Sedežna garnitura -umetno usnje

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 25. avg 2011 7:47 | ogledi: 18.042 | odgovori: 12

Kupujem novo sedežno, vem da je odprtih že nekaj tem na temo sedežne garniture, vendar nikjer ne pišete o umetnem usnju.

Zanima me tisti ki jo imate, kako se obnesejo, predvsem koliko časa ostanejo lepe, vzdrževanje?

Teka

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

25. avg 2011 8:40

Sicer nisem lastnica tovrstne sedežne garniture, vendar pa jo je imela moja svakinja in povem ti, da je v zelo kratkem času postala grozno grda. Sedežna iz umetnega usnja ji je začela na robovih pokati in iz bele je  postala grda rumenkasta. Če bi se že odločala o nakupu usnjene sedežne garniture, bi se jaz osebno raje odločila za pravo usnje.        

leandros

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

25. avg 2011 8:56

Üsnje! Usnje! Nepreseženo.

Bolje sedeti na gajbah in varčevati za lederzofo kot pa kakršenkoli priližek usnju.

Vendelina jr.

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. avg 2011 9:06

20 let nazaj sem imela sedežno iz umetnega usnja in zgotavljam ti, da ko se pa ta reč prične lupit (nekje v roku dveh let) ti postane pa jasno, česa ne bi več ponovil.

zeta

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

25. avg 2011 9:55

Doma imamo usnjeno sedežno, ki se raztegne v ležišče. Ležišče je iz umetnega usnja, ves ostali del pa iz tapravega. Po osmih letih je leder kot nov, skaj pa počasi izgublja na kvaliteti. Sicer se ne lupi, se pa na njemu poznajo praske, material je spremenil strukturo - nekako razvlečen in zguban zgleda. V kratkem bomo preoblekli tudi ta del v usnje in sedežna bo kot nova.

Skratka kot vse ostale navijam za usnjeno sedežno.

Vilma

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. avg 2011 10:24

u, to pa je še tako dolgo zdržalo.  tudi med umetnim usnjem so velike razlike. če je poceni, ti ne zdrži niti par let. jaz imam iz umetnega usnja jabooza in spinalis stol. Ta se je olupil na naslonih za roke (vendar ti sedaj zastonj pritrdijo gor take kapice). po jaboozu se valjamo žže 10 let, pa je komaj kaj obrabljen (se je zgulila plast dol iz tekstila). to umetno usnje je še kar prijetno. ko sem kupovala sedežno sem vse prebrskala po trgovinah. in te poceni so res in ene grozne plastike. zašvicas, se prilepiš, če je svetlejše, se barvilo od cunj gor pozna, ne da se očisiti določenih madežev. brrrrrrr. nikol

www.mojalbum.com/naredilaana

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. avg 2011 16:27

Vendelina jr. je napisal/a:

Üsnje! Usnje! Nepreseženo.

Bolje sedeti na gajbah in varčevati za lederzofo kot pa kakršenkoli priližek usnju.



Vendelina jr.

 

Nakup česa večjega je definitivno krasna motivacija za varčevanje.

Z malo vzdrževanja te bo usnjena sedežna zdržala vsaj par 10 let.

 

Vanja

aanita  

član od: 10.12.2008

sporočila: 36

25. avg 2011 21:19

Pozdravljena,

pred štirimi leti sem kupila sedežno garnituro iz tekstilnega usnja. Želelela sem točno določen dizajn, kako je prešita, barvo in funkcionalnost. Po treh letih iskanja sem jo namreč našla v tekstilnem usnju. Odločila sem se za nakup in ker je res funkcionalna jo zelo veliko uporabljam. Pa je še vedno taka kot ko sem jo kupila. Imam nečake, ki večkrat kaj polijejo pa samo preprosto obrišem.

Prepričana sem, da zdaj izdelujejo res že kvalitetno tudi tekstilno usnje.

Lep pozdrav

 

aanita

passi  

član od: 8.6.2010

sporočila: 20

22. sep 2011 18:38

Teka je napisal/a:
 

Kupujem novo sedežno, vem da je odprtih že nekaj tem na temo sedežne garniture in postelje vendar nikjer ne pišete o umetnem usnju.

Zanima me tisti ki jo imate, kako se obnesejo, predvsem koliko časa ostanejo lepe, vzdrževanje?

 

Teka

 

 

E, še dobro, da je vsaj nekdo odprl to temo. Tudi mi jo kupujemo in smo kar nekako pristali na umetnem usnju. Vendar pa, ko preberam vse te nezadovoljne ljudi, ki so imeli umeto usnje, se nikakor ne znam več odločit. Po eni strani je totalno škoda denarja za pravo usnje, po drugi strani pa hočem, da bi sedežna zdržala vsaj nekaj časa. Kaj pa kakšno blago; recimo mikrotkanina? Je bogoče to trpežen material. Prodajalci mi zagotavljajo, da je zdej čist drugač z blagom in da naj bi zdržal več let. Seveda prodajajo umetno usnje kot nekaj najbolj kvalitetnega, samo me izkušnje vseeno bolj prepričajo.



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 23. 2012 14:06



Sporočilo je spremenil(a) passi dne 30. 2013 14:25

Sporočilo je spremenil(a) passi dne 25. 2016 15:53

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

22. sep 2011 18:56

Doma je ena sedežna z naslonjali iz umetnega usnja. Stara je kakih 40 let in s časom so na obremenjenih vogalih poputili šivi. Drugače je obloga brez sledi časa. Torej bi iz vsega povedanega lahko zaključili, da so t.i. imitacije čista loterija.

LP

Sergej

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

22. sep 2011 19:45

passi, tudi mikrotkanine so v enih žblj kakovostnih razredih. Jaz sem imela sedežno iz ene dražjih, pa... kaj pa vem. Bila je oranžna, prah se je na veliko gor prijemal, da bi lahko tedensko brisala, sledi kemičnega nisem mogla odstraniti, čeprav zagotavljajo, da gre vse dol, pa na mestu, kjer sva stalno sedela, se je na delu, kjer je bilo blago z dvojnim šivom skupaj zašito, v treh letih že malo načela.

Sej ne vem... se mi zdi, da kar koli izbereš - usnje, umetno usnje, mikrotkanina, ta spet moderna groba blaga -, je odvisno od kakovostnega razreda. In smo spet pri tistem "kolikor dnarja, tolko muzike". (in od srečne roke)

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti