Kumare - na pomoč!

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

tema odprta - 8. sep 2011 7:14 | ogledi: 12.310 | odgovori: 15

Moje vložene kumare niso nič kisle. A se da še kaj pomagat? Razmišljam, da bi zlila ves kis iz kozarcev, dodala še kakšen dcl ali dva, še enkrat zavrela in nalila in zaprla. Je že katera to delala?

buča

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. sep 2011 8:49

Naredi, saj ne moreš priti na slabše. Pa še bolj verjetno se ti bodo obdržale. Ko daš kis v kozarec, se ti mora zdeti malo preveč kisel, saj ga potem posrkajo kumare del in se kislost zmanjša. Veselo na delo.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. sep 2011 9:20

Kaj pa če bi samo malo odlila in dolila le kis in pastelizirala?

Jaz imam za vlaganje kumaric naslednjo mešanico - za cca 5 kg kumaric

 1,5 l kisa, 2,5 l vode, 125 g soli, 65 g sladkorja, list lovorja, malo zrn črnega popra, zavrem in z hladno mešanico zalijem kumarice. Kozarce nadevam z kumaricami, šalotko, koščkom hrena (za čvrstost), dodam žličko začimb za kumarice. Nam je všeč, da so kumarice malo bolj kisle.

Pasteliziram 20 min pri 85 stopinjah.

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

8. sep 2011 12:02

Hvala punce! Moje kumare imajo plastične pokrovčke in to mislim, da ni primerno za pasteliziranje ali pa se motim. Tako, da bo verjetno boljše še enkrat zavret kis.

buča

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

8. sep 2011 12:54

Kakšne plastične pokrovčke?  Ali ne alu?

Jaz imam vedno alu pokrovčke, ki jih vsako leto na novo kupim. Kozarce pa dobro pomijem.

Če se bojiš, da bi se pokvarile je res najbolje zalit z močnejšo mešanico.

Jaz sem včasih vlagala le z zavretim kisom, dokler se mi niso pokvarile. Ta mešanica je bila tudi zelo kisla in nam okus sploh ni bil dober. Zdaj zalijem z mrzlo in pasteliziram, s tem tudi kumarice pridobijo na okusu.

 

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

29. jul 2013 19:47

Ni ravno del teme, je pa o kumarah :

mi zna kdo svetovati kaj delam narobe, da so kumare z vrta tako grenke ? Vsak dan jih zalijem, pa so katere prav pregrenke za jest.

 

Hvala in lep pozdrav

čoki

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

29. jul 2013 20:00

jaz mislim, da je prav to narobe-včasih so rekli stari ljudje, da so kumare grenke, če se jih zaliva.

 

pat

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

29. jul 2013 20:30

@ čoki - da so kumare grenke, jaz druge razlage nimam

mogoče so kumare grenke zaradi tega, ker so v rastnem obdobju imele premalo vlage, v letošnji suši jih je res bilo treba non-stop zalivat

babka1951

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

29. jul 2013 21:01

Kumare imajo v sebi veliko vode in če le-to izgubijo pridejo grenke,ker se izsušijo.Pomembno je,da jih zalivaš redno-jaz sem jih na vsake dva dni-in to z manjšim curkom(malo potrpljenja),da pronica globlje v zemljo,ker korenene kumar delajo globoko v zemljo,kot paradižnik in tako imajo kot nekakšno zalogo vode.Ker,če jih zalivaš na hitro,da si čimprej "fraj",gre voda vse okoli in tako korenine delajo samo pri vrhu zemlje in seveda v tej suši je nimajo zadosti za plodove,ker mora preživeti steblo in listi.Res mi je šel letos vrt v maloro,ampak prejšnja leta sem imela vedno kumare šik in nikoli grenke.Sem jih razdajala,pa nekaj tudi prodala.Stranke zelo zadovoljne.Aja,pa dobro je tudi,da daš kakšno zaščito,prej sem imela zastirko iz slame,ampak ne "šparat",da se bo videla zemlja,zadnja leta pa črn vrteks.

andreja m

čoki  

član od: 25.1.2013

sporočila: 90

29. jul 2013 22:30

Hvala za odgovore! 

andreja m: mislim, da prav to narobe delam. Ker zalivam z vrtno cevjo, gre zalivanje hitro, zgleda da ni dovolj učinkovito. Bom jutri bolj zalila. Hvala 

čoki

andreja m  

član od: 12.10.2010

sporočila: 1114

30. jul 2013 11:27

čoki je napisal/a:

 

 Ker zalivam z vrtno cevjo, gre zalivanje hitro,



čoki

 

Tudi sama sem zalivala s cevjo-enostavno manj odpreš pipo,pa je.

andreja m

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti