Kako shraniti domača jajca za pozimi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. sep 2011 7:12

archi je napisal/a:

prevoda ni spodaj, prevod v "sloven-what-ščini" je vse kar je.

archi

Original v angleščini je ZGORAJ, pod njim je prevod, ki te tako zelo moti. Ker v tekstu piše marsikaj, sem ga pač dodala, kot LINK in ne direktno, če ti ni všeč, ga pač ignoriraj, moje mnenje je pač, da pove marsikaj, če se ga potrudiš prebrati.

pupa 2, upam, da bo tebi link kaj koristil.

rimljanka

marjeta10  

član od: 5.6.2007

sporočila: 313

9. sep 2011 8:42

Dobro da ste me tukaj spomnili ,da se moram očetu še enkrat zahvaliti ,ker me celo leto oskrbuje s pravimi domačimi jajci, zato pač nisem še nikoli oz. mi ni bilo treba študirati ,kako jih shraniti za zimo.Ima jih pa celo leto ,vendar pozimi manj.....

lp

 

marjeta10

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

9. sep 2011 8:52

Ja, strašo fajn je meti svoja lastna jajca.....

Glede zmrzovanja pa : jaz jih ne bi nikoli zmrzoval , sploh zamrzujem zelo malo artikolov ampak če kdo v tem uživa naj pač to počne. Bodisi da zamrzne celo ali pa vsak del posebej.

hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. sep 2011 19:43

Mene pri vsem tem shranjevanju čez zimo zanima, o kako velike ali majhne količine ima pupa2 v mislih. Se vam ne zdi, da bi se lahko vsj oglasila in zahvalila za nasvete?

Vanja

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15151

9. sep 2011 20:34

Jaz bi jajca  uporabila v zelo porabnih zadevah: rezanci,piškoti, grisov štrukelj,testo, kar v skrinjo,njoki, ....če pa je še višek bi prodala.

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

9. sep 2011 22:33

rimljanka je napisal/a:

archi je napisal/a:

prevoda ni spodaj, prevod v "sloven-what-ščini" je vse kar je.

archi

Original v angleščini je ZGORAJ, pod njim je prevod, ki te tako zelo moti. Ker v tekstu piše marsikaj, sem ga pač dodala, kot LINK in ne direktno, če ti ni všeč, ga pač ignoriraj, moje mnenje je pač, da pove marsikaj, če se ga potrudiš prebrati.

pupa 2, upam, da bo tebi link kaj koristil.



rimljanka

 

FIREFOX 6.0.2

 

Internet Explorer (pojma nimam kateri)

 

 

 

Evo, da ne bo kdo rekel, da sem čorav ali mi je PC zafural stvari.

Pač se stran ne zastopi najbolje z firefoxom, ki ni rariteta, OMG.

Moja poanta je bila v drugih stvareh, točno veš katerih.

Ti napišem še enkrat:

 

"Ja in nič se ne bo zgodilo, če dodamo sol ali sladkor, kuhinja bo še vedno cela.

To je bilo že vse napisano, pa bolj površno bereš in se potem po nepotrebnem "jeziš".

đizus a moraš imeti vedno prav ali kaj ?"

 

Sedaj razumeš ? Po nepotrebnem težiš, ker moraš biti vsakemu loncu pokrov.

Evo to je to.

Ksantipa bi rekli poznavalci.



archi

Sporočilo je spremenil(a) archi dne 09. 2011 22:38

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

10. sep 2011 8:29

Vidim, da sem sprožila zanimivo debato z idejo zamrzovanja jajc, hahaha. Zato še enkrat: moja mama je jajca zažvrkljala, vlila v vrečko, nanjo napisala število in dala v zmrzovalnik. Porabila jih je za rezance, palačinke ipd. In pika!!! Vse je bilo organsko, dobro za pojest, ker je pozimi manj jajc, smo tiste sveže jedli pečene, ali pa imeli za pecivo.

To je vse, kar sem hotela predlagati. Jaz danes sicer tudi dobivam odlična domača jajca, včasih tudi od moje mame, ki prisega na tistih svojih 5 domačih kur, shranjujem jih pa ne.

Pupa2 hotela sem ti dati idejo, vidim pa da si bila kar malo kregana, češ, zakaj bi to počela, blabla. Se ne čudim, da si poniknila, jaz bi tudi, če bi prosila za nasvet, pa bi ljudje vsevprek udrihali po meni. saj se tudi jaz s svojo idejo počutim glupo, mami pa sploh ne bom povedala, kako neumna je bila pred 30 leti.

Verjamem, da boš s foruma pobrala tisto, kar se ti zdi uporabno, ostalo pa ignorirala. 

Lep pozdrav.

marjja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. sep 2011 14:00

džizus, arči, da se ti da, hehehe . Seveda ti je PC zafural stvari, ker nisi uporabil pravega strežnika (al kako se že reče vsem tem ognjenim lasicam pa raziskovalcem in podobni navlaki).

lp

cervus

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

10. sep 2011 23:12

Zagodel mi jo je stric ali teta, ki to stran obdeluje, predeluje, nadzoruje in  podobno.

Ognjena lisica ima 25,5% uporabnikov napram 38,9% uporabnikov M$ Internet Explorerja, ki ga že dolgo ne maram.

 

Moja poantaje bila drugje !

Če se že odločiš, da si "SERIAL POSTER"- (v prevodu, oseba, ki se mora in se oglaša v večini tem, samo z namenom da se v temi oglasi in pove svoje in je njihovo mnenje Ad acta, vsaj kar se njih tiče), delaj to na bolj prefinjen način.

Ta oseba si ne vzame niti toliko časa, da bi vsaj prebrala kaj so v temi napisali drugi ljudje pred njo, njihovo mnenje je irelevantno in zamudno, ker ima ta oseba preveliko tem za obdelat.

 

archi

Sporočilo je spremenil(a) archi dne 10. 2011 23:38

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

11. sep 2011 8:10

Vrnite se k temi, če ji je še kaj dodati, prosim.

 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti