Pralni prašek proti pasjim dlakam

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

tema odprta - 16. avg 2011 15:10 | ogledi: 12.051 | odgovori: 13

živjo,

enkrat sem nekje zasledila da obstaja pralni prašek ki dejansko odpravi s pasjimi dlakami, namreč doma imamo psičko,ki močno pušča dlako in kljub sesanju ter da jo češemo nič ne pomaga. Najhuje pa je pri pri pranju perila(najbol temnega) ker dlake kar nočejo izgint.

Nekaj sem že brskala po netu, pa sem se kar na vas obrnila, da zvem iz prve roke.Če mogoče kaj več veste da mi pomagate,hvala.

 

resita

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

16. avg 2011 15:22

Pravijo, da naj bi te pralne krogle kar dobro odstranile dlako iz oblačil. Sem pa informacijo samo slišala, izkušenj s tem pa nimam.

Lizzie

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

16. avg 2011 15:28

Hvala Lizzie, ampak tud pralne krogle nam nič ne pomagajo, jih  uprabljamo pri vsakem pranju.

resita

onaon  

član od: 21.6.2010

sporočila: 72

16. avg 2011 15:47

to pa prvič slišim, da obstaja prašek, ki naj bi odstranjeval pasje dlake. Pri nas največ pasjih dlak odstrani sesalec, z oblek pa jih odstranim s posebnim valjčkom, ki ga potem sperem pod tekočo vodo. Kupila sem ga v OBI-ju, za male pare.

Je pa verjetno odstranjevanje dlak, tudi prilagojeno pasmi psa, mi imamo pekinezerja, katerega dlaka se ne zapiči tako v blago, kolegica ima pa mompsa, katerega dlake se takorekoč zapičijo v blago in jih težko dobiš ven.

onaon Ne veš, kaj zmoreš, dokler ne poskusiš.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. avg 2011 15:54

Jaz se z mačjimi dlakami bojujem tako, da takrat, kadar perem bolj kosmato robo (odeje, pregrinjala in krpare), napolnim stroj le do polovice in dvojno splakujem. Veliko večino preostalih dlak pobere kratek program sušenja v stroju. lp, proxima

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. avg 2011 16:58

Jaz prisegam na sušilca. Uspešno očisti dlak tudi "pasje" cunje. Za kak čudežni pralni prašek pa tudi jaz še nisem slišala.

tjas

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. avg 2011 17:06

Za pralni prašek, ki bi odstranjeval živalske dlake še nisem slišala. Doma imamo dve mucki in dolgodlako psičko ( čivavo). Dlake odstranjujemo z raznimi valjčki in pa s sesanjem. Za mačke in psičko uporabljamo glavnike in krtače za česanje živali, za mačke pa tudi furminator, ki odstrani odvečno poddlako. Je pa sušilni stroj zakon za odstranjevanje dlak.  Ko peremo perilo, ga napolnimo samo do polovice, kot je že tudi proxima napisala.

 

Lp!

fakin712

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

16. avg 2011 17:28

Edino, kar je nam resnično pomagalo, so bili vitamini, za katere je pisalo, da pomagajo proti odpadanju dlak. Imeli smo nemško ovčarko, ki ni ločila :) zimske in poletne sezone in ji je dlaka odpadala 24/7. Seveda smo jo imeli v hiši. Nejeverna kot sem, sem kupila škatlo vitaminov in čez približno 2 tedna, je bilo na moje veliko začudenje dlak po tleh neprimerno manj. Zapustila nas je, ki ji je bilo skoraj 13 let. Vanja

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

16. avg 2011 17:39

Za pesjane, ki jim zelo hudo odpada dlaka, se fino obnese tudi ribje olje ali konopljino olje. Ena žlica dnevno in kmalu se pozna razlika.

tjas

resita  

član od: 26.4.2011

sporočila: 47

17. avg 2011 8:22

Živjo, najprej hvala da ste se tako odzvali. Da obstaja ta prašek sem nehote slišala na troli, ko se je starejša gospa prisedla k meni in se tako naglas pogovarjala da "naj ga kupijo ker ga je zmanjkalo" pa da nebo izpadlo, da sem vlekla na ušesa, cev avtobus jo je poslušal

sušilca imamo, ampak ga tako malo uprabljamo, sploh poleti. Bomo pa preizkusili če bo kaj pomagalo. razne valjčke tud imamo pa čistimo, sesamo itd.

Ja onaon direkt mopsa mamo, ona je naš "pouštrček"

resita

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

17. avg 2011 18:16

Resita, od dosti pasjih (in mačjih) lastnikov se,m slišala, da je najučinkoviteje dati suhe "odlakane" obleke v sušilni stroj na kratek program, pa se dlake naberejo na filtru, od koder jih z lahkoto pobereš, obleke pa so lepo čiste.
Sama imam doma tako mačka kot psa (nimam pa sušilnega stroja), pes je na srečo črn, tako kot večina mojih oblačil in moram reči, da mi pušča na oblačilih več dlak belo-tigrast maček kot pa pes. Seveda, sesati in otresati razne odejice je treba tudi vsak dan, še posebej, ko ima pes obdobja odpadanja poddlake.
Sicer pa z blazim na stolih, kjer se muc rad valja dlake najlažje odstranim kar s krtačo (navadno ščetinasto), ostale dlake z oblek pa z lepljivimi valjčki ali pa suho, novo, čisto gobico za umivanje posode (ki jo seveda rabim samo v ta namen). Recimo z žametnih hlač ali plaščev mi navadna gobica super pobere dlake.

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti