"pastry blender"

cvirncek  

član od: 9.10.2004

sporočila: 14

tema odprta - 19. avg 2011 12:46 | ogledi: 7.768 | odgovori: 6

Živjo,

ne vem kakšen je slovenski izraz za "pastry blender", gre pa za takšen pripomoček:

http://www.williams-sonoma.com/products/stainless|stainless-steel+pastry+blender|1|best|0|1|24||1

 

Zanima me, če ga je kdo videl v slovenskih trgovinah? Vem, da ga lahko naročim preko amazona in tudi cena ni visoka, vendar bi ga prej rada videla v živo.

 

Hvala in lp

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. avg 2011 14:52

Kaj pa boš z njim?

 

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

19. avg 2011 15:12

Meni to deluje kot ena taka stvar, ki jo, če imaš višek evrov,  za hec podariš nekomu, ki ima že čisto vse na tem svetu in prav ničesar ne potrebuje. Ampak če nekaj potrebuješ, pač potrebuješ.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. avg 2011 15:28

Sicer nisem delala nobenih raziskav, ampak tole je bilo po moje v uporabi preden so odkrili multipraktik. Danes se po TV včasih preseravajo s tem in delajo testo na tak način.

Tale "pastry dough" se v slovenski kuhinji ne uporablja (če odmislim nekaj mojih receptov na KulSlo ), ponekod so pa pogruntali njegovo fantastično uporabnost in ga prodajajo, kot se v Sloveniji prodaja vlečeno testo. Ena porcija je lepo razvaljana za eno pito.

Stvar je v tem, da če hočeš res krhko testo, ga je treba tako zelo hitro zamesiti, da še vedno vidiš koščke masla, ko testo valjaš. To da testu krhkost, plus seveda, da uporabiš nekaj masla in nekaj svinjske masti ali pa rastlinske margarine (Crisco). Ja, testo znam čisto fino pripraviti, ampak sem prelena in ga v redno kupim. Od vsega v kuhinji najbolj sovražim valjanje testsa. No ja, poleg čiščenja štedilnika. Evo, izpoved greha za ta teden.

 

 

 

Vanja

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. avg 2011 17:43

Ampak to je to, kar si rekla Vanja.

Jaz krhko testo hitro obrnem v multipraktiku, se pa spomnim, da me je učila moja nona, da se ga ne sme tikati z rokami, ampak se moko, maslo in (sladkor, če ga kdo hoče) seseklja z mrzlim nožem. Se razvalja z ledenim marmornim valjarjem, ki je spravljen na koncu vrta v ledenici.

Tako, da kar verjamem, da bi utegnil  biti to čisto koristen gadget, vsekakor pa ne neobhoden.

Ampak kaj je pa razen ognja, kamna in noža v eni kuhinji neobhodno?

Meni vsakič vse, kar vidim in si izmislim. Štedilnik na drva se mi niti ne zdi taka oslarija, mogoče pa res ni najbolj nujno naročat tandoori peči.

 

 

nola

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. avg 2011 9:30

A se da s tem kaj počohati, pa da ravno ne pride na format mučenja? Ker krhko testo znam narediti brez tega...

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti