Kavne kapsule

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

tema odprta - 8. sep 2011 10:58 | ogledi: 19.052 | odgovori: 24

Gledam tole poplavo kavnih avtomatov na kapsule. Vse znamke, od tanarbolj dragih pa do diskontov, ponujajo svoje mašince in seveda svoje kapsule. In se sprašujem, a če kupiš mašinco določene znamke, si potem vezan kupovat izključno njihove kavne kapsule ali lahko kupiš tudi kako drugo znamko?

Npr. če vzamem Nescafejevo mašinco, lahko v njej uporabim tudi kapsule od Lavazze, od Hoferja al kar bi se mi pač izvolilo, al moram kupovat ravno Nescafejeve? Ima morda kdo izkušnje ali pa se je s tem vprašanjem že ukvarjal in mi ve odgovorit?

tjas

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. sep 2011 11:43

Iz te moke ne bo kruha oz. drugače povedano, kapsul ne moreš mešat med seboj. En kavni aparat enega proiz. z kasulami drugega proiz.

Sama imam Tchibota. Žal drugih kapsul ne morem uporabiti. 

Nekateri aparati imajo možnost nakupa trajne kapsule in s tem vsakokratno menjavo kave v kapsuli.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

8. sep 2011 14:15

Moj kolega ima aparat CREMESSO.Prodajajo v Harvey Norman.Po mojem nasvetu je uporabljene kapsule izpraznil in polnovno napolnil z podobno kavo in prekril z allu folijo.Mu deluje odlično.Je pa res, da mu kapsulo aparat precej dobro stisne oziroma zatesni.Ni pa prav poceni.

 Sam imam T-diske in meni spušča navedena rešitev iz vseh strani.

Hoferska kava iz kapsul ima po mojem okusu preveč zažgan okus.Prav tako jo kritizirajo po drugih forumih.Če pa bi aparat dobro zatesnil kapsulo, pa bi zadeva bila odlična, saj je aparat poceni in njihova 1kg kava MILDE mi je zelo dobra.Je pa nimajo v kapsulah.

Torej lastniki preverite , če lahko sami ponovno uporabite kapsule na vaših aparatih, da bodo tudi drugi dobili koristne informacije.

 

tassimo-samo original

cremesso-deluje z ponovno polnjenimi kapsulami



Zoki

Sporočilo je spremenil(a) cemkcku4 dne 08. 2011 14:16

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. sep 2011 15:14

Žal je to bistvo aparatov na kapsule: da si potem, ko enkrat kupiš aparat, primoran kupovati tudi kapsule vedno istega proizvajalca, in te so dobijo nekaj let, potem jih pa prilagodijo novim modelom, ki se seveda od starihi razlikujejo ravno toliko, da jih ne moreš več uporabiti. Saj je podobna zgodba tudi s polnilci za mobitele in vrečkami za sesalce. Zato je res dobro zelo razmisliti pred nakupom, zaradi tega se tudi nisem odločila za tak aparat in imamo še vedno onega "starinskega", v katerega lahko natreseš kavo po svoji izbiri.

Sonja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. sep 2011 15:30

Ma ravno pri gsm aparatih ni več tako (en mali pozitiven doprinos EU). Tanovi modeli imajo že vsi "univerzalen" mikro al mini USB vhod (Samsunga brez težav polnim z Motorolinimi polninilci). Vrečke za sesalce pa imajo novi modeli tut univerzalne. Jaz imam Philipsa, prej sem imela Electroluxovega, pa grejo iste S-bag vrečke not.

Od kave jaz obožujem Lavazzo. In bi tut kupila njihove kapsule (ne pa njihovega aparata). Na pogled mi izgledajo tele kapsule vse enake, ne glede na znamko. Eh, bomo očitno ostali na sedanjem klasičnem espresso aparatu (mi ni všeč, ker zavzame ogromno placa na pultu, tile tamaučki na kapsule so veliko bolj varčni s prostorom).

tjas

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

8. sep 2011 17:09

Trenutno imajo aparat cremesso v HN po ceni 49eur (redna cena 129eur).Aparat je zelo kvaliteten, kapsule pa moj kolega uporabil  4 krat.Je komaj začel z polnenjem.

Zoki

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. sep 2011 18:19

hvala za info.

tjas

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

8. sep 2011 19:13

iz takšnega aparata sem do sedaj pila le illyjevo iz francis francisa, pa mi je bil azelo dobra! veliko nežne pence.. zanima me po kakšnem principu so te kave narejene? to ni espresso ali ne? samo vrelo vodo spusti skozi? kot bi bila instant? 

www.mojalbum.com/naredilaana

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. sep 2011 20:36

Je espresso, je. Čisto taprava mleta kava je not. Kolikor razumem, naj bi bila finta teh kapsul, da kafe ohrani  vso svojo aromo, ker je stisnjeno v kapsulo, ni odpiranja škatle in luftanja. Pa kukr "idealna doza" kofeta naj bi bila not.

tjas

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

8. sep 2011 21:46

Res je, noter je čisto prava kava

Sam imam dva ta aparata od Tschiba-Eduscha, ker firmo poznam že od prej in sem hodil po njihovo kavo v Graz.

Takrat sem kavo kuhal še na "kofetiero".

Imeli so fantastično kavo "po Milansko", dobra je bila tudi espresso grande, itd..

"po Milansko" ni več v prodaji, espresoo grande že nekaj časa ni dobavljiv v sparu.

Zadnja šarža je bila popolnoma zanič, vodena.

Imajo še samo kapsule, preko katerih spustiš "hektoliter" vode in dobiš vodeno sranje, ala filter kava, fuj.

Ali kapsule, ki imajo namešan precejšen del robuste namesto 100% arabike in je okus po zažgani gumi.

Hvala lepa.

Kupil sem Illy za espresso in ga veselo stiskam v reciklirane kapsule.

Stvar me pride sicer malenkost dražje ali enako kot kapsule, ampak je to pravi espresso.

Ispirat in polnit kapsule je pa totalna nadloga, ki je nepotrebna.

Če se ne zresnijo, avtomata vržem stran in kupim nekaj drugega..

archi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. sep 2011 22:17

Ja, glede Tschibotovih kav se strinjam s tabo. Kupila lani v Celovcu po pol kile vsake od njihovih. Vonj božanski. Okus grozen, po zažganem.

Jaz še kar kupujem Lavazzo, v Italiji je cenejša kot pri nas Bar. Illy sem probala parkrat, pa se nisem mogla navadit.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti