Ladybird (damnjana)- pomoč!

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

4. dec 2003 14:33

Sem se spomnila še tega: Medeni poljubčki 20 dag moke (po želji) 10 dag rjavega sladkorja žlička sode bikerbone 10 dag sesekljanih orehov 10 dag meda 2 jajci začimbe za medenjake (količino po želji) Moko, sodo, sladkor, orehe in dišave zmešamo, dodamo vroč med in jajca. Ugnetemo testo in pustimo počivat. Naredimo kroglice in jih spečemo. Pa, pa...

DEJA  

član od: 5.11.2003

sporočila: 30

5. dec 2003 9:30

PACKA! Res imaš veliko idej in receptov.Povem ti pa, da ti testa ni potrebno valjati med peki papirjem,če si boš nabavila Tupperwarjevo folijo za valjanje testa.Je enkratna,pri valjanju kateregakoli testa,(ne samo za kekse,kjer posebej vsakokratno dodajanje moke,ko testo,ki ga zmodeliraš,ponovno razvaljaš in pomodeliraš,vpliva na kvaliteto piškotov,ker je zadnji pekač piškotov že manj kvaliteten) ANDREJA

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

5. dec 2003 10:01

Hvala Deja za nasvet. Od Tupperwera imam ogromno posode in raznih dodatkov. Imela sem tudi folijo, ki pa sem jo podarila. Morda si jo še enkrat nabavim. Do takrat pa moj "zlati peki papir". Pozdravček,

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

5. dec 2003 17:40

Za valjanje testa je priročna tudi folija za kuhinjske vrečke, ali pa kar razrezana vrečka. Ne "beži" tako kot peki papir. Lp, Irena

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. dec 2003 20:51

Packa, moram rečt da zgledajo tile tvoji zdravi recepti zelo mikavni1 tudi z moje strani hvala da si jih delila z nami :) lp Zala

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

20. dec 2003 17:46

Zdaj šele vidim, da ste o teh zvezdicah že razpravljali... zgleda, da sem tole prešpricala... Morska deklica, v Lisi piše, da se lahko dodajo mleti mandeljni, površina na kateri se valja, pa se mora posuti z mletim sladkorjem... Testo se lahko le malo lepi. Tako sem vsaj jaz prebrala... Res pa je, da je najbolje dodajati beljake postopoma. Nisem še preizkusila, se pa pripravljam na to. Čeprav so mandeljni zeeelooooo dragi . Lepo peko! Silva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti