Piščanček za kosilo brez čebule

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 13:12

Hvala tudi tebi Vandelina, tvoj recept mi je všeč in sm ga že večkrat poiskusla, pa mi je vedno všeč,..samo tokrat smo rekli brez smetance, sm se pa prenaglna ker nisem čebulce kupla, bi jo sam orng potenstala, mal mokce pa bi blo.

 

resita

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 13:18

Multivitamin,

mam paradižnik, bučke, korenček, brokoli,...mam tud kisle kumarce sam iz teh pa še nism delala omakic.

resita

neznan uporabnik

19. avg 2011 13:51

Evo, ko spečeš piceka ga daj na toplo nekam. Prej nakockaj bučko,korenček,paradajz. Pol pa na maščobi kjer se je peko picek podunstaj korenček, dodaj bučko in na koncu paradajz. Podlij,da bo gosto kakor pač češ met in pusti kake 15 minut. Pol z vilco malo pikni v en korenček, če je mehek in dosoli,dopopraj,dosladkaj. Če hočeš več omake potresi še z moko in dolij tekočino al pa kot je rekla Nola naredi ono kuglico od masla in moke.

Ja ono s kislimi kumarcami je ful na brzaka pa fajn. No, meni vsaj. Probaj enkrat za štos. Pa začimbe dodajaj pač not bilo ktere ti pašejo. Ni nujno, da mora bit vse. Pehtran nekak res paše h piščancu. Ampak ni nujno. Saj od oka veš ktere ti pašejo in ktere ne. Ni tak težko. Zaj, je skoraj nemogoče, da bi ti spodletelo.

Ja, na česn ne pozabi, če ga imaš. Lahko komot tud onega v prahu za prvo silo.

 

Multivitamin

multivitamin

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 15:24

Pa kaj je narobe zdaj??? Sej mi je svetoval da naj dam notr če mam kaj zelenjave,...gre se mi zato, da ga tko brez čebulce še nisem pekla,hočem pa omakco. In me je sam zanimalo kako priti do omakce da nebo samo tisto olje,..pa mi je lepo napisal da če mam kaj zelenjavce naj dam notr in sm mu odgovorila.

dejte ne komentirat če vam ne paše, spreglej, pa pejdi naprej.

Sporočilo je spremenil(a) resita dne 19. 2011 15:40

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. avg 2011 15:32

Jaz delam paprikaš skoraj brez čebule. Ena mala šalotka je ravno dovolj, ostale okuse naredi pa malo dimljene vratovine, sveža paprika in seveda sladka smetana.

 

Vanja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

19. avg 2011 15:32

Hmmmmmmmmmmmmmmmmm, pol pa svetuj, ......

rimljanka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

19. avg 2011 15:39

rimljanka je napisal/a:

Hmmmmmmmmmmmmmmmmm, pol pa svetuj, ......



rimljanka

ž

 

Koga to sprašuješ?

 

Vanja

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

19. avg 2011 15:42

kar sm gor spremenila, sem hotla na novo napisat, pa sem neki zamutila

resita

neznan uporabnik

19. avg 2011 16:49

Ajej,malo se grem spočit pa si že v lase skočite. Kaj ste spet zamutile pa brisale vmes,da še jaz zaj ne štekam v čem je štos. Je čisto vseeno al daš čebulo al ne. In je tud čist vseeno kdaj jo daš. Lahko daš na začetku in potem piščanca, lahko pa najprej piščanca opečeš in spečeš in ga daš iz posode na toplo in pol začneš čebulo pražit pa ostalo zelenjavo in nardiš omako. Lahko pa pražiš tud brez čebule.

 

Če hočeš pa strejt samo zos, pa delaš z moko oz prežganjem. Pa nič zelenjave nobene.

 

Multivitamin

multivitamin

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. avg 2011 18:14

Dekle drago, je n-načinov za to, da narediš omako brez čebule, pa je še vedno čisto okej. Čebula je samo za preveč enostavne zadeve. Narediš tako, da pustiš meso (katerokoli) v neki polivki/marinadi/paci, pustiš meso nekaj časa v tej kopeli. Potem pa meso najprej opečeš, da spusti nekaj sokov. Potem prestaviš meso v drugo posodo. In je čisto vseeno, ali to pečeš na kakšni minimalni maščobi, samo da se ne prime (lahko pa tudi pečeš v sopari). Tista tekočina, ki jo je spustilo meso, je pa sedaj osnova za omako. Na tisto lahko dodaš

- pelate, dodaš še malo vina in zadevo kuhaš, dokler se pelati ne razpustijo, eventuelno dodaš še kak sladkor, cimet, muškatni orešček, karkoli ti pač drago

- paradižnike, papirke v koščkih, bazilikio, dušiš, pa ni nujno, da se stvar čisto razpusti, imaš potem še omako v koščikih

- paradižnik, korenček (nastrgan), suhe slive, maraskino, počakaš da se stvar zgoti, nato zmešaš s paličnim mešalnikom (lahko pa tudi s tisto ročno zadevo za pire)

- paradižnik, pinjole, kapre, baziliko, spet cmariš, da se stvar razpusti....

 

Skratka, imaš štiri načine za začetek, pa vadi.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti