Ose, ose, ali bo zima huda

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

17. avg 2011 18:04

Pri nas pa letos zaenkrat ni os, lani jih je bilo pa dosti.

So pa prišle mravlje, tiste ta neumne, ki ne vejo, kaj je to sladkor(se mu niti ne približajo), moka, polenta in tako, ampak solata, pršut, maslo in kruh jim pa paše.

Pa precej majhnih sivih mačk se je v tem tednu tudi pojavilo, kaže, da se dopusti zaključujejo, ker mi z mucami puščajo pred vrati tudi po pest ali dve najcenejših mačjih piškotov.

Kakor se ta svet vrti, pričakujem, da mi bodo ljubitelji do zime dostavili pred porton še kakšnega nonića ali nono. Pa pol kile kruha in en tetrapak zraven.

Se bojim, da bo letos taka zima.

nola

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. avg 2011 20:15

Se posipam s pepelom. Mi smo starejšega otroka, ko so ga piknile ose, z ledom masirali in je bilo, takoj o.k.. To teorijo sem nekje pobrala.

 

 

Smo pa danes želeli narediti en pohod po gozdu. Nismo bili pet minut v gozdu, ko nenadoma avv, avvv, av,,, še drugi av av. Kaj je bilo najprej je osa pičila moža, potem pa še mlajšega. Mož je dobil 3 pike, mali pa 2. Tako smo se obrnili in odšli domov. Malemu smo hladili s hladno vodo, druge možnosti ni bilo. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

17. avg 2011 20:21

Evo še en članek za branje iz Jane iz leta 2009. Pa še en članek iz Golnika.

 

 

 

A ja pa še eno vprašanje baba rekla baba kazala :

 

Moja starša imata že več kot 15 let srebrno jelko, letos prvič mrgoli na tone os. Pa so se sosede pogovrajale, da obstaja en številka na katero lahko pokličemo  in, da brezplačno odstranijo osje gnezdo. Ali kdo ve kaj o tem ???? Je to res ?

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. avg 2011 20:43

Če čutiš, da je ogroženo tvoje življenje (če ima npr. v hiši kdo alergijo ali imate zelo majhne otroke, osje ali sršenje gnezdo pa je v bližini hiše ali igrišča), potem pridejo gnezdo odstranit gasilci. Preverjeno.

tulka

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

17. avg 2011 21:28

Tako je, janko1, pravi(len) odgovor. Zdaj mi pa še razloži, katero žival si mislil z osarjem, morda čebelarja? Še nikoli ga nisem videla v živo. Srečnež, če si ga.

 

  rimljanka

 

Ne, osarja še nisem videl v živo, je pa prisoten. V žlebu na strehi so ose naredile velik osir in eno jutro je bila zadeva razkopana, celice v katerih so mladice je bil na tleh prazen. Kolikor vem osar ali sršenar razkoplje te osirje in pomalica te mladice. Ne vem kaj bi drugega lahko prišlo na streho. Jaz vem da nisem. Včasih se ose ali sršeni naselijo v tleh, v kakšni luknji, te pa ponavadi lisica razkoplje.  

janko1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

17. avg 2011 21:33

Hvala za pojasnilo, janko1.

rimljanka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

17. avg 2011 22:16

Z dezinsekcijo se ukvarjajo tudi Zavodi za zdravstveno varstvo - pokliči in ti bodo svetovali, če je treba, pa ti tudi pridejo odstranit osir ali sršenjak. Če gre za veliko stvar, je verjetno stvar res bolje prepustiti profesionalcem.

Sonja

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

18. avg 2011 7:06

Problem je v tem, da je jelka visoka okoli 1 nadstropne hiše, stem pa ne vidiš med krošnjami. Leta jih pa uuf ogromno. Žal ne moremo mimo drugače kot pod jelko, da pridemo do vrta. 

http://www.mojalbum.com/jagikroki/torte

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

19. avg 2011 12:50

V primeru, da te piči osa, na vbod položiš aspirin, ki ga malo navlažiš. Pustiš stati minuto, odstraniš aspirin in bolečine ni. To sem prebrala.

 

Migla

 

kokr  

član od: 30.8.2010

sporočila: 16

19. avg 2011 22:04

Pozdravljeni naj še jaz podelim svojo izkušnjo. Šli smo na  pohod v hribe do  koče, tam so si otroci privoščili sladoled in najmlajšo hči staro 2 leti je pičila osa na uho, mož ji je brž dal gor mrzlo steklenico, ravno pri sosednji mizi je kelnar stregel pijačo in je opazil kaj se dogaja. V roku 1 minute je prinesel konec odrezane čebule in rekel naj prislonim na uho in malo masiram. Ne boste verjele deklica je v mumentu nehala jokati in mirno sedela v mojem naročju z čebulo na ušesu. Čez 10 minut je že veselo tekala okrog, o piku pa nič sledi, se pa od takrat boji os.

kokr

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti