Kako shraniti domača jajca za pozimi

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. sep 2011 11:00

Niso v arestu, kje pa, šibajo vsenaokoli  po travnikih in jedo gliste, travo, kukce, pesek , skratka, vse, kar kura za svoje funkcioniranje potrebuje. Jajca imajo izjemno rumen oz. oranžen rumenjak in so izvrstnega okusa. Pozimi jih je jasno nekoliko manj, boh pomagi, ampak sej preveč jajc jest itak ni zdravo. Jih ima pa za sproti vedno.

hedonist

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. sep 2011 11:25

hedonist je napisal/a:

Niso v arestu, kje pa, šibajo vsenaokoli  po travnikih in jedo gliste, travo, kukce, pesek , skratka, vse, kar kura za svoje funkcioniranje potrebuje. Jajca imajo izjemno rumen oz. oranžen rumenjak in so izvrstnega okusa. Pozimi jih je jasno nekoliko manj, boh pomagi, ampak sej preveč jajc jest itak ni zdravo. Jih ima pa za sproti vedno.



hedonist

To pa ni čist dovolj. Kaj pa sex, a imajo zadosti petelinov?

ežoj

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

7. sep 2011 11:50

Če je pravi že eden zadostuje

Majdina

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. sep 2011 12:33

Mislim, da so vse sexualno potešene saj imajo dva petelina , enega racmana in dva gosaka pa še vsake toliko kakega purana. Evo izbor de luxe :) So v bistvu vsa jajca oplojena , kure pa so vse po vrsti dajejo en tak zadovoljni videz. Moški to pač opazimo takoj .

 

hedonist

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

7. sep 2011 13:13

hedonist je napisal/a:

Mislim, da so vse sexualno potešene saj imajo dva petelina , enega racmana in dva gosaka pa še vsake toliko kakega purana. Evo izbor de luxe :) So v bistvu vsa jajca oplojena , kure pa so vse po vrsti dajejo en tak zadovoljni videz. Moški to pač opazimo takoj .

 
hedonist

 

Hahahaha spet bi rabila tistega smeška, ki se po tleh valja od smeha

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

7. sep 2011 17:52

hedonist je napisal/a:

............. in jedo gliste, travo, kukce, .................

hedonist

Upam, da prvega ne  (ker če, potem bi se jaz nad tako prostostjo zamiuslila), če jedo tretje, so na oni strani šengena doma, to je pa malo daleč za večino med nami, se mi zdi.  

In ja, če imaš doma kure, je zdaj pač čas, ko razmišljaš o konzerviranju odvečnih jajc, zakaj pa ne? Saj se pozimi tudi dobijo bučke, pa paradižniki, pa jih eni vseeno zdaj, domač pridelek, konzerviramo.

rimljanka

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

8. sep 2011 15:31

hedonist je napisal/a:

Mislim, da so vse sexualno potešene saj imajo dva petelina , enega racmana in dva gosaka pa še vsake toliko kakega purana. Evo izbor de luxe :) So v bistvu vsa jajca oplojena , kure pa so vse po vrsti dajejo en tak zadovoljni videz. Moški to pač opazimo takoj .

 



hedonist

 

...imo sam strašnog petla, bio pravi džavo,
na kiši i na vetru, uvek je stajo pravo,
po selu perije lete, diže se strašna graja,
u našoj kuči uvek, bilo je dobrih jaja,
imo sam strašnog petla, bio je pravi ludak,
koju taj koku kljucne, ko da je tresnuo gudak,
a koke čudne ptice, uvek im srce puca,
za jednim grubijanom, koji dobro kuca,
za njega nisu bile samo koke slatke,
nekad je skako i na guske i na patke,
a tek na čurke čim je bilo neke šanse,
princip isti sve su ostalo nijanse,
imo sam strašnog petla,
bio malo čudan,
po danu nešto dremljiv,
a'l noču uvek budan
curice iz mog sela,
čule su za tog dasu,
zbog tog petla bio ja sam i ja
na dobrom glasu....

 

Kaj pol, a tudi petelini niso danes več, kar so bili nekoč??

sonci

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. sep 2011 15:54

Hja, dobri stari Đorđe Balašević. Ta mi je res pri srcu.

Bom pa rekla, da me moti, ker pozimi gospe na glavni tržnici prodajajo štampljana jajca za svoja. Vsaj tista naša. Ima srečo, ker je kupec moj mož, jaz gotovo ne bi bila tiho. Ampak za ljubi mir, sem tiho. Me pa jezi. Tako, da mogoče le ni tako neumno, če imaš svoja jaca in jih toliko res ne moreš pojesti, shraniti za zimo.

 

naor

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. sep 2011 19:32

Ja pa kakšne kure maste to, da pozimi ne nesejo jajc, mi imamo vedno dovolj jajc, pozimi jih je sicer malo manj, ampak še vedno dovolj.

jade

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. sep 2011 20:27

Ja, saj veš, tukaj ima Neža prste vmes. Ko jim ona... odveže, je jajčk spet dost!

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti