Folija za balkonsko ograjo

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

tema odprta - 24. avg 2011 8:42 | ogledi: 12.176 | odgovori: 11

Zanima me kje se lahko kupi folijo, ki se jo lahko pritrdi na notranjo stran balkonske ograje. S to folijo bi namreč radi preprečili vonj cigaretneja dima, ki se vije iz spodnje terase. Njihova terasa je pokrita do mojega vrha balkonske ograje in seveda njim gre dim pod streho in direkt na moj balkon in v dnevno sobo :(

Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. avg 2011 8:59

Folije in podobne zadevščine so gravž. Gravž v higienskem smislu, ker je to plahta, na katero bo šel prah, umazanija - en velik, težko obvladljiv umazan kos več. Gravž v oblikovalskem smislu. Auč. Auč. Auč.

Cigaretnega dima s tem seveda ne boš blazno ustavila, smradu po ugasnjenih čikih (ker to v resnici najbolj smrdi) tudi ne.

Kvečjemu boš dosegla, da boš na balkonu imela kakšno stopinjo več, ker bo tista gravž zadeva ustavljala cirkulacijo zraka.

Ampak v resnici, kje je pa tista enostavna manira, da se gre k sosedu in reče, poslušajte sosedje, saj kajenje je vaša stvar, ampak vaši ugasnjeni čiki obupno smrdijo, to nas moti, a bi se lahko zmenimo za nek kompromis, s katerimi oboji živimo?  Ker, če imajo sosedi kolikor toliko manir, se bodo prilagodili (ne jim najedat, kako da je to škodljivo, to že vedo in to namenoma preslišijo). Če pa nimajo manir, je pa njihovo kajenje v resnici najmanjši problem, ker imajo verjetno še kakšno drugo patologijo na lagerju. Ki je nakupi folij ne bodo rešili.

Tudi mi živimo v bloku in ti iz prve roke povem, da se z lepo besedo v takih situacijah največ doseže.

 

Če mene vprašaš, če imaš kak likvidnosti višek, je pametneje kupiti dober modrc kot pa grdo folijo.

Vendelina jr.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. avg 2011 9:05

Jaz sem folijo kupila v bauhausu. Služila je svojemu namenu in kolikor sem videla zadnjič, ko sem se zapeljala mimo svojega nekdanjega bloka, še vedno služi. Se pa bojim, da res ne bo kaj prida ustavila smrada .

O lepih besedah s sosedi pa jaz nimam tako pozitivnega mnenja... sicer res odvisno od posameznika, ki ga imaš za soseda, ampak po mojih izkušnjah nekega pozitivnega učinka od kake tudi čisto prijazne prošnje še nikoli ni bilo.

tjas

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. avg 2011 13:20

Spodaj živi in kadi tašča, hiša je njena, tako da nimam kaj dosti za ugovarjat. Smrdijo ne čiki ampak dim.

 

Teka

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

24. avg 2011 14:08

Potem pa res nimaš druge kot probat :). Sej načeloma tele zadeve niso neki pregrešno drage, tudi če ne bi bilo kakega silnega učinka.

tjas

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. avg 2011 14:18

Mi smo tudi zgoraj in imamo srečo, da spodnja soseda nenormalno sovraži kajenje. Kadar je ni doma, pa njen sinko malo dimi, po možnosti s prijatelji. Dim gre tudi notri, v stanovanje, sem se že zbudila od tega. Teka, verjamem, da je nadvse nadležno, ampak taka folija po moje tudi ni rešitev. Mogoče bolj kakšne bakle, ali pa dišeče palčke, dišeče sveče. Mogoče bi v velike lonce zasadila grmičevje ali celo drevesa. Se lepo obnese, gledam vsak dan na sosedino teraso nasproti. Ne vem, nisem pametna. A sin pa ne more mami malo popihati na dušo, da vas to moti in bi šla kam drugam kadit? Jaz zase vem, da bi to z veseljem naredila. Mogoče gospa sploh ne ve, da vas tako moti.

 

naor

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. avg 2011 15:35

Smo ji povedali da nam smrdi v dnevno, pa se je le posmejala.

Teka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

24. avg 2011 15:43

Teka, nabavi si rastline, naberi in namoči gabez in koprive (za najmanj 14 dni) in potem jih pridno in pogosto zalivaj s tem  .  Vonj gre lepo tudi navzdol.  Meni osebno ga je laže prenašat, kot cigaretnega.

Mogoče pa potem bo za kompromis

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. avg 2011 16:00

Teka, me nič ne mika drezati v osir, ampak imam en ponesrečen občutek, da kajenje ni edini problem, ki ga imata s taščo....

Vendelina jr.

neznan uporabnik

24. avg 2011 16:02

Je hudič ja. Ne zarad kajenja. Samo cigaretni dim je prefrigan in se zavleče točno tja, kamor ne bi smel. Če maš 10 al 20 metersko teraso bo odpihljal naravnost v sosedov nos. Ma pa tud to lastnost, da če se ne sekiraš te ponavadi ne ujame.

 

Meni so kaki drugi vonji bolj neprijetni. Moja darling soseda(moje so vse darling), ma eno ab fab navado, da ispod mene vsako leto kiseli zelje v čebru. In kot zanalašč to dela, ko je vroče. Mislim, jaz in moji smo presrečni, ko to začne oddajat signale od 23 al polnoči do kake 6 zjutraj. In njej se živo fučka za vse okol. Meni pa tud in ne odnesem smeti vsak dan, pa jaz smradim onim nad mano. Oni nad mano pa ponavadi nabijajo bor mašine ob sobotah, ratalo je pa fancy v nedeljo ob 14, ko se jaz pasem na Stankoviću.

 

Dobr kerl, ni kaj. Meni baje podoben.

 

 

Multivitamin

multivitamin

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

24. avg 2011 16:08

Vendelina jr. je napisal/a:

Teka, me nič ne mika drezati v osir, ampak imam en ponesrečen občutek, da kajenje ni edini problem, ki ga imata s taščo....



Vendelina jr.

Vendi "pametnega" se ne da nič več naučit. Sem vse povedala? ;)

Teka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti