Živo srebro-razstrupljanje

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

tema odprta - 5. sep 2011 10:19 | ogledi: 18.186 | odgovori: 7

Ima morda kdo izkušnje z raztrupljanjem telesa z uporabo Klorele, čemaževe in koriandrove tinkture?

 

Hvala.

trac

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

5. sep 2011 10:37

Trac,

če imaš kakršen koli razlog, da bi lahko resnično bila zastrupljena z živim srebrom, potem se nujno obrni na svojega zdravnika. Edini, ki se v našem koncu sveta resno ukvarja z zastrupitvami s Hg, je dr. Alfred Kobal iz Idrije in če je stvar resna, boš tako ali tako posredno ali neposredno prišla njemu v roke. Najprej ti bodo odvzeli vzorec krvi in mogoče še las za analizo, tako da bodo ugotovili, ali sploh imaš povišane koncentracije. Ker če je res problem živo srebro, potem so travice in tinkture blažev žegen in raje prihrani svoje evre za kaj koristnega, svoje zdravje pa raje zaupaj v roke tistim, ki ti znajo pomagati. Puljenje denarja iz žepov naivnežev namreč pomaga samo pri namišljenih zastrupitvah.

Pa veliko zdravja!

 

Sonja

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

22. apr 2016 17:34

Dolgo se o tej temi ni nič pisalo, kljub nekaj letom se na tem področju ni nič kaj spremenilo.  

Ali ima kdo drugačno izkušnjo?

 

Trenutno je sicer ravno pravi čas za izdelavo čemaževe tinkture - da ne bo potrebno plačevat...

_tisa_

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

22. apr 2016 18:47

Ne vem, moji so doma na področju bivše topilnice v Idriji, mama sodeluje v neki študiji, pa ji do sedaj še nikoli niso izmerili povišanih vrednosti živega srebra v telesu.

Loni Makaroni

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

23. apr 2016 12:06

Ne, nič se ni spremenilo, čemaževa tinktura še vedno ne odpravlja živega srebra iz telesa. In glede na to, da si po vseh teh letih, ko se ni nič pisalo, še vedno med nami, prav hudo zastrupljena tudi nisi. Seveda pa z zeliščnimi priravki ni nič narobe, te kar mirno pripravljaj in uporabljaj še naprej. 

Sonja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. apr 2016 12:44

Se mi zdi, da  trac in tisa nista ista oseba...

marjja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2343

24. apr 2016 9:07

Tale beseda: razstrupljanje, je po mojem premočen izraz. Če se spomnim iz zgodovine, so vsi, ki so jih zastrupili, tudi umrli. Tule na forumu pa ste vsi še kako živi!

Katrca11

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

24. apr 2016 11:16

Pač obstaja en del človeštva, ki za svoje samouresničevanje potrebuje razstrupljanje, razkisavanje, razsluzljvanje in kaj je še teh "in" postopkov, ki nosijo blazne denarje enim v zameno za blažen občutek drugih, da delajo nekaj dobrega zase.

Če potegnemo črto: vsi so zadovoljni, naj torej vsak dela, kar hoče. 

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti