Emo ekonomik sokovnik

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

tema odprta - 1. sep 2011 17:56 | ogledi: 21.055 | odgovori: 12

Prosil bi koga, ki ima EMO EKONOMIK SOKOVNIK (to je dodatek za ekonom lonec in ne samostojni sokovnik), da mi se javi.Davno nazaj se mi je polomil bakelitni (črni) nastavek za cev sokovnika.Rad bi izdelal novega, pa se ne spomnim kako izgleda in kakšno funkcijo sploh ima.

 Imam namreč to smolo, da navodila imam, a pod rubriko sokovnik so mi vpeli še enkrat navodila od ekonom lonca, tako, da praktično navodil za sokovni del nimam.

Prosim za vsakršno pomoč in se vnaprej zahvaljujem.

cemkcku4

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. sep 2011 18:00

Si poskusil tudi v Emo trgovini v Celju?

rimljanka

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

1. sep 2011 18:02

Sem.So vso proizvodnjo že zdavnaj prodali v Srbijo.Tam pa že imajo novi program.

Zoki

fjanez  

član od: 30.7.2010

sporočila: 3

3. sep 2011 23:14

Živijo,

včeraj sem našel v domačem skladišču (hja, včasih kaj pozabim, kje imam) ta sokovnik; ima tudi nek bakelitni nastavek. Jaz pa navodil za ta sokovnik nimam, samo ugibam, kako se uporablja, jutri bom poskusil kar na pamet. Tisti nastavek pa lahko poslikam in sliko pošljem na kakšen mejl.

LP

Jani

 

fjanez

fjanez  

član od: 30.7.2010

sporočila: 3

4. sep 2011 20:19

o, tako, sem sočil grozdje kar po občutku in je vse fino uspelo - brez tistega bakelitnega nastavka, za katerega še sedaj ne vem, čemu služi.

LP

Jani

fjanez

cemkcku4  

član od: 1.9.2011

sporočila: 28

5. sep 2011 15:16

Jaz pa sem včeraj dobil bakelitni nastavek (za izdelavo kopije) in to od najboljšega prijatelja.Sam ni vedel nič, ko sem mu omenjal.Včeraj sem slučajno omenil njegovi ženi in dobil navodila in nastavek za kopijo.Še ne uporabljeno.

 Uporablja pa se takole:

-ko se segreva je nastavek z zarezo obrnjen navzgor in križ na cevi pride nad nastavkom zataknjen v zarezo. spodnji del pa zataknjen na odprtino z zarezami na pokrovki.

To je zato, da se segreje in dvigne nivo za pričetek.

-Ko pa začne sok teči, pa se bakelitni nastavek vzame ven, obrna za 180 stopinj  in se ga povezne z vrha z zarezo na križ, ki je na cevi.

Sedaj služi kot utež, da ne dviguje cevi iz sokovnika.

Hvala vsem za pomoč.

Zoki

fjanez  

član od: 30.7.2010

sporočila: 3

5. sep 2011 20:56

Hej, hvala za tole tolmačenje. Je šlo tudi brez nastavka, bom poskusil tudi z njim.

LP
Jani

fjanez

ben336  

član od: 2.10.2013

sporočila: 1

2. okt 2013 17:15

Živjo,

 

Zanima me če ima še kdo navodila od tega sokovnika? 

Jaz sem nekaj poizkušal na pamet pa nevem, če mi je ratalo ker je bil sok čedalje bolj gost od prve do tretje steklenice.

Bi bil ful hvaležen če bi mi nekdo pomagal z navodili.

 

Hvala Vsem in lp 

ben336

esokovnik  

član od: 24.3.2014

sporočila: 1

24. mar 2014 9:26

 

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, če se ta sokovnik še kje da kupiti?

LP

esokovnik

lesnik  

član od: 9.10.2006

sporočila: 294

15. okt 2015 15:15

Lepo prosim navodila, sem ga dobila in nikakor ne pogruntam,kako to gre. Ne teče sploh

lesnik

cigutka  

član od: 11.5.2016

sporočila: 10

28. maj 2017 13:00

Pozdrav,
če še kdo potrebuje, imam navodila za sokovnik. Če pa še kdo ima, potrebujem bakelitni nastavek oz. utež, ker sem sokovnik dobila brez.

cigutka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti