Par indijskih tekačic

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

5. sep 2011 15:34

Najlepše se zahvaljujem vsem, ki ste se oglasili in mi pomagali z nasveti. Ste kot ena velika mama, na katero se lahko vedno zaneseš.

Katarina, poslala sem ti sporočilo na ZS.

Dolores

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

6. sep 2011 22:34

Tudi pri naši hiši že nekaj časa teče debata okrog rac tekačic. Barby čudovito stran imaš. Vsem hvala za koristne informacije. Tudi pri nas bomo do pomladi pripravili pogoje, da bomo lahko imeli par račk. Barby kaj praviš o kombinaciji 2 račk, pegatke in treh kur? Pa še en problem imam:pri nas se poleg podlasic in kun včasih videva kakšna lisica (zato smo razmišljali o eni pegatki, ki menda z glasnim oglašanjem prežene vsiljivce).

jovita

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. sep 2011 8:34

Bom kar tukaj vpršala :

 

Rada bi za darilo dala nekaj malih račk, na kmetijo, da ne bo pomote, pa me zanima kdaj (kateri letni čas) je najbolj primeren čas ?

 

 

Hvala za odgovor,

LP

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. sep 2011 16:25

Hm, male račke boš po vsej logiki verjetno dobila takrat, ko se race razmnožujejo - največkrat je to spomladi.

lp

cervus

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

7. sep 2011 16:42

Oprosti ravno tega nisem vedela. Žal sem mestno dekle. Se mi je pa zdelo, sam me je mal iritiralo, ko so dame govorile, da imajo male(mlade) račke. 

 

 

Potem se pa še za  eno info zanimam :  Ali ve kdo kje bi kupila račke v okolici Varaždina, ker je dama (ki bo morda prejela to darilo) oženjena na Hrvaško ? Bi jo pa rada presenetila. Vem, da se jih ne bo branila in, da bo za njih lepo skrbela.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

barb*  

član od: 19.12.2005

sporočila: 157

7. sep 2011 19:46

Jovita, problem je v tem, da pegatka ponoči prav tako spi, kot kokoši, zato ne bo dober stražar. Na nevarnost opozarja čez dan, takrat pa ponavadi lisic, kun in podlasic ni. Kvečjemu kakšen gosak bi bil bolj primeren za nočno stražo, čeprav ga čez varno hiško ni. To sem ugotovila lani, ko mi je lisica odnesla skoraj 20 komadov. Še vedno pa nisem prepričana, če ni bila lisica na dveh nogah.

Mlade račke se dobijo spomladi in poleti, saj samice nosijo jajca avgusta. Kroki, čisto mlade boš letos težko dobila.

barby

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

8. sep 2011 8:38

Hvala Barb* se bom pripravila za drugo leto, itak moram najdi na poti med našo mejo in Hrvaško, da jih ne bom švercala čez mejo, saj je obdarovanka doma  čez mejo, na kmetiji.

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

8. sep 2011 9:35

Hvala, so me že člani moje družine kregali, da iz te moke ne bo kruha, razen za lisico, če hočem. Škoda.

 

 

jovita

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

26. avg 2014 7:36

Imamo možnost dobiti račke, pa me zdaj zanima, ali morata biti nujno dve ali je dovolj ena. Ker tašča bi za začetek samo eno, meni se pa zdi, da bi bilo fajn, da sta dve. Malo sem brala po netu, pa kake strokovne obrazložitve nisem našla.

Loni Makaroni

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

26. avg 2014 7:54

Na uvodni strani Kulinarike berem naslov teme "Par indijskuh tekačič" in avtorica Loni.Ker vem,da Loni rada teče,si mislim ,da je dobila na obisk kakšne kolegice iz Indije... 

Glede tvojega vprašanja ne vem odgovora,ker nimam pojma o račkah,prvič sem sedaj slišala o teh tekačicah (sedaj počakamo še Hedonista,da začne za njimi laufat,ker on bi vse v lonec dal  )...vem samo ,da moj brat pravi ,da prašička morata bit vsaj dva,za družbo in da bolje jesta ,kot če bi bil en sam.

Vrtejbenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti