Knjiga ušesa

tema je zaklenjena

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. sep 2011 11:50

Če sem prav razumela, je namen naloge sedmošolce naučiti, kako s pomanjkljivimi podatki (naveden je ali samo avtor ali samo naslov literarnega dela) natančno določijo knjigo.

Odlična, koristna in očitno tudi nujna lekcija, saj je to očitno pretrd zalogaj celo za nekatere odrasle, kot je razvidno iz tegale prispevka:

 

vida70 je napisal/a:

Vzajemna baza COBIB.SI najde tudi tole:

Ušesa / Gabrijel Seljak  

Veliki splošni leksikon : v osmih knjigah-Knjiga 8 (1998), str. 4567

 



vida70

 

Otroci se bodo tako naučili, kako lahko po bazah podatkov iščejo selektivno, in bodo znali ločiti tako med članki in monografskimi publikacijami in tudi med leksikonskimi prispevki in knjigami, pa še med stvarno literaturo, poezijo in prozo. Pa tudi tega, da je pri vsakršnem iskanju treba poleg vsega drugega uporabljati tudi zdravo pamet.

Skoraj staviti bi si upala, da gre v tem primeru za knjigo pesmi, namenjenih otrokom Gregorja Podlogarja Vesela nova ušesa, ki je leta 2010 izšla pri založbi Lud Šerpa v Ljubljani

nola

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

6. sep 2011 12:14

Tu gre predvsem zato, da moja hči dela vse naloge izrecno sama, brez pomoči računalnika, ker ni neki računalniški tip, in res se je zataknilo samo pri tem naslovu UŠESA. Nikoli nisem imela z njo problemov pri učenju, niti ji nisem lani pregledovala zvezkov, razen, kar me je zanimalo ali, kar mi je sama pokazala. Glede šole je zelo samostojna, zato ne vem, draga Vanja, zakaj se vtikaš v stvari, kar se te ne tiče! Saj sem hotela samo odgovor, ne pa pridige. Vsem ostalim pa najlepša hvala!

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

6. sep 2011 12:52

Maper,

 

tudi jaz nimam konkretnega odgovora na tvoje vprašanje, bi ti pa mogoče predlagala, da se hči vpiše na kakšen računalniški tečaj ali pa h kakšni dejavnosti, ki spodbuja delo z računalniki.

Če meniš, da hči ni računalniški tip, bo to kar nujno, saj v tem času prav vsi rabimo računalnike. Kar pogumno, računalniki niso bavbav in če se tekom svojega življenja naučiš selekcije informacij, ki ti jih lahko nudijo, ti lahko zelo olajšajo življenje.

 

Lep dan, Mateja

zoja2  

član od: 16.12.2007

sporočila: 258

6. sep 2011 16:08

Kar pomagajmo svojim otrokom, bodimo prijazni z njimi, oni nam bodo izbrali dom za ostarele.....

 

Meni ta rek vedno pomaga, kadar hoče razmišljati drugače.

 

zoja2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. sep 2011 16:42

zoja2 je napisal/a:

Kar pomagajmo svojim otrokom, bodimo prijazni z njimi, oni nam bodo izbrali dom za ostarele.....

 zoja2

Hm, jaz pa menim, da si ga bomo sami, saj smo menda ja za take stvari kompetentni in si ga bomo pravi čas rezervirali. Ker, res ni vedno pametno, da bi se na druge zanašali (pa čeprav na lastne otroke), je poznanih preveč črnih zgodb na to temo.

In pomagati ali delati namesto nekega šolarja je velika razlika, v prvem primeru je postopanje pametno, v drugem pač ne.

Kaj pa, če so tista Ušesa podtaknjena, da bi učenec z lastno glavo mislil in napisal, da pač takega dela ni, niti med poezijo niti med prozo? A tako ne bi šlo? Jaz si čisto lahko predstavljam, da je taka varianta prava.

Še to, ni treba biti noben računalniški tip ali frik, da lahko uporabljaš računalnik na nivoju, kot se zahteva/pričakuje v šoli. Pa menda ja ne misliš, da bo brez uporabe računalnika lahko živela v tem svetu?

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 06. 2011 16:45

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

6. sep 2011 17:00

Smo našli avtorja, s pomočjo enih od vas. To je Niko Grafenauer. Nisem pa si mislila, da bo zaradi enega naslova taka debata. Pač ženske. Drugič bo bolje, da se obrnem na koga drugega, ker vidim, da vas je nekaj pravih čenč tu gor. Računalniki gor ali dol, ponekod še zdaj živijo brez TV-ja, kaj šele z računalniki. Ti samo poneumljajo ( mnogokrat) ljudi. Pa še nekaj: nisem slavistka, tako, kot marsikatera na kulinariki ne, zato nas ni treba za vsako malenkost pri pisavi popravljat, kajti kdor želi, bo že razumel, kaj človek želi.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. sep 2011 17:12

MAPER, ok, res nekje živijo brez TV-ja in računalnikov, ampak v današnjem času je brez osnovnega poznavanja nekaterih računalniških programov in interneta ter uporabe elektronske pošte skorajda nemogoče dobiti službo.

JJ

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. sep 2011 17:21

JJ, je škoda besed, veš.

Drugače pa, vidim, da je Niko Grafenauer v povezavi z Ušesi v berilu za 6. razred devetletke.

rimljanka

Sporočilo je spremenil(a) rimljanka dne 06. 2011 17:23

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. sep 2011 19:29

Ja, Maper, ampak mislim, da nas je zdaj nekaj tu gori, ki še vedno ne razumemo, kaj bi ti rada. Ker če greš spraševat na forum, si sebe in svoje hčer pač dala na forum in vsak lahko pove svoje. Potem pač raje drugič lopni tistega svojega znalca brez TV in računalnika z gorjačo in v črnem spodmolu iztisni iz njega odgovor, pa še podpiše naj, da o tem nikomur ne bo črhnil niti besedice.

Da bi pa zdaj povedala, kakšen je pravi odgovor, ti pa ne pade na misel, kaj ne, da ne?

Sonja

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

6. sep 2011 22:08

limnol je napisal/a:

 

Da bi pa zdaj povedala, kakšen je pravi odgovor, ti pa ne pade na misel, kaj ne, da ne?



Sonja

Maper se je zgoraj zahvalila in tudi napisala pravi odgovor.

vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti