Piščanček za kosilo brez čebule

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

tema odprta - 19. avg 2011 12:25 | ogledi: 9.491 | odgovori: 25

Živjo, rada bi en nasvet od vas ker ste že stari mački v temu 

za kosilo bi pripravila piščančje prsi, pa nimam nobene čebulce da bi jo potenstala. rada pa bi da bi bila omakica, ker bi za prilogo naredila pire kromipir.

Kako naj pridem do omakice, pa da ni sama "voda in olje" bi se pa rada izognila smetanici ali sirčku.

Hvala!!!

resita

neznan uporabnik

19. avg 2011 12:37

Daj čist mal mlete paprike - pazi da se ne zažge in podlij in vmešaj žlico senfa. Pokuhaj, dosoli,popraj. Lahko tud podliješ s pivom, če maš.

 

Za v bodoče je pa fajn (v kolikor ti ni predrago), da si omisliš eno kilsko pakiranje ali polkilsko, pražene,posušene čebule. Maš v vsaki trgovini. Je tam okol 5 evrov ampak tega daš malo v jed. Recimo, da spečeš piceka, pol ga daš na toplo, odliješ odvečno maščobo, podliješ z vodo, vinom ali pivom, senf in žilco te čebule. Kuhaš na rahlem ognju kake 5 do 10 minut pa po potrebi dolivaš in maš vedno fajn omako.

 

Multivitamin



multivitamin

Sporočilo je spremenil(a) multivitamin dne 19. 2011 12:47

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 12:46

ojoj multivitamin, sliš se dobr. sam nimam ne enga ne drugega doma.

Ponavadi sibam med malico po sestavine za kosilo(kakšno malenkost) ker ob pov štirih se mi res neda še šopingirat in čakat v vrstah zarad malenkosti.

mogoče se kakšna druga sestavina? imam prav žačimbo za piščanca, bi lahko stem kaj skombinirala 

resita

neznan uporabnik

19. avg 2011 12:49

Ja pol pa hitro napiši kaj maš sploh doma,da ti vemo svetovat. Jaz ne vidim v tvojo špajzo in frižder

 

 

Multivitamin

multivitamin

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 12:54

haha,smešnca

ma imam dost stvari, sam zenfa ne jemo, mlete paprike pa je zmanjkalo kot nalašč pa jo še nismo nabavli ker je ne uporabljam veliko 

drugo mam vse

 aha hvala za nasvet, kaj to je kokr začimba, lahko še zmerej potenstam svežo čebulco to pa pač po okusu potresem al kako, sem mlada kuharca ki se mora še marsikaj naučit,glavno je da se hočem



resita

Sporočilo je spremenil(a) resita dne 19. 2011 13:01

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

19. avg 2011 12:56

Piščančje prsi popeci na maslu ali na olju, zraven lahko spečeš še nekaj strokov česna, kar v lupini.

Pečeno meso shrani na toplem, v posodo, kjer se je peklo, nalij dva kozarca vina, kozarec juhe in pol kozarčka (količino uravnavaj po kislosti)  kisa, dodaj še narezan paradižnik ali dva, če nimaš, pa žlico paradižnikove mezge.

Kuhaj, da se povre do polovice, poskusi in po potrebi dosoli in popopraj. Če te ne moti malo bolj tekoča omaka, je niti ni treba zgostiti, dovolj bo, jo prepasiraš skozi cedilo in če ji, ko jo že odstaviš, primešaš dobro žlico surovega masla. V omako zamešaj še žlico svežega, nasekljanega pehtrana (ta gre s piščančjim mesom odlično skupaj, če ga nimaš, dodaj pa kakšno drugo začimbo, ki ti je všeč ali pa nobene, če ti ni do njih).

Če želiš bolj gosto omako, jo zgosti

s podmetom (žlico moke zmešaj z malo vode, mešanico dodaj omaki in grej dokler se ne zgosti, trajalo bo približno četrt ure, če boš vzela namesto moke škrob, bo omaka gotova takoj, ko spet zavre),

z rumenjaki (2 rumenjaka stepi z ohlajeno in precejeno omako, nato pa stepaj nad paro, dokler se ne zgosti),

ali pa  zgneti žlico surovega masla z enako količino moke in to zamešaj v omako, ki se bo hitro zgostila.

Seveda lahko piščanca poliješ tudi bolj ali manj obogatenim bešamelom ali kakšno drugo omako na bazi prežganja.

Dober tek ti želim!

 

 

 



nola

Sporočilo je spremenil(a) nola dne 19. 2011 13:00

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

19. avg 2011 12:58

Kaj pa bešamel omaka? Maslo, žlica ali dve moke in ene pol litra mleka? Sicer je fino, da še kak sir ali smetana noter stopi, da je res polnega okusa, ampak glede na to, da se želiš tema dvema izognit bi moralo biti popolno

Viva Meier

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 13:06

O hvala Nola, kako si se razpisala in mi vse razložila. Tista vrjanta s paradižnikom se mi zdi zanimiva pa še vse imam kar rabim

Hvala tudi Viva Meir in Multivitaminu bešamel omaka je meni zelo dobra, fant pa se nekaj kremži ko je na jedilniku, tako da bom kar s paradajzkom ekperimentirala

Hvala

resita

neznan uporabnik

19. avg 2011 13:08

Al pa popeci, daj na toplo, odlij odvečno maščobo, prepraži na ostali žlico moke, zalij z vodo,vinom,pivom. Dodaj na kockice narezane kisle kumarice. Če je prekislo malo pocukraj. Pokuhaj do želene gostote. Popopraj in dosoli al dovegetaj po okusu. Za te zadeve je vegeta ful fajn. Lahko bilo kako zelenjavo, ki in če jo maš tako daš not. Tud v skrajni sili iz konzerve, če nimaš nič drugega. Pa kak želiš. Če ti je všeč kiselkasta omaka daj kislo, če pa sladkasta pa recimo vloženo koruzo al storžiče koruzne.

 

Al pa kot so ti kolegice gor napisale.

 

Multivitamin

multivitamin

neznan uporabnik

19. avg 2011 13:12

@vendy-ta tvoj recept sem jaz sprobal in je res mega. Samo ona nima zenfa pa kisle smetane tud ne bi.

 

Multivitamin

multivitamin

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti