Električna teflonska ponev

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

29. avg 2011 21:05

Kaj pa vem, za vzet jo s sabo na dopust je lahko čist ok. Sam da bi pa doma pekla v njej - imam pa že raje navadno pečico. Men osebno pride hrana tisočkrat boljša od pripravljene v tej ponvi.

Pri pici je bil problem že to, da se je lepo speklo spodaj in ob strani, po vrhu pa ne. Pa še trajalo je uro in pol, v navadni pečici pa v slabe pol ure. 

OlivaB

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

29. avg 2011 22:00

Jaz sem dolgo imela pomisleke glede take ponve, zdaj imamo pa doma dve, a tiste visoke, mislim da je rob visok 8 ali deset cm. V njej delam zrezke v omaki, ko nas je več pri mizi, je usper, ker gre vse naenkrat naredit, ne pa na štedilniku v dveh ponvah ali v eni pa v treh rundah. Idelqana je za buzaro za več oseb, vse školjke ali škampe ali mešanico lahko naekrat vsuješ v psoodod, pa za paello recimo. Meni se nikdar nič ne zažge, pa delam vedno na petki, včasih na štirki, na tri ali dve pa le, če ponev pokrijem.

Oliva b primemrja s pečico - to ponev uporabljam za druge namene kot pečico, tako da mi primerjava ne znese najbolj, razen če kdo v tej ponvi peče večji kos mesa? Za to je res boljša pečica.

 

Aja, pa moja ponev je čisto običajne matrix znamke, mislim da jo je tudi hedonist omenjal. Torej nič znanega ali celo dragega.

 

Celo ribe pečem v tej ponvi, pozimi na terasi, da o zelenjavi ne govorim. Skratka, meni je super.

 

Mamamia

mamamia

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. avg 2011 8:29

Natanko tako kot je napisala Mamamia. To je ena uporbna stvar, sam kuham v njej vse tisto kar je napisala, jasno tudi ribe ,ponavadi so ponve velike 28 cm, ta pa je 40 kar pomeni, da lahko vanjo sparviš kar lep ribji komad. Poleg tega v njej tudi poham , sploh če gre za večjo količino ali pa samo eno kuro npr. Vse naekrat gre vanjo , olja je potrebno minimalno zdej pa, če to ni super !!?? Je pa res potrebno biti pozoren in nekoliko paziti zaradi neenakomerno razporejene temperature ampak to ni nek problem in ko stvar zaštekaš je super .

hedonist

micogica  

član od: 29.12.2005

sporočila: 209

30. avg 2011 8:41

Poleg zgoraj navedenega se odlično obnese tudi za cvrenje krofov.

micogica

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

30. avg 2011 9:13

.. Pa ameriške palačinke (no ja, domnevam, da bi bile tudi "naše" čisto o.k.).

sonci

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

31. avg 2011 10:51

Me veseli, da je tolikim všeč. Ni mi bilo jasno od kje jih toliko prodajo oz od kje so tako popularne. Da bi v njej pohala se sploh nisem spomnila (sicer redko poham), meso pa zaenkrat tudi malokdaj 'kuham'. Pice, štrudelj in podobno men niso bli ok, pečen krompirček je bil ok, ampak meni je iz pečice še vseeno boljši. Edino mi je fajn, če sem delala sam za dva, da sem lahko pripravila krompirček, zelenjavo in kakšno hrenovkov eni posodi hkrati.

Vsak ima svoj okus, tko pač je.

OlivaB

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

31. avg 2011 13:28

tudi za  tanke palačinke je fajn..gigantske ;) 

za camp pa še posebej priročen

www.mojalbum.com/naredilaana

Brina  

član od: 10.10.2001

sporočila: 39

31. avg 2011 15:03

Jaz jo uporabljam redno za ribe pečt.

Brina

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

31. avg 2011 15:25

bannanna je napisal/a:

tudi za  tanke palačinke je fajn..gigantske ;) 

za camp pa še posebej priročen



www.mojalbum.com/naredilaana

Meni je to tudi že prišlo na misel. Ampak kako pa tako gigantsko palačinko obrneš?

nola

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

31. avg 2011 16:54

Morda s tavelikim polentarjem? Po mojem, da bi šlo.

tjas

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti