Torta!

saphira_anja  

član od: 19.7.2011

sporočila: 18

tema odprta - 9. sep 2011 23:24 | ogledi: 7.562 | odgovori: 1

heej! 

 

v ponedeljek imam rojstni dan :D skupaj še z eno sošolko 

in sva se odločile, da bova nekaj naredile za razred. 

 

in sem prišla na idejo, da bi spekla torto... 

okej. 

v mislih sem imela recept za kinder pingvin -2.verzij ( ker morem to pretovoriti z avtobusom do šole) 

in se mi je zdel najbolj kompakten :D 

 

ampak ja... ker ne morem brez experimentiranja & se obenem bojim da se mi bo vse ''zasralo''

tuki sprašujem, kaj vi mislite, kako bi bilo, če bi v velikosti tistega pekača za čez celo pečico naredila kinder pingvin, na vrh pa dala še okroglo kokosovo torto http://www.kulinarika.net/recepti/6359/sladice/kokosova z malo prirejeno kremo in sicer od makronov, ker mislim da ne bo stekla. 

 

http://www.kulinarika.net/recepti/14375/sladice/makroni (MAKRONI) 

 

kakšen predlog? zanima me ali bi se ujemalo z okusi? jaz se kar ne morem odreči kokosovi torti  :P 

+ če ima kdo kakšno idejo za boljšo okroglo tortico na vrhu (fino bi bilo da ni tako visoka xD -pretovorila jo bom lažje ) bi bila supr navdušena! :DD

 

& ste že kdaj počeli kaj takega? 

torta pa zato, ker brez torte ni tistega fillinga (občutka) da je rojstni dan. vsaj ne zame ;P

 

hvalaa ! <3

 

saphira_anja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. sep 2011 23:49

glede na to da se voziš z avtobusom ti priporočam bolj kompaktno torto, po možnosti brez debelih plasti kreme. Jaz bi na tvojem mestu naredila sacher torto. Če boš delala dvonadstropno, poskrbi da bo spodnja čim bolj kompaktna, in tudi sestavi jo šele v šoli, da ti med vožnjo ne "spolzi".

 

za kremo od makronov (pariška krema oz ganache) vzami 1:1 razmerje in ne stepaj, pa naredi kar veliko količino. z ganache lahko premažeš tudi obod kokosovega oblata in nasploh celo torto. samo meni je kokosova torta super ravno zaradi njene kreme, oblat sam ni nič posebnega



www.mojalbum.com/naredilaana

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 09. 2011 23:52

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti