Zatar (zataar) - kje kupiti?

Ksantipa  

član od: 15.7.2008

sporočila: 29

tema odprta - 6. sep 2011 14:20 | ogledi: 13.838 | odgovori: 5

Pred časom sem bila na potovanju v Jordaniji, kjer me je prevzela mešanica začimb imenovana zatar (Zataar, Zata´ar). V mešanico pomakajo arabski kruh, ki ga predtem namočijo v olivno olje. Okus je božanski!

Kar nekaj zatarja sem prinesla s sabo, a ga na mojo grozo hitro zmanjkuje. Ali morda kdo ve, kje se da Zatar kupiti  ali naročiti, nikjer na internetu nisem našla informacije.

Na spletu sem sicer našla nekaj receptov, a se med sabo razlikujejo, tako da okus najbrž ne bo tak, kot mora biti, poleg tega je ena glavnih sestavin začimba imenovana ruj (sumac), za katero tudi ne vem, kje jo dobim.

Za pomoč se vam že naprej zahvaljujem.

Ksantipa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. sep 2011 14:50

Kolegica, katere mož je Palestinec, pripravi zatar tako, da zmeša prepražena sezamova semena in origano, dod sol in poper, pa v to namakamo kruh, prej namočen v olivno olje.

Po moje ne bo drugega kot da malo eksperimentiraš, da dosežeš okus, ki ga želiš. Mamamia

mamamia

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

7. sep 2011 23:42

Na amazonu ga prodajajo ,vtipkaj zaatar ,nekatrere splentne strani ga prodajajo pod zahtar. Ameriski amazon ima vecjo ponudbo v malo vecjih pakiranji

 

 

 

daabul

Ksantipa  

član od: 15.7.2008

sporočila: 29

8. sep 2011 9:14

Hvala vsem za pomoč.

Ksantipa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti