Nakup vgradne pečice

resa60  

član od: 15.8.2011

sporočila: 1

tema odprta - 15. avg 2011 13:56 | ogledi: 9.147 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Odločam se za nakup vgradne pečice, pa se ne morem odločiti med pečico Brandt FC1032X (akcija pri najboljšem sosedu na spletu) in CANDY FPP 629XL. Prosim, če mi lahko svetujete katero od teh dveh naj kupim ali predlagate kakšno podobno do 350 evrov. 

p.s. ali kdo uporablja program za peko pizze in kako se obnese? 

LP

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. avg 2011 15:26

So stvari, za katere se moraš pač sama odločiti ne glede na to, kako bi rada odločitev prevalila na koga drugega. Pa magari na sklop ljudi, ki jih sploh ne poznaš.

Vendelina jr.

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. avg 2011 15:32

Ima Vendelina jr. kar prav. Sploh glede na to, da nisi navedla niti enega merila, po katerem izbiraš pečico, razen tistih 350€, kar je pa precej kilavo merilo.

Sama veš, kaj ti je pomembno pri pečici, daj na papir lastnosti ene in druge in se na podlagi tega odloči.

tjas

resa60  

član od: 15.8.2011

sporočila: 1

15. avg 2011 19:34

Najbolj sem se ogrela za pečico Brandt FC1032X, vendar nikjer ne najdem kakšne programe ima da bi lahko primerjala s Candy-jem in cena je tudi privlačna namesto 600 je sedaj 300 evrov.

Candy vem da ima program za pizzo, pa me zanima, če je ta program res nekaj posebnega ali so pizze boljše?

LP

 

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

15. avg 2011 20:11

ko sem se pred časom odločala za nakup pečice mi je bilo vodilo, velikost pečice (čimvečja), ventilatorska, vodila, čim lažje čiščenje, kar se pa tiče ostalih funkcij, ki jih še ima, pa ponavadi uporabljam vedno eno in isto, pa naj pečem pico, kruh ali pa kaj drugega.

Me pa zanima, katere programe uporabljate na svojih pečicah, brez katerih skoraj ne morete.

 

 

 

anitram1

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

15. avg 2011 21:13

Resa, torej si se ogrela za pečico, o kateri veš samo to, da je znižana za 50%?! Khm, ja, no. Vsaj kak najdi.si bi lahko uporabila...

http://www.ceneje.si/dom-in-vrt/kuhanje/vgradne-pe

http://www.ideo.si/a/vgradna_pecica_FC1032X_BRAN

 

anitram1, program, brez katerega jaz "ne morem", je PIROLIZA. To je res pogruntavščina in pol. Vredna vsakega evra. Pa zelo zelo sem vesela, da sem pri izbiri gledala na "hladna" vrata. Ker pri moji pečici se steklo, vrata in pravzaprav celo ohišje pečice niti do mlačnega ne segreje.

Od "programov" v moji strašno pametni pečici uporabljam običajno gretje zgoraj in spodaj, ventilatorsko gretje in 4x na leto veliki žar. Od vseh tistih žblj prednastavljenih programov (za vse vrste mesa, kruha, predpripravljenih jedi,itd itd) pa nisem uporabila še nikoli nobenega. Moj je menda enkrat sprobal program za pico pri kupljeni zmrznjeni pici , ki bi jo čisto komot spekel brez pica programa (in jo od tedaj tudi speče brez tega programa). Sodelavec, ki ima isto pečico kot jaz, pa pravi, da nedeljsko telečjo pečenko vedno peče po programu za telečjo pečenko (s sondo in vsem, kar paše v program). Meni kljub njegovim pohvalam še nikoli ni prišlo na pamet to sprobat, saj pečenko uspečno pripravim tudi brez tega.

No, pa zelo zadovoljna sem, da sem izbrala pečico, ki nima gumbov, ampak upravljanje na dotik. Gladko površino je namreč veliko lažje očistiti kot pa okoli gumbov, kamor kaka maščoba tako rada zaide.

tjas

_tmickena_  

član od: 20.6.2006

sporočila: 293

15. avg 2011 22:53

Tjas!

 

Kot da bi situacijo pri meni opisovala :) se podpišem pod vse, kar je napisano!

 

_tmickena_

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti