Barvanje napušča s pištolo za barvanje

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

tema odprta - 13. avg 2011 15:52 | ogledi: 15.090 | odgovori: 16

Namen imam prebarvati napušč, dosedaj smo ga vedno s čopičem sedaj pa bi poskusili z električno pištolo.

Zanima me če ima kdo izskušnje z barvanjem z električno pištolo za barvanje(katere znamke)

Ker gre za barvanje napušča me zanima, kako se obnese, da se ne bi zravan popacala še fasada.

Vsak nasvet je dobrodošel.

LP,

 

anitram1

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

13. avg 2011 17:27

Preden jo boste barvali s pištolo, jo morate najprej dobro očistiti da se barva prime na podlago ne pa na prah na njej in zaradi tega odpade skupaj s prahom.

Nikita

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2011 18:16

A je napušč lesen? A boš uporabljala barvo (oljno ali akril)? Ali boš mogoče pajcala (pod milim bogom se ne spomniva prave - boljše besede)?

 

S pištolo sem poskušala pred xx leti. Najprej moraš vse dobro zaščititi površine, ki jih ne misliš pleskat (barvat), potem ti bo vzelo čiščenje pištole toliko časa, da ne vem, če se splača. Meni se ni in je romala nazaj v trgovino (Hvala bogu za money back guarantee).

 

Pajcanju se reče menda luženje.



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 13. 2011 18:32

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

13. avg 2011 19:54

Nikar, se ne obnese. sem hotel enkrat sam ubrati to bližnjico, pa je bila barva povsod, samo na lesu ne. problem je, da imajo pištole premjahne šobe, barva npr. Beltop, ali druga pa se zelo kompaktne in šobo zabijejo en dav tri. Sam sem hotel tako pobarvati les, ki sem ga imel še na tleh. Sem ga položil na koze, lepo , eno dilco zraven druge. Pa začel. Špricalo je zelo kratek čas, barva se je od lesa odbijala in posvinjal sem vso bližnjo okolico. No kmalu se je zamašilo, očistil sem, pa še probal a brez uspeha. Tako da, edina zanesljiva in prava stvar je pač čopič , žal. Sicer pa probaj,pa potem poročaj.

hedonist

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

13. avg 2011 20:06

Te lazure se lepo nanašajo z valjčkom in osnovna še lepše z gobico in gumi rokavico - seveda z gobico ne na 'strop' ker curlja. Za trajnost je pomembno, da je les res dobro namočen.

Še nasvet, ki vam bo prihranil nekaj cvenka. Osnovna barva in lazura se med seboj ločita samo po količini smol, ki jih vsebujeta. Torej dobite osnovno barvo enostavno tako, da lazura razredčite v razmerju 1 del lazure in 3 dele razredčila.

LP

Sergej

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

13. avg 2011 20:55

Hedonist, barva, ki se nanaša s pištolo je dosti bolj tekoča kot tista, ki jo prodajajo za nanašanje z valčkom. Tako se ventilčki ne zabasajo, kot opisuješ. Meni se je zdelo čiščenje pištole in vseh cevi tako obupno zamudno, da tako ne bi nikoli več ničesar barvala. Ta ista barva ni preveč simpatična za nanašanje z valčkom, ker preveč šprica. Taka barva, vsaj po mojih izkušnjah, tudi ni tako obstojna in jo je teže čistiti (oprati kake packe), kot tisto, ki je bolj gosta.

Sergej C, ravno zato sem avtorico teme vprašala, če nanaša lazuro ali barvo. Lazura se seveda najlepše nanese z gobico.

Vanja

Boris1  

član od: 14.3.2006

sporočila: 78

13. avg 2011 23:43

Jaz sem barvala vso drvarnico z BIOTAN-om ,barvala sem s "penzlom",se še najbolj obnese.Seveda,pa je potrebno prej očistit z brusnim papirjem.Se splača potrudit.Gre malo bolj počasi kot malarju,ko je narejeno,pa smo zadovoljni

piki-poki

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

14. avg 2011 0:37

Jaz sem napušč barval z pištolo na zrak (kompresor). Diza (izhodna šoba) mora biti vsaj 1,8 do 2 mm, dovolj zmogljiv kompresor,  vsaj 300 litrov zraka na minuto in pritisk zraka okrog 3 atm. imel sem kakšne 4 metre dolg polivinil, ki sem ga zataknil pod deščice z lesenimi kajlicami (kako se reče pravilno slovensko "kajla"?) za zaščito zidu. Tako sem pošprical kakšna dva kv. metra, potem pa z čopičem na hitro še razmazal, da sem poenotil barvo, prestavil polivinil in spet barval. Pred precej leti sem imel tudi pištolo za barvanje na elektriko, ki se pa za te stvari ne obnese. No, mogoče za kakšen belton, ki je bolj redek še, za kakšne viskoznejše premaze pa nikakor ne, kot je npr beltop ali kaj podobnega. Res je, da pri brizganju z pištolo nekaj premaza gre v zrak, pa saj če mažeš z čopičem ti pa kaplja in teče za rokav. Nekaj kala je vedno. Če boš barval samo za sebe, potem se ti nakup kompresorja, pištole in cevi ne izplača. Kvalitetna pištola z katero boš lahko zadovoljivo delal,  stane vsaj 300 eur, kompresor ki ti bo to gonil, tudi toliko, bolje da dobiš profije, ki ti bodo to naredili. Ti jih pa z pivom v roki kontroliraš in na koncu jih potroštaš z likofom in plačilom in boste vsi zadovoljni. Je pa seveda tvoja izbira. lp. Janko.

janko1

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 284

14. avg 2011 5:33

janko1 je napisal/a:

kako se reče pravilno slovensko "kajla"?


janko1

Po slovensko se reče zagozda.

Nikita

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

14. avg 2011 11:18

janko1 je napisal/a:

Jaz sem napušč barval z pištolo na zrak (kompresor). Diza (izhodna šoba) mora biti vsaj 1,8 do 2 mm, dovolj zmogljiv kompresor,  vsaj 300 litrov zraka na minuto in pritisk zraka okrog 3 atm. imel sem kakšne 4 metre dolg polivinil, ki sem ga zataknil pod deščice z lesenimi kajlicami (kako se reče pravilno slovensko "kajla"?) za zaščito zidu. Tako sem pošprical kakšna dva kv. metra, potem pa z čopičem na hitro še razmazal, da sem poenotil barvo, prestavil polivinil in spet barval. Pred precej leti sem imel tudi pištolo za barvanje na elektriko, ki se pa za te stvari ne obnese. No, mogoče za kakšen belton, ki je bolj redek še, za kakšne viskoznejše premaze pa nikakor ne, kot je npr beltop ali kaj podobnega. Res je, da pri brizganju z pištolo nekaj premaza gre v zrak, pa saj če mažeš z čopičem ti pa kaplja in teče za rokav. Nekaj kala je vedno. Če boš barval samo za sebe, potem se ti nakup kompresorja, pištole in cevi ne izplača. Kvalitetna pištola z katero boš lahko zadovoljivo delal,  stane vsaj 300 eur, kompresor ki ti bo to gonil, tudi toliko, bolje da dobiš profije, ki ti bodo to naredili. Ti jih pa z pivom v roki kontroliraš in na koncu jih potroštaš z likofom in plačilom in boste vsi zadovoljni. Je pa seveda tvoja izbira. lp. Janko.



janko1

 

S pivom ali brez, zelo se strinjam s teboj, janko 1.

Saj ne gre samo za to, kaj se splača ali ne, prav je, da se  omogoči delo in zaslužek komur in kjer je to le mogoče.

Saj smo vsi  sami svoji mojstri, šivilje, tesarji, mizarji, pleskarji in čistilke, da sploh ne omenjam slovenske genetsko pogojene izvežbanosti v arhitekturni in juridični stroki.

S to svojo pridnostjo in iznajdljivostjo seveda prihranimo toliko, da si zlahka olajšamo srce s širokosrčnimi anonimnimi  donacijami.(Če in če že, kot bi pripomnil moj priljubljeni profesor).

Pa dajte še komu dihat, no.

Gotovo vašega travnika /sten/avta/barke/službe/žene/groba ne bo nihče popedinal z vašo strastjo in odločenostjo, ampak konec koncev vsi čisto profesionalno delamo za to, da nam drugi profiji (recimo zdravniki, a si tudi slepič sami režete ven, ma ni več ko tolko komplicirano, magari pa vprašamo na kulslo, bo že kaksna proxi ali Nasja pritisnila na bremzo.)

No. Vsak po svoje, ta svinjino, drugi vino.

 

nola

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

14. avg 2011 12:50

Mi smo bili letos pred isto dilemo.  Ko smo videli, da se z lestvami ne bo dali kaj prida, ker je zadeva dokaj visoka smo našli izvajalca, ki je imel tudi primerno dvigalo. Za spodobno ceno je v enem dopoldnevu naredil to, kar bi sami pacali cel teden pa  še kar naprej bi se tresla, da bo kdo z lestve dol zgrmel. Solidno narejeno, nič popackana fasada, zadovoljni. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti