Strojček za vakumsko pakiranje

bostek  

član od: 30.4.2010

sporočila: 5

tema odprta - 13. sep 2011 10:33 | ogledi: 9.368 | odgovori: 5

Pozdravljeni

Iščem možnosti, kako bi pakiral med v deviškem satju v vrečke. Malo gledam te strojčke za vakumsko pakiranje, pa me zanima kako stvar deluje? To imaš že pripravljeno vrečko, daš noter artikel in strojček ti potegne zrak in zapre?

Ali je tudi možnost da določiš koliko naj se zrak potegne in potem zapre? Ker nebi rad da bi mi to satje potem zmečkalo, ampak na pol potegnilo zrak ven in zaprlo...

 

Hvala, Boštjan



http://tovornik.cit.si

Temo je spremenil(a) bostek dne 13. sep 2011 10:39

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

13. sep 2011 13:28

Po mojem Boštjan to ne bi šlo, ker je vse skupaj kar lepljivo in še zmečkalo bi se po moje, ker tak strojček potegne zrak ven. Mogoče bi veljalo razmisliti o kakšni embalaži podobno kot za sladoled - vašketa s pokrovom ali pa spodaj vašketa PVC, vanjo daš satje in vse skupaj v vrečko ter šele potem vakumiraš, da se vse skupaj ne zmečka preveč. Vašketa pa bi morala biti nekoliko višja od satja. Veljalo bi poskusiti. Sicer pa med, če je v satju pravilno "rel" niti ne rabi ravno hermetičnega zapiranja, ker se ne pokvari tako hitro.

Tudi meni je zelo všeč med v satju, je to nek poseben okus, ko to žvečiš in mozgaš. Meni je bilo vedno všeč, ko smo doma točili med, ko smo otroci žvečili tisti vosek, ki so ga odstranili z "vilicami", preden so dali sate v točilno posodo.

Veliko uspeha in poročaj ali pa poslikaj, kako boš spakiral.

tedyka

bostek  

član od: 30.4.2010

sporočila: 5

13. sep 2011 13:45

Bom videl kako bo, ampak imam stranko ki bi recimo imeli 30 kom tega medu v satju pakiranega v manjše kose v vrečkicah... ker četudi je med lepo shranjen v satju, mora biti vseeno dobro zaprt, da karkoli ne pride zraven (tuji vonji, nevarne snovi, prah...)

 

Kolikor sem gledal sedaj te vakumske mašine, jim lahko določiš ročno, koliko naj izsesa... mogoče bi to šlo, odvisno kako bi vseskupaj izgledalo... 

http://tovornik.cit.si

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. sep 2011 14:10

Mislim, da sam določiš, koliko zraka hočeš izsesati, pri moji mašinci pač držim pokrov primerno dolgo.

 

Loni Makaroni

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

14. sep 2011 8:39

Boštjan , pozanimj se pri proizvajalcu teh strojčkov Stratus. Stran je na vrhu foruma.

LP
Silven

silven

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

14. sep 2011 10:08

bostek, bostek,

je imela Ognjic kar prav.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti