Koliko gramov ima ena žlica

mina2  

član od: 8.8.2011

sporočila: 8

tema odprta - 29. avg 2011 1:45 | ogledi: 20.136 | odgovori: 14

nimam tehtnice, zato me zanima približno koliko gramov ima ena zvrhana žlica sladkorja in ena zvrhana žlica moke? HVALA

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

29. avg 2011 3:20

Odvisno od tega, kako veliko žlico imaš. Jaz imam 3 različne velike žlice in vsaka je drugačne velikosti.

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. avg 2011 6:48

Mina, imaš tri možnosti

- da ponoviš tisti del, kjer se volumen in gostota množita in dobiš maso (kak sedmi razred osnovke)

- da si kupiš tehtnico

- da malo več vadiš pekarijo, poiščeš različne recepte za podobne stvari (eni merijo v žlicah, eni v gramih, eni v skodelicah, na koncu pa nastane biskvit) pa takih stvari ne boš več spraševala. Vaja dela mojstra.

Vendelina jr.

asimetra  

član od: 2.1.2008

sporočila: 173

29. avg 2011 9:41

zvrhana žlica sladkorja pri meni ima ~25g...zvrhana žlica moke pa ~35g. Moke je več ker v lepšem kupču stoji kot sladkor:)

 

LP

asimetra

neznan uporabnik

29. avg 2011 10:04

Čisto navadna jedilna žlica, s katero ješ juho in jo napolniš z moko, da moka gor stoji kot hrbičkek je 18-20 gramov. Slakodr 12-15, ker je bolj trosljiv.

One male žličke, ji kij dobiš v kafiču poleg kave so cca 3 grame. Malo večje, ki jih imamodoma, ampak še vedno male pa 6 gramov do 8. Ko govorijo velikokrat o vnosu soli na dan je to ena mala žlica od 6 do 8 gramov. Pri tekočini je 10 do 12 mililitra, mala pa kake 3 do 5. Okvirno. Ampak dovolj,da se lahko zaneseš.

 

Če delaš pecivo in so grami točno določeni bo težka. Raje pozvoni pri sosedi in prosi za gramsko vago. Če ti je pa vseeno bi ti svetoval, da se držiš teh približkov. Največ kar lahko fulaš je, da ti enkrat ne po perfektno izpadlo.

Teško je rečt, ker gostote so različe. Ampak od oka deluje, tud, če ti malo čez steče ali se vsipa.

 

 

Multivitamin

multivitamin

mina2  

član od: 8.8.2011

sporočila: 8

29. avg 2011 10:05

asimetra je napisal/a:

zvrhana žlica sladkorja pri meni ima ~25g...zvrhana žlica moke pa ~35g. Moke je več ker v lepšem kupču stoji kot sladkor:)

 

LP



asimetra

 najlepša hvala!  

mina2  

član od: 8.8.2011

sporočila: 8

29. avg 2011 10:08

multivitamin hvala, se bom držala tega od asimetre:) 

neznan uporabnik

29. avg 2011 10:12

 če maš tak mirno roko,da ti nic čez ne pade ja. Ponavadi je vedno kalo in na žlici ostane, posebaj zelo zvrhani žlici moke al skladkorja od 15 do 20 gramov. Moke mogoče 25.

 

p.s. - meni žlico ponavad uspe nabasat, ko je treba prenest pa nikol nimam tak mirne roke, da ne bi kaj vstran zletelo. Včasih me pikica preseneti in skoči in ode cela žlica na tla.

 

Ponavad je to, ko sem v iber koncentriran in mam mirno roko.

 

Multi

 

 

multivitamin

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. avg 2011 10:50

meni so nasi recepti na zlice obup. 5 zlic moke je lahko 40 g (ce je zlica rezana in ni natlacena) ali pa 175 - pri asimetri, ki da zvrhano. Razlika je kot vidis obcutna. Tehtnice so relativno poceni, cisto spodobno elektronsko sem kupila za 15E, dobijo se pa tudi cenejse.

Drugace je, ce peces po ameriskih( ali avstralskih) receptih, tam je volumen bolj definiran in so odstopanja manjsa.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

neznan uporabnik

29. avg 2011 11:12

Najlažje ti bo tako. Če nekje piše 300 gramov recimo, odpri kilsko pakiranje sladkorja ali moke in od oka ja menda vidiš kok je tretjina vrečke. Zaj, če bo kak gram več al manj ni sile. Če piše 150 ml olja, mleka,vode zmeri to v plastičnem merilcu za tekočine. Stanejo 1 evro. Volumen olja in vode al mleka ni isto. Tud pri moki al sladkorju ne. Kila pa je. Liter vode ni enako litru vode. 1 kila olja pa je neako 1 kila vode. 1 kila moke je enako 1 kili sladkorja. Samo volumen ni enak. 1kilo moke bo zavzelo manj prostora kot 1 kilo sladkorja.

 

Nekak tak.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti