Okrasitev piškotov

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

26. dec 2003 23:27

Hej, Zala, sicer ne vem, če si ista Zala kot na med.over... (predvidevam pa, da si), ampak če že kopiraš recepte od tam, bi bilo vsaj pošteno, da poveš, od kod jih kopiraš in kdo jih je tam objavil. Najlažje se je kititi s tujim perjem (opazila sem namreč, da si podobno storila z nekaterimi drugimi recepti, recimo s teranovim likerjem, ki si ga kar copy-paste z iste strani, avtor pa tudi nisi ti, pa niti jaz, da ne bo kdo mislil). Tudi jaz sem povedala, po katerem receptu se zgledujem. Pa brez zamere. Lepe praznike in obilo medenjakov. Sporočilo je spremenil(a) Maya May dne 26. dec 2003 23:28:27

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

27. dec 2003 9:59

Živjo Maya, ja, sem ista Zala kot iz med.over.neta. Se opravičujem, če sem te užalila, res nisem imela namena. Na začetku posta sem sicer napisala, da bom recept prekopirala, res pa je, da nisem napisala od kje in od koga (enako pri receptu za teranov liker). In niti v sanjah se nisem nameravala "kititi s tujim prejem", tako da se tebi in ostalim res iskreno opravičujem, če sem vas s tem tako prizadela. In tudi nisem kakšna zrela in profi kuhahica, to je izključno moj hobi. Ostalim sem želela le pomagat do recepta, ki so si ga želeli. Izkušnje si pač pridobivamo na napakah, kaj ni res ?! Zamere ni. ;) Lepo se imej, Zala

Maya May  

član od: 20.11.2001

sporočila: 55

27. dec 2003 13:38

Hej, saj v bistvu sploh ni panike, res pa mi ni všeč, da nekdo kar copy-paste, brez da bi navedel avtorja in vir (ukvarjam se s področjem, kjer zna biti avtorstvo včasih res hudi problematično). Sicer bom pa še vedno napisala kak recept, če bo res dober za deliti z drugimi. Samo najbrž na oni drugi strani, saj veš :)). Pozdravček.

Anera L.  

član od: 7.12.2001

sporočila: 82

28. dec 2003 13:08

Zala, puno hvala. Avtorji naj patentiraju novice...če ih još je :) Anera Longin

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

19. maj 2011 6:43

Prosim, pomagajte!

Kako okrasiti graham in  kokosove piškote ?  Spekla sem jih za zabavo kjer bo tudi veliko majhnih otrok, pa bi jih

rada okrasila. Pa da ne bo prezahtevno, ker nisem nevem kako spretna. Imam tudi ostanke "Ticino "mase, pa me  zanima, ali to lahko uporabim za majcene okraske po vrhu. Je to obstojno, ker  bodo  en dan zunaj, ne v hladilniku.Zadostuje, da jih prilepim s kapljico vode?

 Res hvala za vsak nasvet in ideje.

Kotarca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

19. maj 2011 12:10

lahko jih prilepiš tudi s kapljo bele čokolade. ali pa z mešanico sladkorja v prahu in kapljo limoninega soka. 

tičino maso obarvaš, izrežeš oblike in jo lepo prilepiš z zgoraj omenjenima, ali pa z masleno kremo (zmiksano maslo in sladkor v prahu ter vanili)

www.mojalbum.com/naredilaana

Al-Ni  

član od: 23.12.2007

sporočila: 149

21. dec 2011 7:31

Kako na piškote prilepiti razne okraske kot so barvaste mrvice in lešnikov/sladkorni prah? (kupila v Lidlu) Našla sem sicer recept za maso z limono in sladkorjem, ampak ne bi rada da imajo okus po limoni. Še kakšna druga možnost?

 

Kako naredim čokolado črno in belo za okrasitev piškotov? (da se bo lepo strdila in bodo drugi dan piškoti že primerni za podariti naprej)?

 

Hvala!

Al-Ni

tunna  

član od: 11.9.2010

sporočila: 288

21. dec 2011 7:48

Pomoje bi za mrvice delovalo tudi, če piškote na tanko premažeš s stopljenim maslom ali pa mogoče celo z vodo. samo Toliko, da se mrvice prilepijo. Drugače pa sladkor v prahu, zmešan z vodo (če nočeš limone), bo tudi kot glazura.

 

Čokolado preprosto stopiš nad paro ali v mikrovalovki. Tako belo kot črno. Črni lahko dodaš še malce olja, se bo glazura lepše svetila. Pri beli to ni potrebno, samo pazi, da se ti ne zažge ali sesiri. Taka čokolada se strdi na mrazu (npr. zunaj na balkonu, sploh sedaj, ko je mraz) v 5 minutah.

tunna http://titabota.blogspot.com/

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

21. dec 2011 8:42

Tule je ena možnost za preliv piškotov, če vam ravno limona ali čokolada ne sedeta: 5 žličk instant kave, 1 žlica vroče vode, 1 beljak, 18 dk sladkorja v prahu, 1 žlica olja. Vse dobro premešati, da dobite gosto pasto. Na to lahko posujete vse mogoče okraske in se bodo lepo zalepili.

Sweetie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti