Ose, ose, ali bo zima huda

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

1. apr 2014 9:54

Kvačkarica, če imaš možnost koga vprašat, ti bom za informacijo zelo hvaležna, pa zagotovo še kdo s kulinarike.

slivovi cmoki

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

1. apr 2014 12:31

Ni, probema saj delam pri njih in so vsi lovci pri hiši. Ampak nabavit boste pa mogli sami, ker je tole tekočina, z veseljem bi vam jo poslala po pošti, če bi šlo!!! Se pa nabavi v njihovih kmetijskih zadrugah, bom povprašala za ime, mi je čez zimo zbežalo iz glave!

kvačkarica

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

1. apr 2014 13:14

kvačkarica je napisal/a:

Ni, probema saj delam pri njih in so vsi lovci pri hiši. Ampak nabavit boste pa mogli sami, ker je tole tekočina, z veseljem bi vam jo poslala po pošti, če bi šlo!!! Se pa nabavi v njihovih kmetijskih zadrugah, bom povprašala za ime, mi je čez zimo zbežalo iz glave!



kvačkarica

Sporoči mi (sprašujem te za) informacijo kako se tekočina imenuje, kupila si jo bom sama.

Upam, da ne bo tekočina srnjakom dišalo  da bojo mislili, da jih srnice vabijo   (potem ne bo več sledi  o moji zelenjavi). 


slivovi cmoki

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

1. apr 2014 15:11

Jaoooo pri nas je tudi taka invazija os, da je groza. Na veliko delajo gnezda okoli žaluzij na oknih od stanovanj. Lani nisem smela zračit, ker so takoj prišle notri. Letos bo še huje očitno.

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

1. apr 2014 15:15

Verjetno ti ne preostane drugega, kot da na okna namestiš mrežo proti insektom.

Life is war against boredom~

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

1. apr 2014 15:43

*Etka je napisal/a:

Jaoooo pri nas je tudi taka invazija os, da je groza. Na veliko delajo gnezda okoli žaluzij na oknih od stanovanj.

Ampak, jaz tegale ne razumem popolnoma. Če vidiš, da osa dela gnezdo (eno gnezdo dela samo ena osa in od začetka je manjše od oreha), zakaj ga ne odtrgaš, flikneš stran in se na ta način znebiš ose in njenega prihodnjega podmladka?????

lp

cervus

jaša  

član od: 1.2.2008

sporočila: 1011

1. apr 2014 15:49

Pri meni je enako z osami, kot pri Etki. Nic ne pomaga takojsnje rezanje gnezd, saj si jih neprekinjeno delajo kar naprej, pa ne utegnem odstranjevat, pa se mesta so precej visoka, da rabim mizo in lestev.

jaša

*Etka  

član od: 19.2.2004

sporočila: 744

1. apr 2014 16:12

Emmm zato, ker je na težko dostopnem mestu in videla sem več os, ne samo ene.

Aja, pa gnezda ne delajo samo pri nas ampak tudi pri drugih stanovanjih - živimo v bloku.



Sporočilo je spremenil(a) *Etka dne 01. 2014 16:18

dvorana  

član od: 27.5.2015

sporočila: 293

5. jun 2019 14:30

Saj vem da je že daleč in veliko let od tega ampak ose imajo nekje gnezdo pod fabjonom v hiši in zjutraj točno ob 5.uri 10 minut gor ali dol mi prileti v spalnico ena dve in to tako brni po žaluzijah,da se zbudim.Potem vstanem,primem cunjo in marš z njo ven oz.jo uničim.Čez pol ure ista pesem.Sedaj pa oken ne morem imeti zaprtih.Pomoč!

dvorana

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. jun 2019 15:05

Mreža proti insektom. Dobiš v vsaki štacuni za par evrov.

RadaJem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti