Ose, ose, ali bo zima huda

Mygrace

sporočila: 6506

26. jan 2012 12:51

Takoj zamenjam svojo komoditeto za eno pošteno pošiljko mokrote. Jo potrebujemo.

Mygrace

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

2. feb 2012 18:11

Čeprav...povsod po Evropi imajo pa probleme,na metre snega in temperature globoko pod ničlo...zdaj bo vsaj k nam pritisnil tudi mraz...pa pošiljka snega se nam tudi obeta

Roncolino

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

2. feb 2012 21:14

Včeraj zvečer sem bil na nočni smuki na Starem vrhu. To je bil letos prvi sneg, ki sem ga videl, pravzaprav sem že pozabil kakšen zgleda. Je pa smuka bila prekrasna, sicer mrzlo, na zgornjem parkirišču -10, pihalo niti ni, pa morda samo kakšnih 50 smučarjev, ma čisti užitek. Bo treba še ponovit. Ja, snega bi bilo pa tudi dobro, da bi ga malo zapadlo. Se mi  zdi, da noben dežek tako lepo ne namoči zemljo, kot taleči se sneg. Kaj pa ose? Se kaj pojavljajo?

janko1

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

29. mar 2014 21:48

Lani smo se celo poletje borili z osami, 3 velika gnezda v tleh so si naredile zemeljske, 4 na nedostopnih delih strehe

Zemeljske smo odpravili, druge so ostale. Celo poletje smo se zadrževali v hiši, ker so bile napadalne za znoret. O bazenu ni bilo niti govora, ker so se zaganjale v vsako kapljico vode. Še za vodne pištole ni bilo, so začele kar za otroki letat, ko so bili mokri (zunaj pa stalno čez 30 stopinj...).

Tudi sršenov ni manjkalo. Okoli hiše smo navesili pasti, kjer se je le dalo. V 2 dneh so bile v plastenkah po 5-8cm visoke plasti os! (v vsaki, pa jih je bilo vsaj 10 nastavljenih!)

O hudi zimi ne duha, ne sluha. In danes, na ta čudovit dan, vidim na več koncih hiše spet kupe os, izredno velikih. So mi zagrenile cel dan. Kakšna ideja, kako se jih rešiti? Ali obstaja kakšen strup, kot za faraonke, ki bi ga ose počasi znosile v gnezda in bi uničil že ličinke? Te pasti in špricanje, to je boj z mlini na veter. Če bo tako, kot lani, je boljše, da se kar preselimo.

čoko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

29. mar 2014 23:11

čoko je napisal/a:

 

O hudi zimi ne duha, ne sluha. In danes, na ta čudovit dan, vidim na več koncih hiše spet kupe os, izredno velikih. So mi zagrenile cel dan.
čoko

To je pa res zelo zanimivo, lahko bi celo rekla, nenaravno in čudežno. Ose namreč zime sploh ne preživijo, pa naj bo ta huda ali pa mila. Preživijo oplojene samice, ki spomladi začnejo graditi novo gnezdo in izlegati jajčeca. Zato je zelo zanimivo, da so v vaših krajih spomladi taki kupi os.

Najbolje je, da poiščete gnezda in jih uničite - ponoči, normalno, ko ose spijo oz. so v gnezdu.

lp

cervus

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. mar 2014 8:38

Elaphus, saj bi to že naredili, pa je videti, da so gnezda v žlebu (ali tam nekje) na koncu hiše, pod katerim je hrib in bi bil dostop možen kvečjemu s kakšno gasilsko lestvijo  Očitno bomo morali tudi o tej varianti premisliti. Me je že navsezgodaj zbudilo brenčanje os.  Pa tako lep sonček je zunaj...

Grem za začetek spet delat pasti.

čoko

Fora  

član od: 28.12.2012

sporočila: 136

30. mar 2014 8:39

Pri nas smo imeli lansko leto dve gnezdi os. Bile so pod stensko oblogo in v okenskih okvirjih. Zoprne do onemoglosti. Tudi mi smo imeli obesenih cel kup pasti in, kot pri vas, so bile polne os. Nazadnje se jih je moz lotil s tem:http://www.unichem.si/zascita_doma/zascita_pred_mrc

Enkrat ni bilo dovolj. Bilo je, kot .... bljak, v kaksnem filmu  . Pod oblogo je brencalo, pa brencalo ... jaz sem od strahu pobegnila ven (resi se, kdor se more)  V glavnem, cel kup mrtvih. Vse skupaj je ponovil zvecer in potem se cez nekaj dni. Kot zgleda je "napad" uspel. Potem jih ni bilo vec. No, bile so ze, male posameznice , tako male, da niso motece

Zelim ti, da se uspesno resite nepovabljenih.

Fora

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 406

30. mar 2014 11:12

Draga čoko, te čisto razumem! Včeraj sem bila prvič na terasi in je totalna, ampak res totalna invazija os!!! Iz vseh lukenj in v vse luknje so letale in izletale...groza! Takoj jutri grem po effect! Hvala Fora.

eta

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

30. mar 2014 11:57

Pri nas tudi z Effectom ni šlo, ker bi morali od zgoraj dol pršit, pa ne moremo zraven. Pa z Vape smo probali... ma, v glavnem cela štala. Tiste zemeljske smo pa našpricali z Effectom, pa z Vape- nič. Zalili gnezda z vrelo vodo- nič, razen brenčanja pod zemljo kot v grozljivki. Nazadnje se je izkazalo, da gre rov najprej dol, potem zavije gor in tam zgoraj je gnezdo.. Ga (oz. jih- vsa 3) smo izkopali, zalili z vrelo vodo, rove našpricali z Effectom in je vsaj na tleh mir. Eta, upam, da boste bolj učinkoviti, kot mi!

čoko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

30. mar 2014 12:49

Matr, se bere kot kakšna fizikalno-kemična znanstvena fantastika! Proti temu so Hitchcockovi Ptiči mala malca!!!!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti