Jedilne kumare

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

tema odprta - 15. sep 2011 7:22 | ogledi: 12.929 | odgovori: 33

Res je skoraj že mimo,pa bi vseeno rada izvedela,če in na kakšen način bi se dalo vložiti jedilne kumare.

andreja m

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

15. sep 2011 8:37

Andreja, olupi jih, nareži na poljubno velike kose in jih spravi tako kot ostale kumare za vlaganje.Meni so zelo všeč in jih rada tako vlagam.

zaja

neznan uporabnik

15. sep 2011 15:03

Lahko pustiš tudi neolupljene, narežeš, dodaš začimbe za vlaganje kumaric, kisz za vlaganje+voda+sol (lahko tudi sladkor), če imate raje bolj sladkaste ali pa malo tega, malo onega. V bistvu je enak postopek kot pri vlaganju paprike. Samo začimbe so drugačne.

 

 

Jaz sem to eno parkrat delal, samo kupljene na tržnici, ker nimam vrta. Če imaš vrt in ogromno, lahko nekaj vložiš, nekaj pa skuhaj na omako in zamrzni. In kak dan, ko ni časa ali se ti ne ljubi, to pogreješ, hrenovko skuhaš al karkoli že in pire krompir. Maš fino kosilo, poceni, hitro in dobro.

 

 

MULTI_reloaded

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

15. sep 2011 15:32

Jih bom vložila,bom pa tudi dala nekaj malega v skrinjo,čeprav tukaj me obhajajo dvomi,za omake pa tudi...???Sem pa zasledila recepte,ja-nisem pa še nikoli jedla kumar na toplo.Ne vem,se mi kar upira.Ma veš kaj -bom pa poskusila.Priporočaš kakšnega?

andreja m

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

15. sep 2011 15:42

Ne vem zakaj bi se ti tople kumare upirale, ampak ok, vsak ma svoj okus. Sam jih delam na enostaven način: na olju prepražim žlico moke skupaj z nasekljano čebulo, dodam na lističe naribane kumare, strt česen, nekoliko koprca , ščepec rdeče mlete paprike in brizg paradižnikove mezge. Zalijem z vodo toliko, da je zadeva primerno gosta in kuhljam med 20 do 30 minut. Evo in to je to. Dodaš lahko še brizg kisa vendar le, če ga imajo vsi radi sicer je bolje, da si ga nekoliko doda vsak sam. Poleg jasno prire krompir ; moji imajo to reč tako radi, da niti ne pogrešajo mesa poleg. Dobro, lahko in ensotavno za skuhat.

 

hedonist

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

15. sep 2011 16:16

Bom naredila,hvala.Pero jutri,pa tudi sporočila bom.

Je pa res,da imamo različne okuse.

andreja m

neznan uporabnik

15. sep 2011 17:00

Točno tako kot ti je napisal kolega Hedonist. Jaz sicer ne dam mezge in sladke paprike. Česen obvezno, seveda čebulo. Jaz naribam kumare, ne rabiš jih nič izkoščičevat (ajoj, če sem to zaj prav napisal

). Podušim čebulo, gor kumare in čisto malo zalijem z vodo. To morš pazit, ker se prijema kot sam vrag na posodo. Posebaj nardim prežganje iz moke in velik česna in to zmešam v kumare, dolijem vodo, dam rumen, zelo fini prah (to mam od ene tete veš, ker itak veš da mam jaz zaj že 2000 tet

), in jaz dodam še kumino. To ti je nekaj podobnega kot bučke. Poskusi. Se pa to da zmrznit komot. Od oka rabiš eno 20 minut za to. Brez ribanja. Kumare pa prej olupi. Lahko daš kr skup s tisto tekočino, ki jo spustijo. Aja, in malo popra. Pač po okusu. Je zelo, zelo dobro. Pire, namesto hrenovk lahko tudi jajca na oko. Kar vam pač bolj odgovarja.

Samo res pazi,da boš poleg in mešala, ker drugač bo čatastrofa od prijemanja na dno. Ker to mora bit gosto. Ne smeš preveč zalit.

 

 

MULTI_reloaded

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

15. sep 2011 17:23

Hvala.

andreja m

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

15. sep 2011 18:53

Hvala vsem za pomoč.

andreja m

zaja  

član od: 7.12.2009

sporočila: 207

15. sep 2011 22:07

Lahko jih pa skuhaš kot juho.Olupljen, narezan krompir daj kuhat,dodaj šetraj,sol in strok česna. Kumare olupi,naribaj na lase(semena lahko pustiš zraven) in,ko je krompir kuhan, ga pretlači in mu dodaj zapržko ali podmet, malo popraj ,po želji okisaj in ko to vre dodaj naribane kumare,še malo dogrej in posrezi.Za barvo lahko dodaš malo mezge paradižnikove.

zaja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti