Riževa moka - naredi sam

kaleidoskop  

član od: 6.12.2009

sporočila: 10

tema odprta - 22. avg 2011 22:38 | ogledi: 17.746 | odgovori: 8

Pozdravljeni,

mene pa zanima vaše mnenje ali bi se dalo narediti doma riževo moko, da sama zmeljem riž do te mere(vseeno predpostavljam da bi bila v primerjavi s kupljeno grobo mleta) da bi bilo mogoče iz nje speči kruh

 

lp

kaleidoskop

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2011 12:44

Kalejdoskop, ti vsekakor javi to, koliko časa si porabila za izdelavo te moke in kaj si potem v nadaljevanju iz tega naredila.

Sama sem v tej kulinariki bolj neuka in moj največji domet je bil, da sem naredila neke bananine svaljke z riževo moko (kupila v maxiju) in nek pikatni piščanec je bil zraven.

Vendelina jr.

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

23. avg 2011 13:24

Kaleidoskop, jaz vedno sama meljem riževo moko in potem naredim tudi domač puding iz nje. Je pa res, da meljem na mlin. Tako tudi vsa ostala žita.

 

Lep pozdrav, Mateja

neznan uporabnik

23. avg 2011 13:28

Evo jaz se spet moram vtaknit

 

Nisem še razmišljal,da bi kaj takega. Samo po moje morš met dober mikser, oni s kerim jaz balavim s testom ni okej. Pa riž not vsipaš in gumb pritisneš. Edino nisem ziher, če je to pol res moka.

Kaj strašno hudega pa ne more bit. Probaj s pol kile pa daj v en ornk muliprakik. Verjetno bo zmlel dovolj, da kaj povaljaš notri in spečeš. Al pa dodaš. Če se zgodi, da ne bo hska pač druič kupiš original moko v trgovini.

 

p.s. - fajn je da vprašaš in pol eksperimentiraš. se ful ponesreči velikokrat. Ampak imaš znanje kako naprej. Ker vedno pa se ne ponesreči.

 

Multivitamin

multivitamin

kaleidoskop  

član od: 6.12.2009

sporočila: 10

23. avg 2011 13:39

razmišljala sem o moki za peko kruha, ker sem videla to http://www.youtube.com/watch?v=3EKGAnWKHmI

in mi je delovalo kot da je riž pomešan z vodo(mogoče malo napit)in nato zmlet ter se doda ostale sestavine da nastane testo .... ki če primerjamo ceno 1kg riževe moke(0,5kg je cca 3 €) in 1kg riža v trgovini je razlika ...

 

kaleidoskop

neznan uporabnik

23. avg 2011 13:49

Pa ti pravim da probaj

 Pol kile riža kupi pa zmelji. Če mora bit prej namočen, namoči. Jaz bi najprej zmiksal in pol namočil, če je ravno treba. Po moji logiki. Ker moke riževe tud ne kupiš namočene.

 

Multivitamin

multivitamin

Alenka Š  

član od: 5.9.2001

sporočila: 194

23. avg 2011 15:55

Jaz manjše količine žit zmeljem kar v kavnem mlinčku in se obnese.

Lep pozdrav.

Alenka

 

 

Alenka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

23. avg 2011 18:52

V pravo smer razmišljaš: če nimaš mlina za žita, ti bo multipraktik hvaležen (in hvaležno služil precej dlje), če zrnje čez noč namočiš in nato zmelješ v neke vrste pasto, potem pa temu dodaš npr. pšenično moko.

Sicer pa iz lastnih izkušenj poročam, da nabava mlina nikakor ni zgrešena investicija. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti