa Japaja zato v ilegalo, da bo prišla do recepta

Upam, da se vrne- z receptom ali brez.

LP, V.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

16. sep 2011 9:37

andreja m je napisal/a:

Jih bom vložila,bom pa tudi dala nekaj malega v skrinjo,čeprav tukaj me obhajajo dvomi,za omake pa tudi...???Sem pa zasledila recepte,ja-nisem pa še nikoli jedla kumar na toplo.Ne vem,se mi kar upira.Ma veš kaj -bom pa poskusila.Priporočaš kakšnega?

andreja m

 te cisto razumem. Ampak velike kumare lahko cisto spodobno imitirajo bucke, olupis jih, odstranis semena in narezes na kocke in dusis skupaj z ostalo zelenjavo.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. sep 2011 10:44

micogica je napisal/a:

Obstajajo jedilne kumare in kumare za vlaganje...

micogica

A te, za vlaganje, pa niso jedilne?

Drugače pa jih mi na kile porabimo v zelenjavnih mineštrah, vsaj tri naenkrat in potem zalivanje take juhe ni potrebno.

lp

mzm

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

16. sep 2011 10:51

Zame jedilne kumare so:

 

Kumare za vlaganje pa:

andreja m

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. sep 2011 20:52

Ja, tako se deklarira kumare: jedilne in za vlaganje, ima andreja prav, četudi se sliši čudno (in za moj okus tudi je čudno). Sicer pa pri nas od vedno raje jemo kumare za vlaganje tudi, ko delamo tople kumare, uporabimo pač večje.

Zadnje čase je ime "jedilne" nadomeščeno  s "solatne". Tukaj, recimo.

rimljanka

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

17. sep 2011 8:33

Dolge kumare lahko vložiš na sledeč način:
mlade kumare operi, (te na sliki imajo tanko lupino, zato jih ni potrebno lupiti), nareži na cca cm debele ploščice.
Očisti in na grobo nareži približno enaki količino čebule in jo grobo nareži.
V kozarec nalagaj izmenično plast kumar, plast čebule. Na vrhu potrosi z začimbami za kumare in nalij vročo mešanico: 1del kisa za vlaganje, 3 dele vode. Na 1 l dodaj 1 žličko soli in tri žličke sladkorja. Če delaš z jabolčnim kisom dodaj manj vode.
Naloži v pasterizator 20 min 80 stopinj, za pečico ne vem.

Kumare po štajersko:
Nalupimo krompir in narezanega skuhamo. Kumare nalupimo, naribamo, posolimo, dodamo česen, poper in kumino. Ko je krompir kuhan vrelo vodo odlijemo na pripravljene kumare. Krompir pretlačimo, dodamo kislo smetano in naredimo pire. Kumare odcedimo (ne stiskamo, ker odvržemo vse vitamine) in pomešamo h krompirju. Pomešamo in postržemo s hrenovkami, pečenim mesom ali slanino. Za prste oblizat!



jovita Sporočilo je spremenil(a) jovita dne 17. 2011 08:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti