Športna poškodba

kleo  

član od: 21.10.2008

sporočila: 397

tema odprta - 14. sep 2011 20:01 | ogledi: 35.146 | odgovori: 17

Sin je star 10 let in si je danes pri telovadbi poškodoval stegno. Pri teku in skakanju čez ovire mu je mišico kar ven potegnilo. Mislim, da si jo je pretegnil, saj ga še vedno boli in tudi koža okrog mišice je rdečkasta - vsaj meni se zdi. Koliko časa traja da se to porihta in kakšne obkladke bi bilo dobro dati na nogo, da se mišica čimbolj sprosti? zaenkrat mažemo s kremo F23, ki je za sproščanje mišic, zanimajo me pa še vaše izkušnje.

Seveda bomo šli čez kakšen dan tudi k zdravnku, če stanje ne bo boljše.

 

Hvala za vsak nasvet in lep večer vam želim.

kleo

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. sep 2011 20:08

Jaz bi šla takoj k zdravniku, ker s kakšnimi obkladki in s poskušanjem pomagati doma lahko stanje le še poslabšaš.

 

Sem bila sama športnica in imela nekaj poškodb mišic, pretegnjenih in natrganih, in so me k zdravniku poslali takoj, ko je do poškodbe prišlo.

Jaz ne bi eksperiemntirala doma in šla k zdravniku "čez kak dan", če ne bo boljše, pač pa takoj.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. sep 2011 20:37

Z mamamio enako razmišljava.

Vendelina jr.

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

14. sep 2011 20:40

Enako.

Po tem pa eventuelno še obisk pri dobrem fizioterapevtu (specializiranem za športne poškodbe).

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

14. sep 2011 20:54

Se strinjam z mojimi predhodniki. Sem si zato, ker nisem šla takoj k zdravniku uničila koleno za vedno. 

bibaleze  

član od: 15.12.2006

sporočila: 43

15. sep 2011 22:52

Upam, da sta že na urgenci, zadeva je lahko resna - križne vezi itd....

bibaleze

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. sep 2011 7:27

bibaleze, na stegnu pač ni križnih vezi, ne kar tako na počez paničariti. Je pa seveda poškodba zrela za to, da jo (upam, da jo je že) vidi zdravnik. 

rimljanka

neika  

član od: 11.10.2004

sporočila: 169

16. sep 2011 20:39

no, jaz sem čakala tako dolgo, in se mi je mišica tako vnela, da je prišlo do zastrupitve tkiva (tako mi je bilo rečeno pri zdravniku) in sem bila na ta hudih antibiotikih. Kožo na površini je kar ožgalo.

neika

neznan uporabnik

16. sep 2011 20:52

@kleo - mene samo zanima, kako je tovariš al tršica telovadbe odreaagirala? Mislim, da se otrok poškoduje v šoli pri telovadbi al kjerkoli že, ja pa malo too much, da pol ti morš ukrepat. Edino, če je doma telovadil ali na dvorišču.

 

Halo, če se je to zgodilo v šoli pri uri telovadbe. Ne vem,no. Pejd h zdravniku, verjetno je edino urgenca na voljo, če ga še nisi. Četudi se ne bo nič zgodilo tvojemu sinu, pa vsekakor pejd v šolo pa spljuskaj odgovorne malo. Če se je to tam zgodilo.

 

 

MULTI_reloaded

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. sep 2011 20:54

Multi, nikjer ne piše, da niso ukrepali in zato ni korektno, da obsojaš brez dokazov. Celo več, sploh ne piše, da se je to zgodilo v šoli, prav enako bi se lahko na treningu, recimo.


rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 16. 2011 20:58

neznan uporabnik

16. sep 2011 21:03

Si opazila,da sem postavil vprašanje, kje in kako. Nič ne obsojam, samo kleo sem vprašal kje se je zgodilo in, če so ukrepali tam kjer se je. In, dodal sem, da je drugo, če se je doma ali na dvorišču brez nadzora. Ne podtikaj mi prosim.

 

Iz posta kleo se da sklepati, da se ni ukrepalo, če maže otroku nogo z neko kremo. Če bi se ukrepalo in bi se zgodilo v šoli ali pod strokovno vodenim treningom, se mora otroka takoj odpeljati v bolnišnico.

 

 

MULTI_reloaded

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti