Ose, ose, ali bo zima huda

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

22. avg 2011 14:26

Sem možu povedala glede debate glede os. Pravi, da je vzrok v premili zimi in posledično prezgodnjem poletju. Očitno nas res čaka mrzla zima in ogromno padavin.

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

22. avg 2011 14:54

Letos, da je bilo zgodnje poletje . Trixi, kje pa vi živite?   Pri nas smo prvo pravo poletje začutili šele zadnji teden. Skoraj ves čas pred tem smo pa z marelo hodili v pomladanski gardorobi.

Cila

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. avg 2011 17:11

Ko berem vso to debato okoli os, ugotavljam, da sva z možem čisto . Okrog hiše imava polno sadja (slive, hruške, jabolka...) in seveda tudi cele kupe os. Vsak sadež, ki ga poberem ali dam v usta moram temeljnito pregledati, da ne pojem kakšne ose.V času kosila naju ose že kar čakajo, tako, da menim, da so naše, domače, navajene na čas ko je kosilo.Nič naju ni strah, če jih pustiš pri miru, tudi one ne piknejo, včasih je katera preveč požrešna in se v kakšnem kisu ali juhi utopi.

Internet mi je povedal, da ose, ki imajo mladičke uničujejo mrčes, jedo meso, ko so pa brez skrbi, si pa privoščijo kakšno sladico, npr. sadje, sladkarije...

Osir imamo na podstrešju hlevčka in v zemlji med cipresami, verjetno, bomo morali kaj narediti v zvezi s količino os K seči ni nihče okrog nas alergičen na pike, vsaj ne da bi vedeliSedaj ko vem kako so tudi koristne ko uničujejo žuželke okrog hiše, mi jih je kar žal.

neznan uporabnik

22. avg 2011 17:30

Kot že vsi, ki berete moje prispevke, veste,da sem jaz doma v Mariboru, kake 100 do 150 metrov od reke Drave, v centru mesta, okol mene sam beton. Spod, zgor,levo,desno. Kamorkol pogledam, beton. V daljavi vidim Meljski hrib pa one hribčke tam okol Dupleka. Samo je predaleč, da bi z dalnogledom špecal Kanglera.

Nimamo komarjev že par let (ajd en me je malo buzeriral to leto), os tud ne, muh za vzorec, še mušice so na apstinenci. Ptičev zadnjih 8 let sploh ne. Al pa tu pa tam kak. Je pa vsaj 1200 avtov okol, beton sem že omenil. Pa, ker mam jaz rad avione, mi zadnji teden swiss brni točno nad glavo. Cele dneve od 8 zjutraj do 9 zvečer. Vsake 4-5 minut. Airbus 320 serije in verzije. Ko je kaka tekma letajo ose od helikopterjev - verjemte,da je bolj nadležno. Drugač je pa znosno.

 

Aja, mamo mačko, ki je taka lady,da v 2 letih ni še nobene muhe ulovila. Ona se raje z njimi pogovarja. Berite - tuli in mene pride prepričevat,da bi jaz šel lovit namesto nje.

 

Mislim,da bo zima okej. Zima je pač zima.

 

Multivitamin

multivitamin

TUMAAVGUST  

član od: 2.9.2009

sporočila: 120

24. avg 2011 16:33

Razumljivo, ker je veliko sadja je tudi os veliko, ker imajo dobro hrano. Če bo pa huda zima bomo pa videli čez nekaj mesecev.

TUMAAVGUST

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

24. avg 2011 19:30

Ravnokar bil pri 24h prispevek o osah, rečno je bilo, da biologi populacije ne spremljajo, naj bi pa vseeno bilo rekordno število os. Se pa zgleda ne morejo opredeleti, ker nekje govorijo, da je treba obkladati z ledom, nekje greti z vžigalnikom...baje pomaga tudi masaža s krompirjem.

 

No mene so včeraj okupirali sršeni, brrrr

Roncolino

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. avg 2011 19:34

Evo, zdaj lahko zapišem skoraj uradno vest, da že desetletje ni bilo toliko os kot letos. Vir: 24 ur. Kdor je gledal prispevek že ve, ostalim bom zgoščeno povedala. Pomlad je bila odločilna za tako veliko število os oz. ugodni pogoji spomladi. Ose imajo rade meso, pivo, sadje, zelenjavo. Načeloma ne pičijo, ampak, če jih stisnemo, smo kaznovani s pikom. Temu lahko pritrdim. Pokasirala sem kar pošteno bolečino, ki je trajala nekaj dni. Omenili so, da po ljudskem verovanju to pomeni hudo zimo. Če bo res tako, bomo pa klepetali spomladi. Še to, čebelar je omenil, da ose čebelam kradejo med. Veliko problemov delajo gostincem in vsem, ki zunaj jedo ali pijejo. Previdnost je na mestu.

 

 

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. avg 2011 4:09

Take in podobne napovedi me spomnijo na vsakoletna poročila naših novinarjev, kako huda bo prihajajoča sezona orkanov na vzhodni obali v primerjavi s 100 let nazaj. Vse temeljito podkrepijo s številom tropskih neviht, orkanov od 1 do 5 stopnje in seveda, kje bodo po vsej verjetnosti "zadeli" kopno.

Nihče pa ne objavi (in ljudje na to ne pomislijo ), da pred 100 leti niso imeli satelitov, s katerimi bi opazovali vsak najmanjši oblaček, ki se naredi nad Atlantikom. Prisežem, poznam par ljudi, ki razmišljajo, da bi se zaradi množičnih naravnih katastrof preselili v Costa Rico.   

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 25. 2011 04:17

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

25. avg 2011 8:02

Nimaš kam zbežat. Po potresu predvčerajšnjim na vzhodni obali ZDA so bili vsi presenečeni, ker baje na tem koncu nihče ne pričakuje potresa. Mimogrede, Vanja, si se ti tudi kaj tresla?

 

 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti