Keramična posoda bialetti

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

tema odprta - 20. avg 2011 12:46 | ogledi: 11.714 | odgovori: 14

Zdravo!

 

Upam, da ne delam napake, ker sem za to odprla novo temo, namesto da bi pisala v temo o keramični posodi - če je temu tako, prosim prestavite to v pravo temo.

 

Torej, v kratkem imam namen v Italiji vzeti komplet keramične posode Bialetti (črna linija, ročaji s kovicami in ne vijaki, ker mi izgleda vse skupaj bolj masivno). Komplet vsebuje 10 kosov od tega 6 posod in 4 pokrovke(16, 20, 24 in 28 cm).

Komplet posode vidite na povezavi ; slika 10-delnega kompleta: http://www.bialetti.it/it/catalogue/scheda.asp?id_ca

 

Cena je okrog 130€ (zase naročam dva kompleta), če pa bi se še kdo pridružil naročilu, bi pa verjetno lahko znižala ceno (računam na čim nižjo, seveda:)). 

Splača se, je cenejše kot pri nas, če bi kupovali celoten komplet.

 Kdor je zainteresiran, naj me kontaktira na ZS. Pa lep dan želim in vse dobro

žižula

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. avg 2011 12:54

Meni so čisto vsi Bialettiji (dve ponvi in kozica) na dnu začeli dobivati mehurčke. In to po dveh, treh tednih uporabe. Kuhala sem z lesenimi in/ali plastičnimi kuhalnicami, pazila, da jih ja ne bi poškodovala, pa vseeno so se uničile. Sem jih vrnila in zamenjala za Delimano, s katerimi do zdaj še nisem imela nobenih težav. 

 

 

s0ncek*

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

20. avg 2011 15:23

To ne bi vedela, mogoče je bila slaba serija. Vem samo, da imajo 5 let garancije, zato se zaradi tega jaz ne bi preveč "sekirala". Imam tudi ponvo od Delimano in se mi je ročaj že začel gugat. Enim tako, drugim tako.

 

Jaz jih bom vzela, zgubiti nimam nič. Računam, da so izdelane za Italijanski trg kaj boljše:)

žižula

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. avg 2011 15:31

Jaz uporabljam Bialetti posode že od kar pomnim, ker je to pač v Italiji kar razširjena znamka in če si živel ob meji, si pač dol nabavljal. Nikoli doživela kakih takih presenečenj, da bi ob pravi uporabi kozica ali ponev tako hitro "šla v maloro". Pri tistih najcenejših serijah (ne samo od Bialettija ampak na sploh) se sicer npr. ponve prej ukrivijo (sploh dokler smo še uporabljali plin), to je pa tudi vse.

tjas

žižula  

član od: 10.4.2011

sporočila: 78

20. avg 2011 17:17

Jaz sem tudi navdušena nad Bialettijevo posodo, imamo doma še starejše serije, zdaj bom pa naročila en komplet za svoje gospodinjstvo in eno za domov. Te, ki jih jaz gledam so tako madivne, s komerkoli sem govorila so navdušeni, zato sem čisto evforična, da čimprej pridejo v moje roke.

Ima pa Bialetti keramične serije večih vrst, tiste tanjše in tiste bolj masivne, se tudi pri ceni vidi razlika, četudi je Bialetti (komplet 3 ponev Bialetti, katere niso tako masivne, tanjša obloga keramike je 2-3x cenejša kot ta masivna).

 

tjas, imaš v svoji zbirki te keramične posode ali katero drugo serijo? Jih imajo toliko, da ne veš katero izbrati. Pa še nekaj: kaj njihove pokrovke pašejo na vse njihove posode ne glede na ime serije ali se ne usedejo tako lepo (npr. pokrovka 16 cm ene serije posode na posodo 16 cm iz druge serije)?

žižula

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

20. avg 2011 18:35

Ne, keramičnih nimam. Doslej še nisem zasledila keramičnih, ki bi bile primerne za indukcijo. Priznam pa, da se tudi nisem pretirano poglabljala.

tjas

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

20. avg 2011 18:52

Ja, mogoče je šlo res za slabo serijo. Želela sem samo povedati svojo izkušnjo z Bialettijem. :)

 

Imam pa "wok", primeren za indukcijo, keramičen. Pensofal. Kupila pa sem ga menda kar v Mercator tehniki ...



s0ncek*

Sporočilo je spremenil(a) s0ncek* dne 20. 2011 18:54

saskia02  

član od: 17.5.2010

sporočila: 53

20. avg 2011 19:06

jaz imam tako črno ponvico, mislim, da sem jo kupila pri najboljšem sosedu ko so imeli akcijo staro za novo. uporabljam jo pol leta (skoraj vsak dan) in je še zelo lepa. vendar ni bila še niti 1x v pomivalcu. je tako hitro oprana ročno, pomivalec bi jo na dolgi rok zelo uniči. 

https://sites.google.com/site/saskia02/

archi  

član od: 22.8.2009

sporočila: 100

20. avg 2011 20:37

imel teflonsko ponev Bialetti, povdarek na IMEL.

Za v smeti po parih srečanjih s hrano in štedilnikom.

archi

čokobananca  

član od: 19.4.2009

sporočila: 132

21. avg 2011 8:33

Jaz sem kupila dve ponvi prav iz te serije, pred kakšnim mesecem ali dvema pri MErcatorju, ko so imeli dobro akcijo in sem zadovoljna.

čokobananca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti