Ose, ose, ali bo zima huda

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

30. mar 2014 20:12

Dvomim, da zdaj letajo ose, vsaj pri nas ni nobene. Pri nas je veliko, ampak res veliko čmrljev (samic) raznih vrst, ki si iščejo prostore za gnezdenje. In metulji so seveda tudi, pa čebele, ne le običajne, ampak tudi one male, samotarke.

Res je, da ni prijetno, če se nam ose (ali sršeni) naselijo preblizu, sicer smo pa lahko veseli, da imamo še tako ohranjeno naravo, da okoli nas vse vrvi. Tudi to velja ceniti. Zelo, zelo ceniti.

rimljanka

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

30. mar 2014 21:00

sicer smo pa lahko veseli, da imamo še tako ohranjeno naravo, da okoli nas vse vrvi. Tudi to velja ceniti. Zelo, zelo ceniti.

rimljanka

 

Pod to se zeeeeloooo podpišem.  So me pa letos reees presenetile!! Živim v podstrešnem stanovanju, streha je pločevinasta, polna raznih odprtin- moje mnenje, da je zelo šlampasto narejena, iz vseh teh odprtin izletajo ose kot nore. Že tako imam na skoraj vseh oknih komarnike predvsem zaradi os, na kopalničnem ga še nismo namontirali in danes se sploh ni dalo kopalnice zračit, ker je bila ob vsakem odpiranju invazija vsaj petih, šestih os....imam občutek, da je naša streha eno ogromno osje gnezdo...žal, če želimo normalno bivati, bo potrebno poseči po ostrejših ukrepih...pasti nič ne zaležejo....otroci kar ne upajo na teraso

eta

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

31. mar 2014 0:08

Tudi mene so zelo presenetile, tako zgodaj jih v takšnem številu nisem pričakovala, kaj šele tako velikih

Saj sem vesela, da imamo tako ohranjeno naravo, ampak lani zaradi os celo poletje nismo imeli kaj prida od nje. Kaj bo šele letos... Zaradi mene naj živijo ose in sršeni, ampak ne na in v naši hiši!

Je pa res tudi pri nas ogromno čmrljev... Škoda, da ne lovijo os

čoko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

31. mar 2014 11:46

Hm, čoko, če so tako velike ose, so mogoče mutirane (kar zna biti veliko bolj nevarno kot navadne ose  - ali pa manj nevarno, brez šlogarce se nikol ne ve) ali pa imaš na oz. v hiši sršene. Si že pomislila, da bi se povezala s kako ustrezno službo?

lp

cervus

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

31. mar 2014 13:39

Kako pa se da najbolje poskrbet za posamezne sršene   jaz se jih tako bojim   Se mi zdi, da plastične posode z mešanico piva in kisa (ni pijača po kateri bi se jim kolcalo). Že po piku komarja sem bulasta  

slivovi cmoki

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

31. mar 2014 13:40

Ose, ojoj se strinjam s tabo Čoko! Dvomim, da jih ima kdo rad v svoji bližini, sploh pa tisti, ki imajo alergijo na njihove pike! Pri nas jih je že polno, kaj nas šele čaka!!!!

kvačkarica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

31. mar 2014 17:12

 kr misli si, ja...prijazni velikani 

Ognjič

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

31. mar 2014 17:53

elaphus je napisal/a:

slivovi cmoki, mislim, da je velik del strahu odveč: http://www.kmetija.si/srsen-prijazni-velikan/

lp



cervus

 

Elaplus, hvala ti za prijaznost, da si informacijo poiskala. Vendar se mi strah na podlagi informacij ni nič zmanjšal.


Ne vem, če bi tale pomičnik pomagal odgnati tudi sršene. Ali morda katera/kateri že prakticira s to napravco ? Ali si bo treba omislit nekaj takega?

  če je na južni strani hiše, ravno pod balkonom gnojišče (nekoliko stran pa hlev), na severni in vzhodni strani pa sadovnjak  .  2 leti nazaj so v zevnik in doma zgago delale  , lani so mi na zevnik naredile invazijo srne (imam naročene lase za štunfe napolnit) 


Ognjič, se ti kar pridružujem   

slivovi cmoki

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

1. apr 2014 6:02

Mi smo se srnam izognili z namestitvijo električnega pastirja. Je dražja varianta, ampak sigurna. Tudi srne postajajo vse bolj ;modernejše;, dvomim, da jih boš z lasmi odgnala.Se pa v Avstriji dobi neka tekočina, ki se poškropi po tleh in srne ne gredo blizu.Tako imajo gori zaščitene sadovnjake in vinograde.Slivovo cmoki, lahko povprašam, če te zanima!

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti