Prilagoditev peke torte (nimam treh pekačev)

JoyGirl  

član od: 7.3.2004

sporočila: 12

tema odprta - 5. sep 2011 18:25 | ogledi: 8.007 | odgovori: 5

Torej! Izbrani recept zahteva da pečem testo za torto v treh pekačih-za tri plasti. Jaz nimam treh pekačev in ne dovolj velike pečice zanje, tako da bi rada recept priredila tako, da spečem en sam biskvit, ki bi ga potem razrezala na tri dele.

Pekla naj bi te tri plasti pri 180 stopinjah 20-25 minut

Ali moram znižat temperaturo in podaljšat čas peke? Predlogi?

LP M



 



Temo je spremenil(a) JoyGirl dne 5. sep 2011 18:35

JoyGirl  

član od: 7.3.2004

sporočila: 12

5. sep 2011 18:45

Ja, samo ali ni zaradi vsebnosti pecilnega praška slabo, če testo tolko časa stoji? Od vmešanja do peke zadnje plasti bi tko preteklo skor eno uro....

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

6. sep 2011 9:15

Ali naj bi vse plasti bile enake po vsebini? Če je tako, to ni noben problem, jaz vedno pečem 1x in potem razrežem. 20-25min se mi zdi veliko za 1 plast, je pa odvisno od višine (debeline). Jaz pečem biskvit, ki ga potem razrežem na tri plasti (vsaka približno 1cm debeline) okrog 1 ure.

JJ

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

6. sep 2011 14:28

Jaz tudi vedno pečem vse skupaj, pa potem prerežem. Pečem pa 40-50 minut na 170°, ker je moja pečica tako pridna, da drugače vse zasmodi 

Če boš pekla vse skupaj, je najbolje, da po kakih 40 minutah pogledaš, če je še tekoče, če ni, narediš preizkus z zobotrebcem ali nožem (zapičiš na sredino biskvita, če potegneš ven čistega, je biskvit pečen, če se gori nalepi testo, pa še pustiš in čez čas spet probaš). Tako so mene naučili

*Alisha*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti