Kavne kapsule

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

8. sep 2011 22:24

Tschibo ima v večini samo arabico !

Potrebno je kupiti njihove rarite, najbolje kakšna afriška arabica.

Lavazza meša arabico in robusto in je meni ena slabših kav.

archi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

8. sep 2011 22:27

Ti si pa orng poznavalec . Katero od italijanskih bi uvrstil med boljše?

tjas

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

9. sep 2011 19:27

Sama imam neizmerno rada espresso kavo-posebno kapučin-imela sem aparat  v katerega sam natreseš kavo in tudi mleksi lahko spenil,kava je bila dobra.Na žalost se mi je pokvaril in sem sklenila da avtomatov ne bom več kupovala in sem vzela kavni aparat v najem brezplačno-edini pogoj je da kupim 100 kapsul na dva mesececa-kar pa pri nas ni problem-ker smo trije kofetarji-ena kapsula je 0.36€-je pa znamka lavazza in kava je super-imajo pa več okusov-tako da ni problem izbrati.lp

anibas

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

9. sep 2011 21:39

@Tjas

Nek velik poznavalec italjanskih kav nisem.

Nasplošno pa vem nekaj o kavi, predvsem iz lastnih izkušenj in ker imam kavo izredno rad.

Imamo dve vrsti kave arabico in robusto.

Arabica je nežnega okusa, milega vonja, svetle pene in nima veliko kofeina.

Robusta je grenka, intenzivnega ostrega vonja in ima veliko kofeina.

Ker kavo pijem kratko in brez sladkorja ali ostalega, mi arabika najbolj tekne.

Illy kave še nisem pil slabe (vsaj ne spomnem se), sem pa v večini primerov pil katastrofalno Lavazzo, čeprav imajo tudi 100% arabike, pa je mešanica očitno cenejša za v kafič. (pil sem jo samo v SLO, nikoli je nisem pil v Italiji)

Dobro kavo ima tudi Julius Meinl.

Letos sem pil tudi arabico od Jacobsa in sem padel na rit, zaradi pene, okusa, itd..

Ko grem v tujino in hočem dobro kavo, se vedno oziram za Illy tablo, vedno.

 

Najboljša kava, ki sem jo kdaj pil je bila arabica iz Mount Kenya, sicer draga in sem na njo naletel samo enkrat, ker se je prodajala kot rariteta v Eduschu za 40€ na kilo.

Bila je neverjetno sladkastega, polnega in nežnega okusa.

Nasplošno so afriške arabice, vsaj meni, veliko boljše od vseh južno ameriških.

 

Meni osebno je tudi poceni 100% arabica iz eurospina daleč boljša od vsake kave, ki vsebuje robusto.

 

Vse kar sem napisal pa ne šteje nič, če je aparat klump.

 

archi

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

9. sep 2011 22:54

hvala za tole malo predavanje. Zdaj vsaj vem, kaj kaj iskat, če bi se že spravila iskat oz. izbirat v lokalu, kjer imajo veliko izbiro. (v centru LJ, pri Metalki, je lokal, kjer imajo na izbiro več sort afriških in južnoameriških kav, če te zanima probat še kake afriške)

Anibas, 36 centov za eno kavo je sicer poceni v primerjavi s kavo v baru, je pa drago za domačo kavo (vsaj za moje pojme). Je pa res, da je tale varjanta Lavazza kave, o kateri govoriš, res dobra - jo je imela tašča do pred nekaj leti. A je mašino na koncu upokojila, ker so bile kapsule pri količini kave, ki jo popijejo pri njih, res drage in je Lavazza, kupljena npr. v polkilski pakungi (v Italiji, seveda, slovenske cene kave so druga stvar) "na šalco" mnogo cenejša.

tjas

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

10. sep 2011 22:57

V lokalu se oglasim prvič ko se peljem mimo LJ, sem mislil, da pri nas kaj takega ne obstaja.

Se da kavo kupiti tudi na kilo ali je samo kuhana na prodaj ?

Če je meni kaj pomembnega za sproščanje živcev, je to dobra kava in dober steak, no pa še kaj.

Upam, da "predavanje" ni bilo sprejeto slabonamerno.

Meni je odprl oči, glede govedine in kave, italjanski prijatelj.

Prej je bila to zame totalna neznanka.

Ko mi je omenil govedino na žaru, sem ga vprašal če se heca... mi je danes kar nerodno.

Podobno je bilo s spodobno skuhano kavo.

Za mene je bil "turški" barcaffe vrhunec.

archi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

10. sep 2011 23:04

No, archi, že dolgo se da kupit kave na kg v trgovinici zraven Cha v stari Ljubljani.

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2011 23:18

Archi, poskusi enkrat Gevalia espresso kavo iz Švedske.

Vanja

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

10. sep 2011 23:46

po faci-smileyu sodeč mora biti res vredna testiranja.

Moja teta je njihova zahodna soseda.

Ker vem, da imajo podoben kulinaričen okus, bom njihovo kavo raje preskočil.

archi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. sep 2011 23:57

Archi, ravno v tem je fora, ker po mojem okusu prekaša katerokoli Italijansko, ki sem jo sprobala. Zelo je "smooth" in čisto nič kisla (to bi bilo za Mojco iz onega drugega foruma). Smiley je bil pa zato, ker mi je po pravici povedano, kar precej bedasto , da kupujem ravno to. Namreč, sem mislila, da je nateg in da je samo marketinška fora, a se je izkazalo, da je res Švedka firma. Nanjo sem namreč naročena, kot na kako revijo. Vsakih 6 tednov se paket z dvema funtoma kave pojavi pred vrati. Porabiva je pa veliko več.

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti