Pa kaj je s temi vijoličnimi?

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

tema odprta - 29. avg 2011 12:30 | ogledi: 9.521 | odgovori: 45

V soboto je bila v Ljubljani tekma. Olimpija je bila motivirana, Maribor verjetno precej manj, končalo se je s 4:1, razbitimi stoli, petardami in ostalimi ognjenimi zadevami, ki na stadion ne sodijo, potem se je verjetno prerivalo, potem je bil napaden funkcionar NK Maribor in potem je Zahovič, namesto, da bi izkoristil pravico, da bi bil preprosto tiho, spet povedal, da je vse skupaj zaradi tega, ker da v Ljubljani ne maramo Maribora.

http://www.dnevnik.si/sport/nogomet/1042468750

Prvič - fizični napad na človeka je nesprejemljiv in take stvari je treba takoj procesirati. Predvidevam, da se te stvari dogajajo.

Drugič - dejstvo je, da ima Nogometni klub Maribor navijače, ki se jih v resnici boji cela Slovenija. In da so tekme, kjer nastopa NK Maribor, vedno ocenjene z večjo stopnjo tveganja. Ni samo Ljubljana. Bojijo se jih tudi v Domžalah, Celju, kjerkoli pač.

Tretjič - dejstvo je, da se to, da so navijači NK Maribor nevarni za celo Slovenijo, vključno za sam Maribor. O tem, koliko izgredov sredi belega dne so naredili v samem mestu (enkrat so pred prestrašenimi družinami mlatili sredi popoldneva, ker so "mislili", da so v gostinskem lokalu navijači drugega kluba - pa jih tam sploh ni bilo). O tistem, kako so na odprtju stadiona demolirali domači stadion, bi pa človek mislil, da spada v rubriko Saj ni res, pa je.

Tole so dejstva.

Ampak sedaj me pa v resnici zanima - in upam, da bodo Mariborčani s tega foruma znali povedati - naslednje:

Kaj, za božjo voljo, lokalna skupnost v resnici naredi za to, da bi se ta jeza artikulirala na kak bolj inteligenten način, ne pa z razbijanjem in provociranjem? Oziroma, ali ste si že povedali, da gre za problem, ki je nastal v vaši lokalni skupnosti, da ga niso naredili v drugih krajih in potem zanalašč provocirali Maribora.

Ali v resnici ni nikogar v Mariboru, ki bi Z. Zahoviča naučil govoriti in ga hkrati naučil tudi molčati, takrat, ko je to primerno? Funkcionarji NK Maribor bi morali imeti na lagerju eno maso opravičil že vnaprej pripravljenih - in to preprosto zaradi tega, ker s sabo posledično potegnejo najbolj nevarne navijače. Ne pa, da priliva še olje na ogenj z izjavami, kako da "Ljubljana ne mara Maribora"? To je, če nič drugega, ekspliciten primer hujskašega in sovražnega govora. Za tole bi ga moralo tožilstvo preganjati po uradni dolžnosti.

 

P.S.

Sem Ljubljančanka. Svečano izjavljam, da v Ljubljani ni nobenih šol in tečajev, kjer bi ljudi učili, kako nagajati Mariborčanom. Tudi v družinski vzgoji se teh veščin ne prakticira. Kar, konec koncev, lahko potrdi tudi ogromno število Mariborčanov, ki živijo v Ljubljani. V Ljubljani nismo obremenjeni z Mariborom in bi bil že čas, da bi se Maribor začel obremnejevati z Mariborom (in ga tudi izboljševati), ne pa z Ljubljano, mar ne?

 Ljubljančani nimamo čisto nobenega posebnega odnosa do Mariborčanov. Nimamo čisto nobenega posebnega odnosa ne do Celjanov, Koprčanov, Goričanov, meščanov ali vaščanov.  Mi smo čisto odprti in prijazni do vsakogar, ki pride. Iz mesta ali vasi. Saj so naši predniki nekaj kolen nazaj tudi od tam.

Konec koncev je v Ljubljanin ogromno tekem in so tudi v drugih športih "večni derbiji", ampak incidenti večjih razsežnosti so pa v korelaciji s tem, če je nasprotnik NK Maribor.  

Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. avg 2011 12:37

Kaj nas res ne marate? Fuj vas bodi!

 

However - rada mam "moj" Maribor, rada mam "vašo" Ljubljano, predvsem iz ljubezni do same sebe pa še najraje pogledam El Clasico - lepi dečki, pa še FUZBAL znajo igrat. V tem je baje finta tega športa... Vsaj bla v 3. razredu osnovne šole, ko sem se zaljubila v Dina Baggia...

Začetnica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. avg 2011 12:41

Vendelina, očitno takšno razbojništvo komu odgovarja, sicer bi ga že zdavnaj zatrli. Povsod so kamere...če bi tem barbarom za eno leto npr. prepovedali vstop na vse stadione oz. tribune, bi bilo za začetek vzgojno. Pa nobenih zastojnskih vstopnic in finančnih podpor.... In tako bi si lahko vsi ostali v miru in zdravem navijaškem duhu ogledali tekme. Ne pa, da je ljudi strah it na stadion oz. v bližino, ker ti lahko barbari stolčejo avto, razbijejo glavo itd. In tisti, ki takšno drhal zagovarjajo, so jim itak enaki. 

Moje skromno mnenje, čeprav nisem iz MB ali LJ. 

Ognjič

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. avg 2011 12:47

Evo ga kaki lepi je to bil (vsakršna podobnost z mojim "Švedom" je naključna ):

 

Začetnica

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. avg 2011 12:50

Lokalna skupnost z županom na čelu na naredi nič, da bi se navijači umirli, nasprotno, celo spodbuja jih v določenih ravnanjih. Kako se že reče, ne stopi jim na prste in jim tolerira marsikaj.

Eno dekle je pred leti naredilo diplomsko nalogo na temo Viol, šest mesecev je bila infiltrirana med njimi. Hudo zanimive zgodbe in odlična diplomska naloga. S področja sociologije.

 

So bile nekatere Viole že tudi kaznovane.

Naredili so že marsikaj, tu po mestu.

Zahovič je tu še najmanjši problem.

 

Glede odnosa Lj in MB. Dejstvo je, da mnogi v Mb izrabljajo Lj kot izgovor za vse, kar je v mb narobe.

Dejstvo je pa tudi, da v Lj velikokrat mslijo in tako tudi ravnajo, kot da okoli glavnega mesta ni nič drugega.

Konkreten primer: v MB je bila velika mednarodna razstava psov vseh pasem. V Delu v ponedeljek, po razstavi, niti vrstice, ker to pač ni tako zelo pomembno. Čez teden dni je bila v LJ klubska, torej čisto lokalna razstava psov ene same pasme, lokalna klubsak zadeva. In je bilo v Delu na drugi strani objavljen prispevek celo s fotografijo. Na prtorteste iz MB, da gre za nekoliko neenakopravno obravnavo dogodkov je sledil urednikov komentar, da je to pač bilo v Lj in je bolj pomembno od tega, kaj se dogaja v MB.

 

Sama nimam problema z odnosi med Lj in MB, ampak zgornji primer je zgovoren in še zdaleč ni osamljen.

Draga moja Vendy, TI nimaš problema z odnosom MB - LJ, in JAZ ga nimam. Številni ga pa, na žalost, imajo.

 

Problem Viol ni rešen, ker so tudi pomembna volilna baza. Žal je tudi to zgovoren podatek o nas.

Mamamia

 

 

 

 

mamamia

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

29. avg 2011 13:16

Ja, sramota, kaj se je dogajalo.

 

Primer dobre prakse je Barcelona, njihovi najvijaški skupini Boixos Nois so preprosto prepovedali vstop na Camp nou. In ste lahko videli, kaj so 'primitivci' delali v Monte Carlu.

 

Škoda, res, da se tega, kar se je včeraj na tekmi dogajalo, ne da preprečiti.

 

Mateja

 

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

29. avg 2011 14:01

A, to pa ni res, da se ne da preprečiti takih dogajanj. Seveda se da, samo želja in volja mora biti.

tjas

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2011 14:15

Darling, medve sva itak d'bestični, ko po najinih krajih ustavljava promet...

 

Moj namen s tem topicom je bil, da se vseeno malo razmisli. Ker nogomet je zelo lep šport. Pa ne samo to. Masa otrok gre v nogometne šole in se tam družijo in kaj je lepšega, kot otrok z žogo? Tudi je res, da je nogomet relativno cenejša športna rekreacija (od npr. smučanja) in tako tudi starši s tanjšo denarnico lahko svojega otroka vpišejo v nek šport, kjer se otrok nauči vrednost kolektiva, tovarištva, discipline. In zaradi tega je treba podpirati nogometne klube po vsakem kraju. Da se tja otroka vključi (pa saj ni treba, da postane Messi). In problem mariborskega kluba je, da bo s takimi navijači, kot jih ima, težko dobival podmladek. Pa zlasti Maribor, kjer je kupna moč statistično manjša (in kjer je verjetno manj staršev, ki lahko svoje otroke vpisujejo v izvrsten mariborski smučarski klub) , kot je v LJ in kjer bi se lahko tudi neka socialno-vzgojna stvar dogajala v nogometu. Pa se ne.

In tako se bo podmladek, namesto, da bi se učil lepih stvari v športu, učil, kako se da kaj razbiti in polomiti. To je nepopravljiva škoda.

 

P.S.

Mimogrede, medtem je Primož Kozmos osvojil tretje mesto na svetovnem prvenstvu.

Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. avg 2011 14:18

tjas je napisal/a:

A, to pa ni res, da se ne da preprečiti takih dogajanj. Seveda se da, samo želja in volja mora biti.



tjas

 

Jasno, da se da preprečit. Zato pravim, da ni volje, da se najbolj agresivnim in za okolje nevarnim Violam stopi na prste. Ves svet pozna primerne rešitve in ukrepa, razen v Mb. Kako že pravi Predin? O, moj Maribor je tak' fejst nor ...

mamamia

mamamia

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

29. avg 2011 14:32

Vendelina jr. je napisal/a:

P.S.

Mimogrede, medtem je Primož Kozmos osvojil tretje mesto na svetovnem prvenstvu.

Vendelina jr.

Ja...on je pa iz krajev, kjer se navija s frajtonarco, pletenko in juškanjem 

Ognjič

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

29. avg 2011 14:43

Ognjič a pol nič avtov vi ne razbijate?

 

Bravo Primož, si pokazal dvomljivcem!

Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti